Martin Krupička

Zprávy dle mého výběru 12/2020

28.12.2020
Reports of my selection 12/2020

 

Na závěr roku 2020 jsem si pro vás připravil možná malé shrnutí celého roku a nějakou tu predikci. V posledních měsících doslova ležím ve v historických, filozofických i politických knihách a je to skutečně úžasné. Jako bychom žili řadu různých životů v jedné paralelní ose.

 

Moje vagina tloustne, strachuje se známá hudebnice: Fanoušci ji zahrnuli podporou

Hon na čarodějnice končí. Přesně, jak jsem predikoval. Nyní již zbývá vypít kalich hořkosti zneužití davu pěkně až do konce. Me too. Zkuste to za 5 let vysvětlit dnešním 10ti letým, v tu dobu 15ti letým. Budou se na vás dívat jako, když jim budete vysvětlovat, co je to VHS.

 

Kladno vidělo bleskové K.O. Polák ho trefil za sedm sekund!

Bojové sporty dnes zažívají obrovský vzestup, aby přišel ještě jejich rychlejší pád. Několik slabomyslných jedinců si přes média nadává dle pokynů jejich manažerů a PR pracovníků. Co mě však na článku zaujalo, je ukázka, jak tetování vadí byznysu. Holé tělo, více reklam.

 

Zápas Ligy mistrů odmítli hráči dohrát kvůli rasismu rozhodčího. Mýlili se?

Pokud nás historie něco učí, pak šílenost spojování sportu s politikou. Mussoliny, Hitler, Carter, Stukalin, Andropov a jiní. Dnes hráči odmítají hrát, protože někdo ve svém rodném jazyce řekne „černý“. Hloupost lidského ducha vítězí. Nevím, co by pak museli říkat a dělat sportovci na OH v roce 1936 v Berlíně. Jesse Owens ukázal, že v jednom závodě lze vyhrát i 2x. Sport je prostředkem diplomacie a cílem diplomacie je budování pozitivních politických i obchodních vztahů a mír. Fait accompli.

 

Zákaz hlavičkování uškodí fotbalu, tvrdí Petr Čech

Když si vzpomenu na dětská hřiště a hry, když jsem byl dítě, musím se dnešnímu světu smát. Já hrál fotbal na škváře, což byla bolest během zápasu a s kartáčem v ruce po zápasu. Z dnešní generace děláme ufňukánky, kteří se pak pravidelně hroutí na slovy, která zraňují. Ach jo.

 

Biden vybral ministra obrany, v čele Pentagonu má poprvé stanout černoch

Nic proti p. generálovi, ale nějak jsem naivně doufal, že v čele nejmocnější armády světa, v duchu slov M. L. Kinga, stane ten nejlepší. Ne, kecám. Dalo se to čekat.

 

Děsivý pohled: Čínský pick-up získal 0 hvězdiček v nárazovém testu

Kdo chce být ohromen, uvidí, co jen, co chce. Kdo chce být znechucen, také uvidí v opačném gardu, jen co chce. Ale realita je taková, že tu prostě něco pokulhává.

 

Bílá Nutella vzbudila na internetu obrovský poprask

Opravdu komický příběh, kdy i čokoláda nemá právo na svoji vlastní barvu. Tento článek mě opravdu pobavil.  

 

Nevhodné oblečení, příliš samostatnosti. Alsasko čelí nárůstu útoků na ženy

Zhruba před 5 lety jsem četl cca 200 let staré tajné depeše islámských diplomatů z Paříže o životě vládnoucích vrstev, jak v arabském světě neumí pochopit velmi uvolněnou morálku plnou milenek, vzájemného sexu a volného koketování. Co nešlo vojensky, jde dnes na základě svobody. Tj. svoboda v konečném důsledku zabíjí svobodu.

 

Dresy vydělávají miliardy. Výrobci ale švadlenám neplatí ani minimální mzdu

V minulých článcích o dalším mediálním podvodu „nemohu dýchat“ jsem popisoval a odkazoval na pracovní podmínky a mzdy v textilních továrnách za RÚ a první republiky v Brně. Bystrý čtenář porovná, pochopí.

 

Město George Floyda zažívá ohromující nárůst kriminality

Law and order matter. A svět se opět nepoučil z Namibie. V lednu napíši poslední díl k tomuto tématu, jak byl dav opět obelhán.

 

Kdo umírá v nemocnicích s nákazou koronavirem

Když máte ptáčky a z 98% mají problém sýkorky, víte, co uděláte? Zakážete všem ptáčkům létat. To je logické, ne?

 

V Norsku vzplál kvůli kultovní české pohádce další skandál. Prý je necitlivá vůči některým divákům.

Tak tohle je skvělý apríl bez 1. dubna. Horší ale je, že tomu opravdu někteří lidé věřili.

 

Potraviny, které dlouhodobě poškozují ledviny. Řada z nich je přitom považována za dravé.

Již dlouho jsem se nepobavil jako nyní. Co máme vynechat? Tak například: meruňky, banány, melouny, rajčata, mrkev, papriku, oříšky, vajíčka, mléko a mléčné výrobky, uzeniny, kakao, čokoládu, pivo, limonády, minerální vody, slané sýry atd., atd..

 

Červené víno a sýr proti Alzheimerově chorobě: Prevence nikdy nebyla příjemnější.

I když si myslím, že je tento článek placený výrobci těchto produktů, sláva, budu zde do sta let.

 

Výplatní páska vojáků Rudé armády a Wehrmachtu a finanční odměny za statečnost na frontě

Peníze, morálka, společnost, budování struktury. To vše je zde mezi řádky daleko více, nežli byste čekali.

 

Závěrem

Když jsem četl své predikce ohledně covid – 19, až jsem se zděsil, jak jsem byl přesný. Nechci zde říkat, zda očkování ano, nebo ne, nechci zde na nepolitickém webu řešit vládní opatření a opravdu vědecký základ statistik, které vlastně mnoho neříkají. Jen jsem poměrně pyšný, jak jsem dokázal přesně na měsíc předpovědět vstup covid vakcíny na trh. Ono to nebylo těžké. Volby v USA, ale především nový výpočet úmrtí na virus. Pardon, s virusem. Jak proočkovat národ? Počkejte na ty křivky. Nyní bude hodně nemocných, mrtvých ne na covid, ale s covidem. Lidé se poženou k očkování a čísla budou klesat. Atmosféra strachu bude fungovat velmi dobře. Ale jen ze začátku. Jenže pak stát dosáhne vrcholu dobrovolníků, kteří ale nebudou v požadované výši 70-80%. Z klesajících čísel se stanou opět kulminující, což povede k povinnému očkování, které bude vysvětlováno společenskou potřebou. Co nás tedy čeká? Prudký nárůst, optimistický pokles, opět prudký nárůst a řízené celospolečenské očkování. Druhý prudký nárůst už bude jen „cíleným a správným“ statistickým vzorcem. Já to nekritizuji, jen se směji nad tím, co již dnes nemůže dopadnout jinak. Analytika.

 

MK

 

Michal 17

Martine, každý měsíc se těším, až vyjde tento typ článku. Díky za něj! Někdy můžete témata klidně rozvést více. Rád naslouchám, rád se poučím.

Martin Krupička

Dobrý den, děkuji za komentář, možná někdy v budoucnu, jak naleznu více času. MK

24.2.2021

Piráti, co jste možná nevěděli

Interesting facts about pirates

4 + Číst dále
10.2.2021

Zprávy dle mého výběru 02/2021

Reports of my selection 02/2021

1 + Číst dále
20.1.2021

Karamel a destiláty

Caramel and spirits

0 + Číst dále