Martin Krupička

Zprávy dle mého výběru 06/2019

29.6.2019
Reports of my selection 06/2019

Krásné dobré ráno, všem. Také se v dnešním horku chystáte někam k vodě. Tak tady máte několik inspirací na zajímavé články k zamyšlení, aby mozek trochu pracoval při tom relaxu na pláži.

 

 

Chcete zabránit nástupu demence? Pijte alkohol!

 

Těchto článků už jsme asi četli nesčetně, ale přiznám se, že zde jsou informace podávány rychle, jednoduše a zábavně, což může být pro některé zajímavé. Tak snad jedna krásná věta za všechny: „Nejpřekvapivějším zjištěním z tohoto výzkumu je významně zvýšené riziko demence mezi abstinenty.“ Já bych rád dodal. Starý Řím nabízel chléb a hry. Ježíš Kristus chléb a víno. A jak to dopadlo?

 

Vazba není hotel ani lázně, stojí v rozsudku, který zamítl nárok na veganskou stravu

Tak tady je naštěstí ještě svět v pořádku. Vůbec si nedokáži představit, jak by stát mohl v případě opačného rozsudku fungovat. Za chvíli by to byla raw strava, tisíc druhů diet a na konci třeba láhev champagne denně, protože to také pomáhá proti demenci. A daňový poplatníku, ty se starej.

 

Matka influencera má dvě práce, aby mohla platit synovi a jeho ženě cesty po světě

Tak tohle mě vždy pobaví. Naprostý pan „nic“ si ze svého těla udělá tapetu, maminka musí mít dvě práce a to vše pro to, aby občas sdílel nicneříkající fotku a několik bláznů mu zatleskalo. Jenže vše jednoho dnes skončí a co pak s tímto rozmazlencem? Ve své podstatě je nezaměstnatelný. Zkrátka svět chce být klamán.

 

Linec stojí jen o politicky korektní jména ulic

Nejdříve měnili ulice nacisté, pak komunisté, pak jsme to jako „napravili“ a nakonec tu máme vlastní diktaturu. Co bude nekorektní příště? Severní, západní, jižní ulice zůstane a východní se přejmenuje na duhovou. Tak tenhle svět mě zkrátka baví. A my kritizujeme socialistický realismus. Směšné.

 

Salvini si zahrává s hraniční zdí

Víte, jak se svět změnil? Izrael, USA, Maďarsko atd. staví zdi a ploty. Nyní se pravděpodobně přidá Itálie atd.. Já si však pamatuji aféru několik desítek metrů dlouhé zdi v Matiční ulici. Všechna světová média tuto zpráva převzala, tento problém řešila. Tak se nám ten svět změnil. A nyní jen vtip. Jak je vidět, zase ta Čína porazila Donalda Trumpa. To, co on prosazuje složitě dnes, oni realizovali před stovkami let. Zase jsou tedy napřed.  

 

Sedmiletá holčička z Avengers 4 prosí fanoušky, aby ji přestali šikanovat

Po přečtení článku mi zůstala trochu pachuť na jazyku. Dnešní kult „VIP“ se mi ani trochu nelíbí. Sakra, ten podpis sedmileté holky fakt nemá cenu.

 

Závěrem

Tento týden jsem se bavil se svým učitelem angličtiny z Texasu, zda mu doma věří, když jim řekne, jak a na jaké úrovni tu funguje zdravotnictví, jak si tu lidé žijí, jaký je tu pořádek, jak se zkrátka máme dobře. Hmmmm nevěří. Tak zase za příští měsíc.

 

MK

27.1.2020

Zprávy dle mého výběru 01/2020

Reports of my selection 01/2020

0 + Číst dále
31.12.2019

Loučení se s rokem 2019

Googbye 2019

2 + Číst dále
27.12.2019

Zprávy dle mého výběru 12/2019

Reports of my selection 12/2019

2 + Číst dále