Martin Krupička

Zprávy dle mého výběru 05/2019

29.5.2019
Reports of my selection 05/2019

Číšnice omylem hostům nalila víno za 132 tisíc

Tato zpráva je zajímavá svým fake news. Nejde vůbec o to, že číšnice spletla dvě láhve a zákazníkům podala mnohem dražší, ale jde o tu částku 132 000,-. Však to je naprostý nesmysl. Láhev Chateau le Pin Pomerol 2001 rozhodně nemá cenu uváděnou v článku. Cena této láhve je zhruba čtvrtinová a tudíž jí lze pořídit za cca 35 000,-. Takže můžeme s klidným svědomím říci, dobré PR. Zpráva obletěla svět, protože jen málo osob si uvědomilo, spíše znalo reálné ceny. Ona totiž láhev za 35 000,- zase tolik nezaujme.

 

Eurovolby v Británii drtivě vyhrál Farage, konzervativci zažívají debakl

Možná se mýlím, ale neukazují nám média den co den, jak v UK brečí, protože brexit se blíží. Pak tedy nechápu výsledky těchto voleb. No já je chápu. Ale třeba se najde nějaká záškolačka, která bude tiše protestovat a stane se z ní symbol protestu.

 

Stodvouletá stařenka z Francie přiznala, že ubila svou 92letou spolubydlící

Když zase jednou někdo moralizoval v mém okolí, že lidé nemají úctu ke stáří, řekl jsem, já také ne. Najednou bylo ticho. Tak jsem to zopakoval. Já nemám úctu ke stáří, protože mám úctu k člověku. To, že vrah zestárne, neznamená, že si zasluhuje úctu. Co vy na to?

 

Weinstein se dohodl s desítkami žen, které ho viní z obtěžování. Vyplatí jim miliony

Dnes tu máme plnou podstatu kampaně Me too, kterou jsem od začátku kritizoval. Asi to nechápu správně, ale co je to v americkém právu dohoda? No tato dohoda stojí 44 milionů amerických dolarů. A o to tady prostě šlo. Najednou se nikdo necítí hrozně, poníženě atd.. Kde je ten princip? Ne, od začátku je to podvod a jde jen o peníze. Tak si ty …… Weinstein koupil podruhé.

 

Z ostudy kabát: V Číně se o dluzích občana dozví každý, kdo se mu pokusí zavolat

Tak tomu říkám vysoká laťka. My se zde hádáme o zabavené řidičské průkazy a v ČLR na to jdou z gruntu. Jen si tak říkám, jaký by mělo vliv toto opatření na české občany, zvláště mladé lidi na diskotékách a i na ostatních společenských akcích. To bychom se jako národ mnoho nepomnožili. Ahoj, dáš mi na sebe telefon? No víš, zrovna mi ho ukradli.

 

Bankéři se probudili do brutální reality. Hypoteční trh zažívá masakr

A kdo by to byl čekal, že lidé přestávají mít finanční prostředky na pořízení nemovitostí, když průměrný občan si na WC v Praze vydělá za rok. Tak jen tak dál. Do tří let bude slev, kam se podíváte. Jak mi poslal kamarád: Prodám byt 4kk v Praze, nebo jej vyměním za menší vesnici na Moravě. Tak asi tak.

 

Malá nukleární válka by zpomalila globální oteplování, tvrdí NASA

Tak tomu říkám zajímavá zpráva pro všechny ekofašisty chodící za školu. Tomu říkám zajímavý výzkum ve prospěch lidstva.

 

Čtvrtina Čechů je ochotná prodat své osobní informace. Může se to vymstít

Tady máte klíč k tomu, proč je demokracie nefunkční a volby dopadají, jak dopadají a rozhodující slovo má neschopná minorita. Vlastnictví hlasu je něco, co člověk dostává zdarma a až na výjimky je toto právo neomezitelné. Proto i ten největší lump má vždy něco, co může prodat. Nyní je to duše ve formě hlasovacího práva. Je to strašné, ale je to tak.

 

Tisíce rodičů, kteří pojmenovali dceru Daenerys, si teď rvou vlasy

Já absolutně nechápu, čemu se kdo může divit. Pojmenovat někoho podle seriálu je stejný nesmysl, jako když po odvysílání Avatara chtělo spáchat více jak 1000 Američanů sebevraždu, protože chtěli žít na Pandoře. Ale vysvětlujte to někde, kde je běžné jméno Léto.

 

Neočkovaný student zažaloval školu kvůli zákazu vstupu, za pár týdnů onemocněl neštovicemi

Přirozenou nevýhodou demokracie je, že těm, kdo to s ní myslí poctivě, nesmírně svazuje ruce, zatímco těm, kteří ji neberou vážně, umožňuje téměř vše. Václav Havel

 

Pornoherečka Stormy Daniels musí Trumpovi zaplatit 300 000 dolarů

A nejlepší pecka na konec. Tahle zpráva mně fakt potěšila. Člověk, který nechápe podstatu svojí práce, si nic jiného nezaslouží. Ať je Trump jaký je, tohle vítězství mu fakt přeji. Už je toho prostě proti mužům až příliš.

 

Závěrem

Opět jsem vybral několik zajímavých zpráv, které když se dají dohromady, člověk může více chápat, jak fungují dnešní média a může být přeci jenom trochu ostražitější. Nic není většinou, jak se zdá. Jen několik bláznů razí teorii: šokovat, což je hra s velmi nebezpečným ohněm. Konzervativní žurnalistika ustupuje konzumu bez obsahu.  Tak zase za měsíc.

 

MK

31.7.2020

Podvod zvaný BLM. Otroctví. Část druhá.

A nonsence called BLM. Slavery. Part two.

1 + Číst dále
29.7.2020

Zprávy dle mého výběru 08/2020

Reports of my selection 08/2020

1 + Číst dále
21.7.2020

Podvod zvaný BLM. Otroctví. Část první.

A nonsence called BLM. Slavery. Part one.

3 + Číst dále