Martin Krupička

Zprávy dle mého výběru 04/2019

30.4.2019
Reports of my selection 04/2019

MeToo neplatí. Oscarový herec Rush vysoudil po křivém obvinění odškodné

No konečně. První výhra. Australský herec Geoffrey Rush vyhrál soudní spor se společností Nationwide News a listem The Daily Telegraph, když jej křivě obvinila Eryn Jean Norvillová, že jí osahával. A odškodnění? 14 000 000 korun a to ještě nejsme u konce. Jak se tak říká „Impérium vrací úder“. Mám skutečnou radost. Konečný účet se může nakonec vyšplhat i na osminásobek této částky. Zkrátka, dobrých zpráv není nikdy dost.

 

Nemocnice zažívá neobvyklý baby boom. Otěhotnělo devět sester na porodním oddělení

Tato zpráva z Maine Medical Center v americkém státě Maine mě skutečně pobavila. Být manžel nebo přítel těch dam, zcela určitě by mě zajímalo, zda na oddělení nepřišel nový, mladý, krásný doktor.

 

Říkejte cyklistům jinak! Jsou to lidé, říká studie

Vždycky si říkám, jak se někdo může tak snadno živit a že jsem úplný břídil. Australský Tonda Blaník přišel na zajímavou myšlenku, že slovo cyklista vyvolává v lidech agresi, a tak bychom jej měli nahradit slovním spojením: „Člověk, který jede na kole“. V dobách, kdy se vše zkracuje, mi to značně komické a čistě faktologicky nechápu, co by nová varianta mohla změnit.

 

Pryč se stigmaty. V Londýně by mohlo vzniknout muzeum vagín

Snad jen velice krátce. Po USA bylo nejaktivnější hnutí Me too v UK. Takže, snad to dobře chápu. Pozvednout obočí je sexuální obtěžování, ale muzeum vagín je OK. A kdo umělcům stál modelem?

 

Létání vestoje, placené WC? Cestující v economy přijdou o poslední zbytek důstojnosti

Věta našich maminek, jdi se před cestou vyčůrat, mi zde dostává úplně jiný rozměr. Tak si nezapomeňte do letadla drobné, tedy pokud vám je vůbec dovolí.

 

Na škole v Barceloně si děti nepřečtou Růženku ani Karkulku. Škola stáhla 200 pohádek kvůli sexismu

Nejdříve jsem si myslel, že tuto zprávu čtu 1. dubna, ale bohužel, za jedničkou byla ještě dvojka. Ty skupiny lidí se pořád nemění. Vegetariání, vegani a nyní i etikonacisté. Je až zajímavé, že se tito lidé cítí být zcela duševně zdraví, přičemž sami vyrostli a milovali tyto pohádky. Dnes říkáme, my jsem OK, my jsme to zvládli, ale naše děti to již neunesou. Dává to logiku? Nedává.

 

Polka bere důchod 12 haléřů, v životě pracovala jen den

Neříká se tomu spravedlnost? Nikdy jsem si nemyslel, že budu mít rád a souhlasit s rudými hesly. No doba se mění. Kdo nepracuje, ať nejí.

 

Omluvte se za dobytí Mexika. Došlo při něm k mnoha zločinům, vyzval prezident papeže a Španělsko

Kuriózní je především to, že tuto omluvu chce někdo, kdo sám není indiánského původu. Za co bychom se měli omlouvat? Je to stejné jako u husitů? Byly to reformátoři, lapkové, vandalové, komunisté, vlastenci? Kde je pravda a kdo jí určí? Vítěz. Možná by bylo dobré zveřejnit jednu universální omluvu: Omlouváme se úplně všem a úplně za vše. Tak a nyní bychom mohli přestat politikařit a konečně by se mohlo začít pracovat.

 

Slavná zpěvačka přiznala, že okrádala zfetované muže: Dělala jsem, co jsem musela, tvrdí

Pořád to říkám, vykašlete se na poukázky na jídlo a dávejte chudým poukázky na zboží Louis Vuitton.

 

Grónský ledovec se začal po letech tání zvětšovat

Pšššt, slyšíte to, Václav Klaus se nyní směje. Já to říkal, to co mi všichni tvrdili, je opravdu, ale opravdu nesmysl. Již dlouho máme stejný pohled na věc.

 

Marilyn Monroe (†36): Hollywoodská kráska s IQ 168! 

V dřívějších dobách jste svoji společenskou prestiž mohli zvýšit koupeným šlechtickým titulem, což se děje dodnes. V tomto případě je taktika jiná. Všechny celebrity mají najednou vysoké IQ. No na tom, že první s tímto trikem přišla Sheron Stone, jak se později ukázalo, byla to celé jedna velká lež. Dnes si hodnoty IQ doslova cucáme z prstu. A hlupáci tomu věří. Komické je to ještě více, když zrovna Marilyn patřila k nejhloupějším herečkám Holywoodu, což bylo veřejným tajemstvím.

 

A závěrem jedna srdcová pecka

 

Smíšek, který trhal dresy. V Brazílii mi chybí zima a sníh, culí se bývalý slávista Adauto

Česká republika? Tady je svět ještě v pořádku. Nyní vám jen ukáži, jak snadné je žít se zdravým rozumem a bez nenávisti. Velká poklona p. Adauto.

 

… A taky Patrik Gedeon, skvělý člověk. Naučil mě první české slovo.

Jaké?

To ani nechtějte vědět. Bylo mi tenkrát pěkně horko. Řekl mi, že jde o pozdrav. Samou radostí, že umím česky, jsem pozdravil prvního člověka, který mi přišel do cesty. Kustoda Petráka. Usmál jsem se na něj a v dobré víře ze mě vyšlo: Jdi do pr...e.  

Zlobil se?

Pan Petrák byl super, nezkazil žádnou legraci. Chytil mě naoko pod krkem a křičel: Ty snědá sviňo.(smích) Kabina se válela smíchy.

 

MK

31.12.2019

Loučení se s rokem 2019

Googbye 2019

2 + Číst dále
27.12.2019

Zprávy dle mého výběru 12/2019

Reports of my selection 12/2019

2 + Číst dále
28.11.2019

Zprávy dle mého výběru 11/2019

Reports of my selection 11/2019

0 + Číst dále