Martin Krupička

Zprávy dle mého výběru 02/2021

10.2.2021
Reports of my selection 02/2021

 

Špinavé tajemství elektrických aut nemá řešení, detaily odhalují všechny reálné dopady

Tak normálně se tomu říká krádež za bílého dne, ale Gréta a několik naivních hlupáků jsou spokojení. Co se asi stane ve chvíli, když třetí svět vytěžíme a jejich bohatství budeme u nás recyklovat. Jak říkám, krádež za bílého dne.

 

Neuvěřitelný objev. Pradědeček Arnolda Schwarzeneggera byl Čech narozený na Tachovsku

Moc mě to nepřekvapilo, ale jako zajímavost dobrý.

 

Více než polovina našeho těla není lidská, ale tvoří ji cizí buňky

Tak vida, návod na dietu. Nejsem tlustá, jen jsem plná parazitů. Ne, legrace, ale velmi zajímavá informace.

 

Robert Redford odhalil, co vše jsou televizní společnosti učinit kvůli sledovanosti

Kdo chce, chápe.

 

Studentka navrhla genderově neutrální karty. Vadilo jí, že král je víc než dáma

Tak už i karty vadí. A šachy? Jednou si vzpomínám na rozhovor s paní Pawlowskou, která byla pozvána v USA na sjezd feministek. Součástí sjezdu bylo promítání instruktážního filmu, jak ženy vůbec nepotřebují muže. Jenže film nikdo z přítomných neuměl pustit. Tak nakonec jedna feministka došla pro muže, vrátného a ten jim film pustil. Tak asi tak.

 

Google hrozí Austrálii zrušením vyhledávače. Nechce platit vydavatelům

A co se stane bez googlu? Nic, vůbec nic. Nahradí ho jako v ČLR jiný vyhledávač, mapy atd.. Tady to vyhrál konkrétně seznam.cz a mapy.cz. A to není špatné, ne?

 

Příznivci konspirační teorie QAnon očekávali Bidenovo svržení. Teď nevědí, co mají dělat

Když jsem to viděl, musel jsem si vzpomenout na zoufalost nacistů, když se dozvěděli, že Adolf Hitler je mrtvý. Zhroutil se jim svět. Jen ti inteligentní nacisté věděli, že slunce znovu vyjde a čekali na spojenecká vojska v luxusním alpském hotelu, kde se za popíjení champagne nechali zatknout, aby později třeba vedli NASA.

 

Plat přes 40 tisíc a jistota. O práci u policie je extrémní zájem

Tak nevím, ale neměli by to ti lidé dělat jako službu? Když zde byl komunismus, 98% spolupracovníků donášela zadarmo a 2% za peníze. Efektivita byla vysoká. Tak to totiž vypadá, když někdo pracuje z přesvědčení, i když to dnes popírá. Současná situace je opačná. Všichni chtějí jen a jen peníze.

 

Německá AfD je pod dozorem tajné služby. Každý třetí volič je extremista

Nevím, ale není to úplně demokracie. TGM říkal, a já s ním souhlasím, proti komunismu, u nacismu je to stejné, je třeba bojovat sociálními jistotami. A to se nikdy nezmění. Souhlas.  

 

Ženu nechtěli pustit do letadla kvůli tričku. Musela si obléct reflexní vestu

Otevřel jsem článek, viděl tričko a letět bych jí nenechal. Je to vrchol sprostoty být takto nevychovaný vůči ostatním. S tím nemá osobní svoboda nic společného. A oni se jí ještě omluvili. Ach jo.

 

Video: Instruktorka aerobiku nevědomky natočila začátek převratu v Barmě

Musíte být opravdu prázdná hlava, když cvičíte a za zády vám začíná státní převrat a vy jedete dál. Lidé ztratili soudnost.

 

Rybář Jakub Vágner leží v nemocnici s malárií

Je třeba vidět i tu odvrácenu stránku slávy a úspěchu. Já bych s ním neměnil.

 

Slovensko se baví případem Češky, která uspokojovala lupiče při přepadení benzínky

A já myslel, že se to děje jen v těch nejhloupějších amerických filmech a ona je to pravda. Tak tomu říkám loajalita zaměstnavateli.

 

Vulgární slova na adresu exmanžela. Agáta Hanychová prý na rozvodu nevydělá nic a tohle vzkázala všem ženám

Láska je láska. No, zase se bude muset "pracovat".

 

Místo otrokáře bude na americké bankovce otrokyně

Již v minulosti jsem psal, že národu, který se dívá na své hrdiny mikroskopem, nikoli dalekohledem, hrozí, že žádné mít nebude. Jen doufám, že ta otrokyně byla zcela bez chyby. Nic proti ní, ale něco mi tu prostě nehraje.

 

Švédsku chybí odstavená jaderná elektrárna. Přestaňte luxovat, vyzývá občany

Jen by mě zajímalo, co by se dělo, kdyby ta samá situace nastala v ČR. Buďte v klidu. V ČR je svět ještě v pořádku. Budeme bojovat proti jaderným elektrárnám, ale že jsou v EU jaderné zbraně, to nikomu nevadí.

 

Youtubera zastřelili při natáčení smyšleného přepadení

Již bylo na čase, aby se jeden obětoval za normální svět a obohatil příručky.

 

Tesla investovala 32 miliard do bitcoinu

A co se stane? Víte jak dopadl Kodak? Přesně tak to bude. Užijte si své akcie a jedno velké nic.

 

Severní Korea financuje jaderný program pomocí krádeží kryptoměn, tvrdí OSN

Když se mi dostaly do ruky analýzy, co znamená zrušení hotovostních plateb, začal jsem se smát. Svému příteli jsem řekl: To je fajn, místo primitivních lupičů, kteří se budou vystrašení skrývat max. 10 km od banky, budeme honit vysoce inteligentní po celém světě, ideálně neznámo kde. Pokud bude za krádeží nějaký suverénní stát, tak good luck. Měsíc se s měsícem sešel a je to tady.

 

Závěrem

Již v minulých článcích jsem varoval před výhradním bezhotovostním platebním stykem. Zamyslete se. Kdo dnes pochopí, je vítězem zítřejších dnů.

 

MK

Martin (W) H.

Ženu nechtěli pustit do letadla kvůli tričku. Musela si obléct reflexní vestu Otevřel jsem článek, viděl tričko a letět bych jí nenechal. Je to vrchol sprostoty být takto nevychovaný vůči ostatním. S tím nemá osobní svoboda nic společného. Velice záleží na úhlu pohledu. Mě osobně by toto nepobuřovalo, zahalená byla stále dostatečně, takže za mě byla reakce opravdu přehnaná. ------------------------------------------- Video: Instruktorka aerobiku nevědomky natočila začátek převratu v Barmě Musíte být opravdu prázdná hlava, když cvičíte a za zády vám začíná státní převrat a vy jedete dál. Lidé ztratili soudnost. Píšete to v článku sám - za zády. Člověk holt není chameleon a má omezený pozorovací úhel, takže když se vám něco děje za zády, ne úplně vždy je možné si toho všimnout.

Martin Krupička

Dobrý den, děkuji za komentář. Ano, máte pravdu, vše je o úhlu pohledu, ale.... Základní principem demokracie je, že názor většiny vítězí nad menšinou. Pokud se ztotožníme s tím, že demokracie není dokonalá, ale lepší systém jsme zatím nevymysleli, musíme vycházet ze základního principu, jaká jsou obecně a zvyklostně nastavená pravidla a v tomto případě i hygienická. Ať si paní otevře svůj vlastní obchod a chodí v něm třeba nahá. Nemám s tím problém. Já si ale myslím, že od hlasatelky v TV očekáváme nějakou úroveň a styl. Stejně tak od bankovní úřednice, letušky, revizora a takto bychom mohli pokračovat dále a dále. Pokud někdo nastupuje do letadla, tramvaje, metra, je od něho očekáváno nějaké chování a určitá úroveň hygieny. Ať se na mě nikdo nezlobí, dívky si rády hrají na dámy, ale kdo viděl dámské WC na diskotéce apod., nemá žádné iluze. Také by paní měla respektovat fakt, že na palubě letadla jsou děti a lidé třeba jako já, kteří nesdílí tento styl. Když si zakoupím letenku od nějaké společnosti, vidím perfektní interiér, skvělou firemní kulturu. To si kupuji, to vyžaduji. Tím, že využívám služeb společnosti, bych měl tuto firemní kulturu plně respektovat. Nemám problém s tím, když někdo nastoupí podobně v Asii do tuk tuku. Ale to je právě ta citlivost a přirozená inteligence. Víte, já jsem konzervativní tradicionalista. Můžeme se přít, ale můj názor přeci jenom je, že pro svého syna bych si představoval více dámu na úrovni než slečnu z Hustleru. Snažíme se bořit pravidla a máme dvojí optiku. Tím, že ke mě přijde čistá, vkusně oblečená, vonící a milá letuška mi vyjadřuje respekt. A já jí děkuji a vyjadřují respekt k její osobě a pracovní pozici tím, že jsem nějak také oblečen, a že se nějak chovám. To dělá dobré vztahy. Co je další stupeň? Vyžadovat své právo, že budu jen ve spodním prádle, nebo úplně nahý? V principu je to stejné. A zde bych vás odkázal na dějiny Starého Říma, kdy občané již nechtěli nosit oblečení, pracovat, souložili na veřejnosti. Co následovalo? Rychlý zánik celé říše. Mám rád ženy, libí se mi, když má žena krásné nohy, není nic krásnějšího nežli sukně a šaty, ale přeci jen, určitá úroveň a rafinovanost by měla být zachována. A nakonec bych ještě jednou zmínil hygienickou otázku. Kdo měl někdy kožní problémy, ví, že je to velmi nepříjemné a je to běh na hodně dlouho trať. A já nevím, proč bych si měl za cenu letenky odnést, omlouvám se, brebery. MK

Martin Krupička

Co se týká druhého bodu, pustil jsem si video ještě 2x. Opět bych připustil, že máte ve své podstatě pravdu, ale pouze optikou nějaké společenské bubliny. Nikdy nic nepřichází z čistého nebe. Ani převrat. Vydáte se na hlavní třídu, kde jsou nastoupeny ozbrojené bezpečnostní složky. Jezdí kolem vás blikající automobily, kde vzadu vidíte další ozbrojené příslušníky. Atmosféra ve společnosti je napjatá. Téměř doteď vládl velmi tvrdý vojenský režim a vy si jdete zatančit právě na toto místo. Zdá se vám to normální? Můj přítel mě seznámil s člověkem, který má IQ 162 a je velkým kritikem Mensy. Skvělý člověk. Dlouze jsme spolu hovořili, kdy měl s sebou svoji dceru, kterou učil chodit přes silnici mimo přechod. Ano, přestupek. Ale jeho odpověď a argument byl jednoduchý. Ty dnešní deb...., co se pořád dívají do mobilního telefonu si myslí, že ty bílé čáry na silnici jsou betonový retardér. Nejsou. Lidé by se měli naučit chovat se na přechodu stejně jako by tam nebyl. A to učím své děti. A co z toho vyplývá? K normálnímu životu je potřeba alespoň nutná část normální, zdravé inteligence. Všichni si myslí, že mohou všechno, jsou pobláznění z TV zpráv a seriálů a úplně ztratili základní, zdravý úsudek. I já, když jedu autem, nebo jdu po ulici a vidím, slyším sirény, majáky, zpozorním a začnu se chovat velmi obezřetně. Netančím, ale analyzuji situaci. I třeba tak, že okamžitě odstavuji vůz a nepřekážím v provozu nebo na ulici se dívám, zda nedošlo k havárii a třeba zda někdo nepotřebuje pomoc. To je přeci první reakce zdravého člověka. MK

Martin (W) H.

Dobrý den i Vám, k prvnímu příspěvku - na jednu stranu s vámi souhlasím ve všem co jste napsal, od nastavených pravidel a zvyklostí, TV hlasatelek, bankovních úřednic, letušek, přes styl styl oblékání až po výchovu potomků. Svým způsobem mi též imponuje konzervatismus a tradicionalismus. Na druhou stranu paní cestovala letadlem v turistické třídě, dnes už to bohužel není jako létání před 60 lety, kdy to mělo opravdu styl a bylo to bráno jako společenská událost, dnes už je to v podstatě jako jet vlakem nebo metrem (nepočítám první třídu, ta je stylová stále), proto se turistické třídě někdy říká dobytčák. Při cestování na dlouhé vzdálenosti se chce člověk cítit pohodlně. Za mě oblečení oné dámy vkusné nebylo, ale nijak pohoršující a pobuřující také ne. Ano, můžeme pak říkat, že už příště můžou létat lidé nazí. Musí se holt nastavit nějaká hranice, co je ještě přijatelné a co již ne, ta hranice je hodně tenká a ne každý s jejím nastavením musí souhlasit. I přes můj výše zmíněný pozitivní vztah k tradicionalismu a konzervatismu zastávám ještě jeden názor a to žít a nechat žít, který se zde za mě hodí aplikovat. Paní někoho pobouřila, někdo se za ní mlsně otočil, někoho nechala úplně v klidu a někdo si jí ani nevšiml. Let proběhl, nikomu se nic nestalo a svět se točí dál. Mimochodem, nechcete zvětšit prostor pro psaní příspěvků? Když je trochu delší text, tak se to v tomto okně velikosti čtyř řádků těžko kontroluje/upravuje... :-)

Martin (W) H.

K druhému bodu - asi máte pravdu, že si slečna mohla povšimnout většího množství okolo projíždějících vojenských vozidel, a mohlo jí dojít, že se něco děje. Ale událost se stala v Barmě, tam je asi atmosféra ve společnosti napjatá stále, přesuny vojenských vozidel nebudou nic neobvyklého a k pokusům o vojenský převrat tam dochází, teď to lehce přeženu, každý druhý den. U nás, ve podstatě velice klidné a stabilní střední Evropě, by to byla situace nevídaná, v Myanmaru to člověka ani nevyvede z rovnováhy při cvičení. Takže celková situace ve státech jako Barma nebo Laos mi nepřijde ani trochu normální. :-) Se zbytkem Vašeho komentáře souhlasím.

Martin2

Martin (W) H. - malá technická, nevím jestli i vy ale já mám v okně pro psaní příspěvků v pravém dolním rohu 6 teček, jde to za to chytit myší a můžete si potom to okno zvětšit třeba na celou obrazovku - taky to tak dělám opravdu se to lépe píše/čte/kontroluje než v té výchozí velikosti na 4 řádky ;-) wink

Martin (W) H.

Martin2: Funguje to, díky. :-)

24.2.2021

Piráti, co jste možná nevěděli

Interesting facts about pirates

4 + Číst dále
20.1.2021

Karamel a destiláty

Caramel and spirits

0 + Číst dále
17.1.2021

Zprávy dle mého výběru 01/2021

Reports of my selection 01/2021

0 + Číst dále