Martin Krupička

Zprávy dle mého výběru 02/2019

26.2.2019
Reports of my selection 02/2019

Postupem času mě tato rubrika opravdu začíná bavit. Svět začíná být komickým divadlem, kde lži, extrémy a lidská touha šokovat začíná nabírat opravdu obludných rozměrů. Dovolil jsem si lehký výběr zpráv z tohoto měsíce, které stojí za zvážení.

 

Kámen dovezený astronauty z Měsíce zřejmě pochází ze Země

Tímto bych chtěl možná navázat na velmi vzrušenou diskusi v minulosti, kdy jsme diskutovali o tom, zda je možné, případně nereálné, aby mělo lidstvo např. do roku 2026 na Marsu, Měsíci, případně kdekoli jinde základnu.

 

Já jsem osobně tvrdil, že je to nesmysl. A ejhle. Rozhodně nechci podporovat nebo vytvářet nějaké spiklenecké teorie, ale pokud kámen přivezený z Měsíce pochází ze Země, je to minimálně zarážející a teorie velkého třesku mě nijak nepřesvědčila.

 

Možná jsem prostě osoba hledající více střízlivá a jednoduchá řešení, kdy každý z nás si musí zvážit, zda je pro něho pravděpodobnější střet s meteoritem před čtyřmi miliardami let, kdy byl tento kámen katapultován na Měsíc, kde jej čirou náhodou, protože je to naprostá vzácnost jako na Zemi diamanty, přivezli lidé zpět. Nebo ta jednoduší teorie, že jde pouze o podvod.

 

 

Británie oprášila plán ze studené války

A máme to tu zase. Brexit. Nyní je do celé frašky kolem zapojena i královská rodina, kdy nás média straší tím, že se snad i Británie připravuje na evakuaci královské rodiny, protože lze údajně očekávat tak velké nepokoje, že musí být příslušníci jednoho z nejstarších vládnoucích rodů tajně a podle evakuováni ze své země.

 

Tak předně, princ Philip je válečný veterán z druhé světové války a jen tak jej i v rámci jeho povahových rysů něco nerozhází. Britská královna zůstala v Londýně, i když byl bombardován Adolfem Hitlerem. Princ William je armádním důstojníkem a princ Harry se účastnil ostrých bojů v Afghánistánu. Strach z čeho a z koho?

 

Naprostá hysterie přisluhovačů tajných organizací již nezná hranic. Podle posledních zpráv se naopak domnívám, že po pěti letech VB vyjde z Brexitu mnohem, mnohem silnější. Jen prostě krysy opouští loď jako první. To často vůbec nebývá na škodu.

 

 

Mzdy v Británii rostou nejvíce za deset let, stoupá zaměstnanost

No a máme tu další zajímavou a krátkou zprávu. Tak se nám to tu krásně hroutí. Lidé bohatnou, svrhněte královnu. A nebo nám někdo prostě lže? Evropa tahá za mnohem kratší konec a je si toho moc dobře vědoma. A nejde to zamaskovat i přesto, že EU štěká jako malý, drahý pes. Nedávno jsem četl zajímavou neveřejnou analýzu, co vše se může stát ve prospěch UK, jakmile nebude součástí EU a nebude vázaná všemi úřednickými omezeními? V té příští již bude mi má myšlenka o možném přehodnocení vztahu UK a RF v souvislosti s nově vznikající severní obchodní cestou, na které má zájem Německo a RF. Evropa se tak může velmi snadno chytit do vlastní naivity.

 

 

 

Nedal jsem souhlas, abych se narodil

Touha po zviditelnění se nebere hranic. Už jsme tu měli pomatenou dívku, která si nechala vytvořit třetí prso a nyní tu máme blázny, kteří chtějí žalovat své rodiče, že nedostali souhlas ke zplození potomka. Osobně by mě zajímalo, jak by to mělo po praktické stránce fungovat. Na druhou stranu je nutné ale říci, že pokud se i tito lidé nechtějí množit atd., je to blahodárná aktivita pro toto lidstvo. Co by bylo dál, to mě docela děsí. Takže v konečném důsledku, skvělé rozhodnutí.

  

 

Absher

Tato aplikace je docela zajímavá. Můžete její pomocí platit např. parkování, ale také sledovat svoji manželku, dceru, zkrátka kohokoli z rodiny a vždy hned víte, kde se osoba pohybuje, co dělá, za co platí, zda případně nepoužila cestovní pas atd.. Služba je velmi často využívána v SA.

 

Je až velice zvláštní kolik podobných aplikací si na trhu můžete stáhnout, kolik jich je zcela legálně zneužívaných a vůbec nikomu to nevadí. Kde jsou hranice svobody, nechci spekulovat. Jen přijde velice komické, jak se ty stejné společnosti chovají úplně jinak v USA, Evropě a pak v Asii a arabských zemích. Mě prostě přijde komické, jak u fast foodových řetězců musí být v Evropě vše Eko, Bio, ale v Asii to téměř vůbec nikoho nezajímá. A stejné je to i u sledovacích aplikací. Poslední svobodná léta byly devadesátky. Pak už jsme si to vše jen a jen ……. třeba pokazili.

 

 

Regulujme a zdaňme prostituci, hned bude na obědy pro školáky, navrhují Piráti

Takže pokud to dobře chápu, jak hovoří analýzy, značná část prostitutek se rekrutuje z řad svobodných matek, které provozují toto řemeslo proto, aby měly jak uživit své děti, my jim místo toho nařídíme živnost, tu jim zdaníme a zaplatíme tak obědy všem dětem na základních školách? Takže ještě jednou, zdaněním prostitutek z nutnosti zaplatíme obědy školákům, tedy i těm, jejichž rodiče jsou bohatí? To snad někdo už opravdu nemyslí vážně.

 

 

 

Vězeň z Malawi třikrát přežil svoji popravu

V článku se dále dočtete, že vězeň dále přežil i vlastní pokusy o sebevraždu a byl údajně nevinný. Tady se jasně ukazuje, kdo se má utopit, neuhoří. Omlouvám se za lehký cinizmus.  

 

Závěrem

Svět je velmi veselé místo a člověk se musí neustále smát tomu, co jej zítra překvapí. Netřeba si kazit dobrou náladu, stačí jen správně analyzovat přicházející informace. Já myslím, že i příští měsíc to bude pecka.

 

MK

 

Dominik

Martin, co sa tyka teorie Velkeho tresku, tak sa priklanam skor ku zastancom. V poslednej dobe som si totiz vychutnal knihu od Davida Christiana - Origin Story Of Everything. Nepochybujem o tom, ze mate historiu nastudovanu omnoho lepsie ako ja, a to aj tu davnu, pocnuc Velkym treskom. Nepochybne si vsak myslim, ze by ste si knihu taktiez uzili. S pozdravom Dominik

Martin Krupička

Dobrý den, velice děkuji za tip na knihu, určitě se na ní podívám. Na druhou stranu musím konstatovat, že knihy a vědecká prohlášení mají zvláště v dnešní době velmi omezenou použitelnost. Jako příklad vždy dceři uvádím původ člověka. Tyto teorie jsou pravdivé vždy tak pět let. Tedy do příští senzační vykopávky. Pokud se však budeme zabývat informací z článku, musíme si pokládat správné otázky od pravděpodobnosti, že jsme zrovna natrefili na zemský kámen na Měsíci, až po pravděpodobnost, že se jedná o podvod. To lze velmi jednoduše statisticky vyjádřit. Já bych opět použil slova poradce Václava Klause. Nejlepší je velká lež. Ta se chrání sama. Za svůj život jsem zkrátka až pevně ukotven věřit nejrůznějším fantaziím a velmi rád věřím zdravenému rozumu. Lidstvo pořádně neví, co se dělo včera, ale víme, co se stalo pře čtyřmi miliardami let. Stejné fámy a polo lži fungují i u klimatických změn. Víte, ještě před šedesáti lety si lidé mysleli, že Bible je pohádková kniha. Dnešní historikové a vědci uvádí, je to nejpřesnější a nejpravdivější kniha historie. Nic nebylo v historii tolik znásilněno jako pravda. Politikou, náboženstvím, nevzdělaností, egem. MK

Dominik

Dakujem za odozvu. Ku clanku konkretne sa mi vyjadruje tazko, asi ostanem pri tom, ze na to nemam vyhraneny nazor. Co sa tyka vedeckych objavov, tak je skutocne zaujimave, ze vacsina modernych objavov a teorii pochadza z poslednych 100 rokov. Nakolko podliehaju zmene som si este nestihol vsimnut, pretoze som stale len vysokoskolskym studentom. Myslim si vsak, ze clovek by mal poznat svoj povod, akysi zmysel, podstatu. Mne kniha dodala rozhlad o modernych teoriach - teda nazore o tom, ako si vedecka obec mysli, ze to kedysi bolo. Ci uz ale niekto svoj nazor o povode svojich predkov cerpa z Biblie, z vedeckych poznatkov, alebo ma dokonca vlastnu teoriu, to necham na kazdeho uvazeni a budem respektovat. :) Kniha sa vsak zaoberala aj modernymi objavmi, ktore posunuli ludstvo vpred a su dobre zdokumentovane a nesporne. Vidiet tieto milniky a zrychleny pribeh o ludstve bolo pre mna potesujucim citanim. :)

24.3.2020

Zprávy dle mého výběru 03/2020

Reports of my selection 03/2020

0 + Číst dále
17.3.2020

Koronavirus a whisky

Coronavirus and whisky

1 + Číst dále
20.2.2020

Zprávy dle mého výběru 02/2020

Reports of my selection 02/2020

1 + Číst dále