Martin Krupička

Zprávy dle mého výběru 01/2020

27.1.2020
Reports of my selection 01/2020

Praha bez rachejtlí. Zrušit ohňostroj se stává trendem. Kde také nebude?

Žena odmítala uklidit hromádku po svém pejskovi. Napadla kolemjdoucího, který ji napomenul.

Takže tu máme další zoo/eko nacizmus. Mě by zajímalo, kolik CO2 vypustí v Praze psy, kolik nás stojí všechny na nákladech za výkaly apod. Já bych poplatky za psy zdesetinásobil. A povím vám k tomu krásný příběh. A pravdivý. Jsou Vánoce, přímo 24. prosince 2019 a já se chystám jet za rodinou. Jenže, nevím proč, pedál spojky mi nějak klouže. Asi mám na podrážce kus hlíny. Sáhnu dolů a hned zjišťuji, není to hlína. Je to psí hovno. Ale když hovno, tak pořádné. Takže jsou Vánoce večer, jedete si ve sporťáku, máte před sebou ještě sto km, na nohou ručně šité boty, top oblečení a na ruce, pedálech, koberečku a všude hovno. Tak zastavím u Vltavy a jdu se alespoň trochu omýt. Ruce mi mrznou a balancuji nad tím, zda spadnu v těch ručně šitých botách do řeky nebo ne. Nakonec se nepodaří, ale stejně smrdím jako hnůj. Nasedám do auta, řídím pouze patkami dlaní a jedu k čerpací stanici. Naštěstí jen cca 5 km daleko. Tam strávím půl hodiny mytím rukou a interiéru auta. Takže až za mnou někdo přijde, že 1x za rok nebude ohňostroj, protože se jeho 20x přešlechtěný pes bojí, tak podpořím jakoukoli aktivitu, která bude hájit tradice. A ještě jedna informace. Na štědrý den jsem dostal tři losy. Ani jeden nevyhrál. Jak řekl můj tatínek, tak to je na hovno. A měl pravdu.    

 

V patnácti letech stojí gymnazistka v čele libereckého kraje Milionu chvilek. „ S odchodem Andreje Babiše z politiky naše práce nekončí.“ říká

Já si vzpomínám, jak jsem vypadal já v patnácti. Tahle naivní holka bez volebního práva má odvahu požadovat odchod úspěšného premiéra, i když jsem ho nikdy nevolil, a má odvahu nás poučovat o politice, o které neví vůbec nic. Zatím snad nedokázala ani vystudovat první ročník střední školy a chtěla by řídit vládní agendu. Šílené.   

 

Spalování dřevěných pelet přispívá podle vědců ke změně klimatu

Můj komentář je velmi jednoduchý. Kdo je zodpovědný? Kdo bude zodpovědný za ekonomické i ekologické škody. Kdo? Mýlili jsme se, mi v tomto případě nějak nestačí. Těším se na dobu, kdy stát zmoudří a bude brát tyto odborníky k odpovědnosti. Bádali jste, tvrdili jste, neměli jste pravdu, způsobili jste společnosti škody, ponesete odpovědnost. Stejně jako poslední člověk na výrobní lince.

 

Mraveneček proti slonovi. Důchodce Absolon válčí s Kellnerem kvůli Nově.

Tenhle článek mě skutečně pobavil. Pan Absolon přijal zakázku, že zcela amorálně „zaklekne“ na Petera Kršáka a pak ten případ zveřejní a domáhá se spravedlnosti pro finanční neplnění? Petera Kršáka znám a to tak, že jsem u něho byl i v Bratislavě. Je to netradiční osobnost, ale má ho rád. A někdo tu na něj na hraně zákona a silně za hranou morálky zaklekne a má tu odvahu jít s tím do médií? Svět se zbláznil.

 

Žádné hroby ani kremace? Budoucnost pohřbů je v lidském kompostování

Když zemře otrok těla, vykopou mu alespoň hrob a dají mu na něj prostý kříž. Když zemře otrok ducha, nechá se zkompostovat. Lidstvo dobrovolně přechází do fáze účetnictví.

 

Belgie zavedla tak přísná omezení vjezdu do měst, že do nich nemůže ani část aut policie

Další úroveň bude, že policie nebude moci za teroristy, vrahy a zloději běhat více jak 10 km/h, protože při vyšší rychlosti i lidský organismus vyprodukuje více CO2 a tepla a někdo někde nesplní limity.

 

Tesla mění účtování na superchargerech. Nově zaplatíte nejen za nabíjení

A bude hůř. Akcionáři musí zkrátka dostat své. Měnit podmínky obchodu v jeho průběhu mě vždy pobaví.

 

Česko má nejnižší dluh za posledních deset let

Nechci spekulovat a být kverulant. Prostě přijměme fakt, že se máme dobře a zkusme se konečně alespoň na chvilku smát a být spokojení.

 

Telefon se prodával s předinstalovaným virem: Android zařízení dotovala vláda USA

Nějak se nám ta mediální válka nepovedla.

 

Chyba Facebooku ukázala, že příspěvky Thunbergové přidává její otec a indický aktivista

Indický aktivista? To bych chtěl vidět ty jejich porady, duševní splynutí a tak.

 

Žena se zasnoubila s lustrem, do postele ale chodí spát s jiným

Volební právo pro všechny lustry a 104 amerických pohlaví. Když jsem tohle napsal, vzpomněl jsem si Forresta Gumpa. A tak volební právo pro šroubky, skleničky, auta, vodovodní kohoutky… Buďto demokracii nebo svobodu. Nelze mít obojí.

 

Přestřelili jste a ublížili jí, napsal soud Nově v kauze sestry Marešové

Tento případ je pro mě velice důležitý. Jakou cenu má v ČR lidský život a lidská důstojnost? Milion? To je zcela směšné. Na místě pí. Marešové bych požadoval sto. Tady by společnost neměla mlčet.

 

Nejkrásnější žena? Muži nebudou mít v německé soutěži krásy žádné slovo

Muži by se měli líbit ženám a ženy mužům. O tom to je, ne? Ale asi se opět pletu. Třeba v roce 2025 zasedne v porotě bezpohlavní gender, lustr, nějaký počítač s programem a někdo, kdo trpí duševní nemocí a zrovna se mu nechce do školy. Na druhou stranu, je dobře, že tyto soutěže vymírají a společnost už to vlastně nezajímá. Já hlasuji pro. Lustr do každé poroty.

 

Ledním medvědům se daří lépe, napsala známá zooložka. Univerzita se s ní rozloučila

Řekla svůj názor, vědecky jej podložila a bez diskuse byla propuštěna. A to je vlastně celé.

 

Miliardář Janeček se zase může vídat se synem: Odloučená manželka u soudu s obviněními z domácího násilí a únosu dítěte neuspěla

Když máte spoustu peněz, můžete se do určité míry těmto trapným krokům smát. Ale všichni muži nemají takové výsadní postavení. Více aktivizmu v oblasti práv otců by jistě neškodilo. Jak zní krásný výrok Dany de Vita ve Válce Roseových: V lásce a nenávisti se muž ženě nikdy nevyrovná.

 

Novináři rozebrali palubní systémy auta a jen se divili, co vše za údaje ukládá o řidiči

Je to hrozné, kde a jaké na nás dnes číhá nebezpečí. Člověk aby se bál prodat auto. Kde to skončí? Určitě stojí za přečtení.

 

Závěrem

Vstupujeme do věku bez pravidel, kde demokracie a zdravý rozum je nahrazován diktaturou svobody, která maže základní křesťanské hodnoty, aby je hradila dobou 4.0. Co to bude znamenat, nevím. Rád bych se ale vrátil do dob, kdy demokracie byl řídící i hodnotový systém sloužící k rozvoji společnosti. Tak zase za měsíc.

 

MK

Martin

Lustr vede. Když jsem četl ten nadpis hned mě napadl alternativní text (neptejte se mě proč sám nevím): Žena se zasnoubila s lustrem, do postele ale chodí spát se svícnem :-)

Martin Krupička

Dobrý den, v tomto světě no problem. MK

Martin Diviš

Dobrý den, nesouhlasím s Vaším názorem, i když mi některé glosy přijdou vtipné. Neodsuzuji Vás, ale pouze Vaší iniciativu vidím na špatném místě. Veblen to krásně napsal ve své teorii zaháličvé třídy v kapitole o konzervování hodnot - není třeba odmítat nové hodnoty, ale zachovávat staré. MD

Martin Krupička

Dobrý den, ale v tom se shodujeme. Nikdo z nás není asi Amiš. Jenže nelze stavět nové na troskách starého a pak se divit, že to nefunguje. Nelze říci, že se naše společnosti a její právní a hodnotový systém vyvíjel 1400 na základě bible a během pěti let říci, že je to nesmysl, budeme to dělat jinak. Tady se vyvíjí nějaký právní a hodnotový systém a my bychom měli podporovat právě jeho vývoj, nikoli destrukci. MK

23.9.2020

Zprávy dle mého výběru 09/2020

Reports of my selection 09/2020

0 + Číst dále
9.9.2020

Jak si za whisky koupit dům

How to buy a house for whiskey

2 + Číst dále
2.9.2020

Malý rébus pro otravné děti

A small puzzle for annoying children

0 + Číst dále