Martin Krupička

Zprávy dle mého výběru 01/2019

28.1.2019
Reports of my selection 01/2019

V nového roku jsem si dovolil vybrat několik zajímavých zpráv z nejrůznějších oblastí, které u mě stály za hlubším zamyšlením. Tak pojďme rovnou na ně.

 

Tři roky žila v Indonésii, ČR je ráj, říká po návratu.

Tento článek mě velmi zaujal, protože bych jej přirovnal k naprosté naivitě. Svět chce být klamán a tady to platí dvojnásob. Při čtení jsem si vzpomněl na červenou knihovnou naivních a prostoduchých holčiček a slečen, které doslova hltaly knihu a film „Bílá masajka“. Čtenář dostává zkreslenou informaci, která ukazuje A, ale již zatajuje B. Dnes by se dalo říci, že „Bílá masajka“ je vrcholným dílem Fake news, kdy je čtenáři, divákovi zatajováno znásilnění, žloutenka, malárie, podvýživa, naprostý psychický kolaps. Jednoduše přeloženo. Mladá, naivní dívka jede do Afriky, kde uteče od svého snoubence, aby se po mnoha letech vrátila zničená, bez peněz a prolezlá nemocemi, které velmi pravděpodobně budou vyžadovat celoživotní a nákladnou péči. A kdo to zaplatí? Běžný daňový poplatník. Nejdříve platil Corinne Hofmannové vzdělání, přídavky, lékařskou péči, aby v době největší ekonomické produktivity odjela pryč, nechala si zničit zdraví, následně se pak vrátila a nechala si opět vše od ostatních platit. Skvělé.

 

To hrdinka našeho článku to pochopila dříve. Sociální jistoty, policie, vymahatelnost práva, zdravotní péče, dochvilnost, slušnost. Česká republika má tisíc maličkostí, které bereme jako samozřejmost a jsme zděšeni, když 8.00hod někoho chápe jako 13.00hod. Když jsem byl v NYském metru, měli tam krásný nápis. Člověk cestuje, aby zjistil, že se mu líbí pouze doma. Takže klasické české: Všude dobře, doma nejlépe.  

 

Pánský make-up hledá své místo na trhu.

Pokud se podíváme do některých lokalit v Asii, podíl pánského make-up na trhu je až 30%. Šílené. Jak snadno a rychle lze ztratit svoji vlastní identitu a úroveň jen pro větu opět naivní a prostoduché dívky: Jééé, ten je sladkej. Do boje budou vyslána monstra, která mají nastavované vlasy, umělé řasy, nehty, zvětšovaná prsa, odoperovaná žebra, víčka, napíchané čelo, vyplněné rty atd., ale hledaje opravdové muže. Tato rovnice však nemá řešení.

 

Výběr partnera rozhoduje o délce vašeho života více než genetické dispozice.

Mnozí lékaři by asi nesouhlasili, ale článek rozhodně stojí za zamyšlení: neomezený stres, špatná strava, neuklizený byt, potlačování sama sebe. Špatný výběr partnera je takový malý, tichý zabiják. Co myslíte?

 

Ženu proslulou zdoláváním hor v bikinách našli umrzlou.

Jak snadno a rychle se stát i po smrti hvězdou. Jenže na rozdíl od Elvise, má tato má dívka ambice v úplně jiné soutěži, té evoluční. Kdo by to byl čekal, že se na horách mohou stát i neočekávané věci, a pokud jste na místě ještě sami, není to otázka zda, ale kdy se stane tragická událost. No tragická. Já myslím, že dívka obohatila svým tupým příkladem světovou vědu.

 

A ještě jedno zamyšlení. Je to více jak sedmdesát let, kdy pořád a stále hledáme nacistické válečné zločince, kdy nám běhá mráz po zádech z šílených lékařských pokusů. Jak by asi vypadal takový koncentrační tábor, kdyby do něj byl zavedený neomezený internet a vstup by byl volný? Dnes jíme prací prášek, jezdíme po silnicích v běžném provozu se zcela zavázanýma očima, políváme se hořlavinou a zapalujeme se. Kdyby to někdo udělal v Dachau, byl by to problém. Když to udělá někdo na internetu, dostane LIKE. Ano, rozdíl je v nedobrovolnosti, ale kde jsou hranice mediální odpovědnosti?  Místo prášku, drogy se dnes ordinuje aureola pomíjivé slávy.

 

Berlín a Paříž mají zodpovědnost za Evropu, řekl Macron a podepsal s Merkelovou smlouvu.

Tento článek mě skutečně pobavil. Jsem rád, že český národ je opět neschopný a musí přijít nový mesiáš, tentokrát zvaný Macron, který nás chce a dokonce musí zachránit. Už mě ty bezpečné ulice, děti volně pobíhající venku, minimální nezaměstnanost, stabilní růst mezd, špičková zdravotní péče, velmi vysoké procento vlastního bydlení, valorizace důchodů atd. začali fakt štvát. Jsem rád, že i k nám se možná dostane hnutí žlutých vest, ničení památek, kulturního dědictví, ohně v ulicích, kolapsy dopravy po celé zemi atd., vše propagované člověkem s nejnižší důvěrou, který proslul výrokem, že francouzská kultura neexistuje. Jsem šťastný, že konečně budu spasen.

 

Mezi jedno procento světově nejbohatších lidí se řadí čtvrt milionu Čechů.

Končit by se mělo optimisticky. Kdo chce, uvěří, kdo nechce, bude nespokojený vždy. Volně přeloženo, každý čtyřicátý Čech je bohatší, nežli 99% tohoto světa. Docela slušný pokrok od roku 1989, ne?

 

Závěrem

V této rubrice nejde o to překládat vám nějakou pravdu. Mým cílem je pouze zamyšlení. Rozhodně se musíte ztotožnit s mým pohledem, ale kombinací těchto zpráv můžete přijít na své vlastní další otázky, které mohou vést k zajímavým pohledům, jenž jsou schopny měnit to nejdůležitější. Váš život.

 

MK

7.2.2020

Proč říkáme Na zdraví?

History of Cheers.

1 + Číst dále
5.2.2020

Bitva u Thermopyl. Pravda je luxus, který si často nemůžeme dovolit

Battle of Thermopylae? The truth is only illusion

2 + Číst dále
31.1.2020

Symboly bohatství v proměnách

Strange symbols of wealth

0 + Číst dále