Martin Krupička

Whisky life Prague. Můj pohled.

4.11.2019
Whisky life Prague. My opinion.

Tento víkend se konal pod taktovkou dobře naladěné pořadatelky M.v.L. již 7. ročník Whisky Life Prague. A tak se i stalo, že jsem se svým dobrým kamarádem dorazil ochutnat, co festival nabízí.

 

Někdo by si možná řekl, že budu popisovat, kdo se účastnil, jaké whisky na festivalu byly atd., jenže já si myslím, že kdo chtěl, ten si vše nastudoval předem, nebo v ideálním případě, vše osobně zažil. Obsahem mého článku bych chtěl sdělit, co a jak jsem já osobně cítil, byť se přiznám, a je to jasné, nešlo vůbec zkusit a být všude. Ale o tom to tak trochu je. Vybrat si, co je nám blízké.

 

Asi jeden z nejsilnějších dojmů, které mám, byla samotná atmosféra, složení návštěvníků a organizace jako taková. Kdybych to měl k něčemu přirovnat, tak k situaci v hledišti při zápasu ragby a fotbalu. Byť se vše tváří stejně, odlišnost nemohla být větší. Oproti všemožným pivním slavnostem, které ze dna vyzdvihují zombie osmdesátkových poutí, velmi často podbízející se svým návštěvníkům naprostým nevkusem, tu na druhé straně máme úžasnou společenskou událost, kde se setkáváte s lidmi nejrůznějšího věku, pohlaví, společenských vrstev, které splývají v jeden velký monolit veselého, bavícího se davu. I v tuto chvíli těžko hledám slova, jak popsat hmatatelnou lehkosti bytí nad sklenkou dobré whisky.

 

Ve třech patrech Novoměstské radnice, která se tak pyšní překrásnými prostory, jste mohli nalézt nespočet ochutnávek whisky, zábavy, hudby, vědomostí a pravdy. U stánků se střídala mladá generace se starší, úspěšní podnikatelé s běžnými lidmi, dívčí jízda střídala pánskou a rodinné klany šlo poznat již dálky. Společným pojítkem byla whisky a její kultura, která ukázala, jak strašně moc se naše společnost změnila. Podle mého názoru k lepšímu. Dnes totiž není základním prvkem pro pořádný večírek neomezená konzumace levného alkoholu, divoká gesta, spoře oděné dívky a nevkus. Dnes vidím společnost, která se posunula mílovými kroky kupředu, aby si užila svůj život, neopakovatelnou chvíli a měla na to dostatek prostředků, ale i vlastního přesvědčení, že žít je krásné.

 

Tu jsem viděl, že jsme silní a pevní. Viděl jsem krásnou a fungující společnost, které nikdo nemusí nic říkat, která nepotřebuje Gréty, hábity, politiky apod. Možná jste ode mě takový obsah tohoto článku nečekali, ale myslím si, že to jsou právě ta krásná slova spokojenosti. Úžasné prostředí, milí lidé, dobrá whisky, vkusná zábava a sociální souznění. Ten den stál za to.

 

Závěrem

Dovolte mi v závěrečném odstavci poděkovat za milá osobní setkání s vámi, čtenáři blogu. Byl jsem rád, že jsme spolu prohodili mnoho milých slov, společně ochutnali whisky a jsem i rád, že za mnohdy nicneříkajícími jmény dnes mohu vidět sympatické lidi, byť mě třeba i velmi rádi kritizují, se kterými mě pojí láska k životu a třeba i té whisky. Bylo to opravdu krásné a milé setkání. Děkuji.

 

MK

Vašek

Bohužel já se nedostal. Díky pracovnímu vytížení jsem doposledka nevěděl, zda budu moci, tak jsem spoléhal na vstupenky na místě. A ty (alespoň podle informací na fb) nebyli, tak jsem ani nevyrážel, což mě ale hodně mrzí, tak snad za rok...

Vašek

Bohužel já se nedostal. Díky pracovnímu vytížení jsem doposledka nevěděl, zda budu moci, tak jsem spoléhal na vstupenky na místě. A ty (alespoň podle informací na fb) nebyli, tak jsem ani nevyrážel, což mě ale hodně mrzí, tak snad za rok...

Martin Krupička

Dobrý den, já jsem dorazil v sobotu kolem 18.30 a vstupenky ještě byly. Člověk by neměl věřit všemu. To jen jako poučení. Tak za rok. MK

jirka

těšilo mne :)

Martin Krupička

Nyní již: Ahoj, mě také. Příjemné setkání. M

Venak

Já si to taky skvěle užil i když jsme se nepotkali příjemné prostředí a atmosféra a v neposlední řadě ochutnávky:)

Martin Krupička

Dobrý den, určitě není všem dnům konec. MK

venak

Dobrý den doufám že ne :) ještě jak jste chtěl posílám odkaz na Yamazaki 12 https://www.whisky.de/shop/International/Japan/Suntory-Yamazaki-12-Jahre.html?force_sid=665307d322b40a583f2befad1324c8ablisttype=searchsearchparam=yamazaki%2012searchorigin=1searchparam=yamazaki+12

Michal

Dobrý den, Martine, naprosto souhlasím s hodnocením... byl jsem se ženou s sobotu, báječná akce, příjemná pospolitost lidí oslavujících barvy a chutě života.

Martin Krupička

Dobrý den, tak to jsem rád, že se líbilo. A příští rok třeba na viděnou. MK

31.12.2019

Loučení se s rokem 2019

Googbye 2019

2 + Číst dále
27.12.2019

Zprávy dle mého výběru 12/2019

Reports of my selection 12/2019

2 + Číst dále
28.11.2019

Zprávy dle mého výběru 11/2019

Reports of my selection 11/2019

0 + Číst dále