Martin Krupička

Whisky Life Prague

27.9.2019
Whisky Life Prague

Chcete li se o whisky a celkově destilátech dozvědět něco více, máte několik možností. Tak předně samostudium, pak velké kolo degustací, speciálně zaměřené alkoholové bary a pak třeba různé festivaly. Jeden takový se již po sedmé koná v Praze, v krásných prostorech Novoměstské radnice 1-2. listopadu 2019.

 

Proč navštívit festival

Když začínáte s alkoholem, asi jako každý z nás, si koupíte ve vašich očích skvělou láhev, abyste po nějaké době zjistili, že se jednalo maximálně o šedý průměr. Ochutnáváte, studujete, ale stejně jako u vaření, nevyhnutelně přijde strop, přes který je velmi složité se posunout. Takových stropů jsem v minulosti zažil mnoho, a proto zase velmi rád navštívím náš krásný pražský whisky festival, kde plánuji býti šedou myškou, která tiše mlčí, ochutnává, učí se.

 

A co bude v nabídce?

Vyberte si z více než 150 různých druhů whisky, včetně rarit a těch, které v Čechách zatím nejsou k dostání. Dále se můžete zúčastnit ochutnávek, zaposlouchat se do živé hudby, ochutnat doutníky, jídlo a mnoho zajímavého. A nezapomeňte - kdo přijde ve skotském kiltu, dostane zdarma panáka.

 

 

Billy Walker

Letošním váženým hostem bude Billy Walker. Vysoce respektovaný whisky expert, který má i unikátní náhled do světa whisky businessu. Před pár lety prodal palírny BenRiach, GlenDronach, a Glenglassaugh firmě Brown Forman za více než 400 miliónů dolarů, poté, co byl 12 let jejich ředitelem a vybudoval z nich vysoce kvalitní whisky. Nyní společně s partnery odkoupil palírnu GlenAllachie, kterou se podobně jako před lety BenRiach pokusí vybudovat z malé palírny do whisky, která bude populární všude po světě.

 

Vstupné

Ke vstupence, kterou pořídíte již od 370 Kč, dostanete vlastní degustační whisky sklenku, která vám zůstane jako památka na festival, a malý dárek. Samozřejmostí je propiska a brožurka s místem ke psaní degustačních poznámek. Za většinu degustací se na festivale platí dramy, ale pár degustací je vždy zdarma (záleží na vystavovatelích). Na festivale je také bohatý doprovodný program s hudbou, jídlem a tombolou o lahve whisky.

 

Závěrem

V tuto chvíli si ani neumím představit zajímavější přípravu na každoroční svatomartinské veselí. Praha plná barev, sychravé počasí, tj. trochu Skotska u nás, dobrá společnost a dobrá whisky. Pokud pořadatelé zajistí i krásné ženy, protože já být ženou, určitě bych přišel.  Je lepší dobře oblečený muž, třeba i v kiltu, s whisky, nežli v teplákách na Fernetu. Přijďme se tedy pobavit, seznámit, zamilovat. Co může být lepšího nežli potkat lásku ve skleničce i u skleničky.

 

MK  

memo

Tu sa nieco deje... #129300;

Martin Krupička

Dobrý večer, určitě. Každá akce se počítá. MK

24.3.2020

Zprávy dle mého výběru 03/2020

Reports of my selection 03/2020

0 + Číst dále
17.3.2020

Koronavirus a whisky

Coronavirus and whisky

1 + Číst dále
20.2.2020

Zprávy dle mého výběru 02/2020

Reports of my selection 02/2020

1 + Číst dále