Martin Krupička

Tři největší manipulace v současném dění

1.3.2018
The three largest current manipulations

Je to dneska zajímavá móda. Na jednu stranu křičíme „fake news“ na druhou stranu je přijímáme, aniž bychom je podrobili sebemenší kritice a ještě je dokonce bráníme. Manipulace hýbe světem. Jenže tím nejdůležitějším, co byste si měli uvědomit je, že to není v žádném případě nový stav. Naopak stav přirozený, normální a každý z nás své fake news používá. Třeba při obhajobě, že chcete jít s přáteli na pivo, případně při svádění nějaké slečny, paní.

 

Cesta na Mars

Vždy když slyším, jak za deset, dvacet let budeme mít snad i dokonce první obyvatele na Marsu, musím se opravdu smát. Je to hloupost. Tedy pokud USA nevytáhnout z utajených skladů tu svoji flotilu UFO. Ne, tohle byla opravdu jen sranda. Cesta na Mars a pobyt na této planetě má tolik úskalí, které si běžný divák Ordinace v růžové zahradě a Ulice vůbec nedokáže představit. V současné době považuji za nemožné, aby vědci vyřešili mimo jiné prudké ztenčování kůže a dále např. zhoršování lidského zraku. Pokud by dnes letěl člověk na Mars, ještě než by přistál, zbylo by mu jen 20% původního zraku. Pokud by byl tedy na sto procent zdravý. A to se nebavíme o záření, řídnutí kostí, problémy s vnitřními orgány atd.. Ani deset, ani dvacet let tento problém nevyřeší.

 

A ještě jednu zajímavost bych měl. Proč chceme osídlovat Mars, když Měsíc je blízko, lidé na něm již přistáli a pobyt by měl být dokonce i možný. Nebo ne? Něco mi tady prostě nesedí. Pokud se opravdu do hloubky zabývám dobýváním vesmíru, musím se těmto snahám smát.

 

A proč tedy toto divadlo? No při troše logického myšlení na to přijdete. Ne, opravdu není důvodem, že nejlepší pozemky na Měsíci má již Brad Pitt a Angelina Jolie a není tudíž kde přistát.

 

Ovlivňování voleb

Ruská federace ovlivňovala volby. Wau, tak to je tedy těžký průšvih a novinka. To abychom vyhlásili nový hon na čarodějnice a začali upalovat. Co vy na to? Já to vidím jinak. Reálně a střízlivě. Jen naprostý hlupák řeší, že někdo ovlivňoval volby. Proč? Dám vám několik příkladů.

 

César, Antonius a Kleopatra. Ano, Hollywood z tohoto příběhu udělal velkou šou a milostný příběh, ale jen opravdu normální a inteligentní člověk může mezi řádky vidět nejhorší možný způsob ovlivňování voleb. Však nešlo o nic jiného. Kleopatra vlezla Římanovi do postele, aby zajistila pro Egypt práva a výsady, popřípadě dosadila syna, tedy Egypťana, na římský trůn. Nebo je to snad něco jiného, nežli ovlivňování voleb?

 

Dalším příkladem může být volba císaře Svaté říše římské, kdy kurfiřti svým hlasy volili panovníka. A nemusíme zůstat jen u této volby. Jak se dostali na český trůn Jagellonci, Lucemburkové, Habsburkové? Vždy to bylo doslova brutálním ovlivňováním voleb. A jak dále chápat sňatky mezi královskými rody? Opět to není nic jiného, nežli ovlivňování voleb.

 

Mohl bych pokračovat ještě hodiny a hodiny. Však i ČR hájí své zájmy a je naprosto hloupé a naivní, abychom si mysleli, že jakákoli ze, dnes již tří, světových mocností, neovlivňovala volby kdekoli po světě. To je přeci hloupost. A jak se proti tomu bránit? No určitě ne tím, že budeme plakat, že se tak děje. Nemusí se nám to líbit a nelíbí se nám to. Ale je třeba podnikat přímé kroky místo pláče, že se tak děje. To je plýtvání energií.

 

Me too

K této kampani jsem se vyjádřil samostatným článkem. Dnes bych se chtěl zaměřit ještě na jednu manipulaci a to z pohledu práva a demokracie, konkrétně presumpce neviny. Násilí je třeba odsoudit. Ano. Je třeba uznat, že tento negativní jev ve společnosti je. Kdo bych těl znát můj postoj, nechť si opravdu přečte můj původní článek, myslím, že je vcelku zajímavý. Nicméně, co mě trápí na Me too z pohledu muže a tématu článku je, jak může být akceptovatelné někoho nařknout ze sexuálního obtěžování a bez soudu, důkazů a výpovědí takového člověka odsoudit. Co je na Me too nebezpečné a manipulující je fakt, že dnes může jakákoli žena, nedej bože mediálně známá, prohlásit, že byla sexuálně obtěžována mužem a takový muž je vyobcován ze společnosti a bez soudního státní odsouzen, zničen, ne-li zlynčován. Nechci a nebudu se zabývat tím, zda to ten člověk udělal, on i mohl, ale nelze kohokoli odsoudit a zničit pouze na základě tvrzení a ještě k tomu v oboru zvaném showbyznys, do kterého jsem měl možnost nahlédnout. Proto si klidně dovolím tvrdit, že netřeba se o sex vůbec doprošovat. Ve stávající nekvalitě a konkurenci je to ve většině případů naprostý nesmysl. Již jsem to několikrát zmínil, kdy se Lou Fanánek Hagen nechal slyšet: Byla to krásná doba. Každý si mohl říkat a dělat, co chtěl a Lucie Bílá dala každému, kdo si řekl.

 

Me too má ještě dvě nečekané varianty. Ta agresivní jsou útoky na ty ženy, včetně vévodkyně Kate, které se s touto kampaní neztotožní a nebudou jí fanaticky podporovat. Možnost volby snad neexistuje? A druhou je Alexandra Udženija, která si poradila na český způsob, aneb jak pravil v slavné komedii p. Hrušínský, u nás v Čechách se fackujeme. Jedna dobrá facka od ženy a Me too není potřeba.

  

Závěrem

Je naprostým nesmyslem proti fake news bojovat tím, že je budete chtít zničit. Nikdy se vám to nepodaří. Fake news tady byly, jsou a budou. Co je však důležité a nutné, umět rozlišovat mezi informací a dezinformací. Jen tak se posunete k vědění a moudrosti. Potřeba zdravého a přirozeného analytického myšlení je důležitá v současné informační době více jak kdy jindy.

 

Je také lží a nesmyslem tvrdit, že lidé jsou dnes daleko více ovlivnitelnější nežli v minulosti. Není to pravda. Kdo se zabývá touto problematikou stejně jako já, ale ani na to nemusíte být odborník, stačí si vyslechnout vaše babičky a dědečky. Často s hrůzou zjistíte, čemu všemu věřili. Omezený přístup a bulvárnost informací byla v minulosti mnohem větší, nežli v současné době. Tyto fámy šíří jen hlupáci. Kdo nevěří, nechť si dá tu práci a přečte si vydání Národní politiky, tak populárního periodika za první republiky. Velmi často by se i Blesk mohl učit, jak se dělá opravdový bulvár. A těch tiskovin mám opravdu mnoho.

 

 

MK

Miny

Dobrý den, Martine. Nechci se Vás nijak dotknout, ale jaké máte vzdělání nebo vědomosti z oblasti vesmíru, cestování v něm a jeho výzkumu, že jste se rozhodl dělat vlastní závěry v této oblasti?

Martin Krupička

Dobrý den, dejte mi prosím čas do září a budeme vědět více. V ČR bude představena unikátní akce, kterou budu osobně spolupořádat. Již nyní mohu prozradit, že pokud se nic nestane, budou v Praze erudované přednášky o vesmíru, jeho dobývání, které povedou nejen lidé, kteří ve vesmíru skutečně byli, ale i světová vědecká špička. Děkuji za pochopení stávající tajemnosti. MK

Martin Krupička

Ještě mi dovolte dodat, že informace budou i k dohledání a zamyšlení se na neosídlováním Měsíce je minimálně zajímavá. MK

Miny

Z části tomu rozumím, že je v tom něco zvláštního. Ale tvrdit dnes, že něco nepůjde za dvacet let je dle mého názoru neuvážené. V roce 1949 také určitě existoval někdo Vám podobný, kdo tvrdil, že je nemožné opustit planetu a procházet se po měsíci. Aktuální vývoj lidstva má raketové tempo a proto s jistotou tvrdit, co bude nebo nebude za 20 let není příliš na místě. Jsou věci, o kterých dnešní vědci můžou tvrdit, že jsou vcelku nemožné, ale třeba za 15 let přijdou jiní vědci, kteří to bez problému vyřeší. Myslím, že by to nebyla první taková záležitost.

Martin Krupička

Dobrý večer, zcela s vámi souhlasím, nedávno jsem na to psal také článek, o tom jak se i ti nejpovolanější mýlili, ale toto je jiný případ. Lidský organismus pro tuto cestu v tuto chvíli není uzpůsobený. Tedy konkrétněji. Kosmonauti, kteří se vrací na zemi mají 1,5 až 2 dioptrie. To je fakt. Vlivem menši gravitace dochází dále k řídnutí kostí. Další problém je tenčení kůže atd.. Pan google jistě potvrdí má tvrzení. Tedy má ne, ale fakta těch, co se dobýváním a pobytem ve vesmíru zabývají a nelžou nebo nic nezatajují. Tohle není problém nějak něco vyřešit, ale tohle je problém evoluce. Nelze vzít rybu z hloubky 5 500 m a přesunout jí těsně pod hladinu a říci, že to bude v pohodě. Menší nebo větší gravitace má na lidský organismus devastující účinky, což je naprosto přirozené. A to nemluvíme o záření. A myslet si, že někdo postaví na Marsu zařízení, které funguje jako filtr záření a zvyšuje gravitaci atd.. je dnes opravdu oříšek. Tuto situaci neumíme řešit ani u stávajících kosmonautů, natož u lidí při dlouhodobém pobytu. MK

Honza

Tohle jste fakt vyplodil Martine?

Martin Krupička

Dobrý večer, dávám k diskusi, kde se mýlím. Netvrdím, že nemohu, ale nerad bych. MK

Martin Krupička

Dobrý večer, z důvodu mnoha otázek ohledně cesty člověka na Mars, prosím o využití p. Googla. Netřeba hledat dlouho. Pokud je vaše angličtina alespoň průměrná, můžete se dozvědět alespoň částečnou pravdu o vlivu na zdraví v důsledku pobytu ve vesmíru na oči, které jsou nenávratně deformovány, tenčení a přecitlivělost kůže, změny na mozku, vznik nádorů vlivem záření, zmenšování srdce a poškození vnitřních orgánů atd.. Koho problematika zajímá, v září se bude moci dozvědět více přímo z úst povolaných. MK

Honza

A ještě jednu zajímavost bych měl. Proč chceme osídlovat Mars, když Měsíc je blízko, lidé na něm již přistáli a pobyt by měl být dokonce i možný. Nebo ne? Ne. Měsíc je pro život daleko méně vhodný, než právě Mars. Také stačí 10 vteřin na Googlu :-)

Martin Krupička

Dobrý den, musím říci, že je to pro mě novinka, zvláště když USA vyhlásili v roce 2006, že do 20 let budou mít na Měsíci základnu. RF ani ČLR v prohlášeních nezůstali pozadu. Je tedy o 12 let později a nic se jaksi nekoná. Jen se naše fantazie přemístili na Mars. Lidé, kteří pobývali ve vesmíru více jak 300 dní mají doživotní zdravotní komplikace a to nemalé. V tomto ohledu bych byl velmi klidný a k podobným prohlášením skeptický. Nicméně, třeba se na zajímavé přednášce uvidíme a zcela nepochybně bude prostor na tento dotaz. V tuto chvíli mi to přijde jako prohlášení nejrůznějších armád k příslušníkům mířícím do války. Nic se vám vojáci nemůže stát, ale pokud chcete mít jistotu, že budete mít děti, určitě využijte možnosti si své spermie zamrazit. A to jsme lidé na planetě Zemi. Já jsem prostě skeptický. Opět mi dovolte se vrátit k něčemu tak zásadnímu jako je zrak. Pokud u kosmonautů pobývajících ve vesmíru 90 až 180 došlo ke zhoršení zraku o 2 dioptrie a pokud budu věřit českým vědcům, že podle jednoduché matematické rovnice víme, že po přistání bude lidem na Marsu zbývat pouze 20% jejich zraku, nevím o jakém osídlování zde hovoříme. Ale třeba jsou prohlášení z roku 2006 platná a všichni se vydáme na tu americkou, ruskou, čínskou, saudskoarabskou základnu na Měsíci. Hmmmm, nevydáme. Nic takového totiž nebude. MK

Petr

Manipulaci je mnohem více, možná i zavaznejsich. Ale protože jsme zmanipulovaní, nejsme schopni je rozeznat.

Martin Krupička

Dobrý den, zcela s vámi souhlasím, jen se občas v článku snažím poukázat na ty závažnější, aktuální. Třeba někdo začne přemýšlet jinak a to bych považoval za svůj velký úspěch. Děkuji za komentář a ať se daří. MK

Martin

K tomu Marsu - vědci pilně pracují na zkoumání vlivů na lidský organismus. Myslím ESA má oblek který pod vodou dokáže simulovat gravitaci jako má Měsíc či Mars, určitě zjistí spoustu věcí. Ale spíš jsem se pozastavil nad tím co vás vede k dojmu že není zájem o Měsíc? Obama nebyl příznivcem vesmírného programu (ani se nedivím při těch cenách) a došlo tedy ke zrušení programu Constellation na to se nechala CNSA slyšet že hodlá provozovat lety na Měsíc s lidskou posádkou do roku 2030. V roce 2013 dokonce poslali robotické vozítko na Měsíc a v roce 2017 měli (nevím jestli dopadlo) v rámci Change 5 získat lunární vzorky. Mezitím se spojila ESA a Rusko a vymysleli projekt trvalé základny na měsíci, chtějí z ledu který se na měsíci nachází postavit dóm a ten pomocí 3D tisku pokrýt měsíčním prachem (ochrana před zářením, radiací atd.). (www.esa.int/Highlights/Lunar_3D_printing) Já jsem nyní nějaký čas mimo pracovní proces a zjištuji že již není v lidských silách (chápejte jednotlivce) mít alespoň sebemenší tušení co se ve světě v globále děje. Víte například že už existuje taková transparentní destička na kterou když kápnete kapičku svojí krve tak vám řekne jestli máte chřipku, angínu, žloutenku - řekněme 10 nemocí ještě dříve než u vás propuknou příznaky? Tomu říkám dobrá věc - třeba za 50Kč budete vědět jestli na vás něco neleze. (30.3.2018)

Martin Krupička

Dobrý den, dovolte mi v krátkosti reagovat na váš komentář a opět se opakovat. Pokud vytáhnete rybu z hloubky 4000m pod mořem do hloubky 2m nepřežije. Pokud vezmete člověka z nějaké gravitace a vystavíte jej dlouhodobě gravitaci menší, také nepřežije. Bude mu to trvat třeba pět let, ale pak konečná. Kosti, srdce, kůže, oči atd. nejsou zkrátka této podmínce přizpůsobeny. To prostě není otázka strčit někoho do nějakého obleku. To je o deformaci orgánů. Nelze si prostě prostě myslet, že člověk vše přežije. Pokud dokážeme ovládat gravitaci, ano, pak je to možné, ale to zatím lidstvo rozhodně není. A těch problémů je celá řada. Co se týče destiček a podobných věcí, mohl bych se také rozpovídat na mnoho a mnoho hodin. Kolegové nyní řeší v součinnosti s českým vědeckým programem řadu podobných věcí a mnohem zajímavějších, které existují již desítky let a nikdo je nechce pustit na veřejnost. Nadnárodní společnosti odkupují velmi zajímavé vynálezy a inovace, které záměrně skrývají před veřejností z důvodu, že by tyto inovace ovlivnili jejich zisky např. z chemického průmyslu. Kdybyste věděl, kolik existuje přístrojů, které jsou schopny např. ošetřit víno lépe nežli chemie. Ale takový vynález je již mnoho let u ledu, protože by chemický průmysl atd. nevydělával. Nebo znáte např. skleněné hřebíky? Je toho opravdu mnoho a na některých věcech mám tu možnost se podílet, ale to je prostě jiné téma. Jinak děkuji za reakci a ať se daří. MK

Fitflop Flat Shoes

Normally I do not read post on blogs, but I wish to say that this write-up very forced me to try and do it! Your writing style has been amazed me. Thanks, quite nice post. Fitflop Flat Shoes http://www.fitflopssaleclearanceuk.com/fitflop-flat-shoes-c2.html

Nike Kobe 9 High

My developer is trying to convince me to move to .net from PHP. I have always disliked the idea because of the costs. But hes tryiong none the less. Ive been using Movable-type on various websites for about a year and am anxious about switching to another platform. I have heard great things about blogengine.net. Is there a way I can import all my wordpress posts into it? Any help would be greatly appreciated! Nike Kobe 9 High http://www.nikeoutlet-storeonlineshopping.com/nike-kobe-9-high-c36_38.html

buba suba

AQ2DdV I think this is a real great blog article.Really looking forward to read more. Really Great.

8.1.2019

Za vídeňským řízkem stojí Čech

Wiener Schnitzel and Czech Marshal

0 + Číst dále
29.12.2018

Bilancování 2018

Reflection 2018

5 + Číst dále
14.12.2018

Tradiční české, nečeské, Vánoce

Traditional Czech Christmas?

1 + Číst dále