Martin Krupička

Tak trochu jiná návštěva nebo oslava

4.5.2018
New idea for a trip or celebration

Jsou to zhruba tři roky zpátky, co mě navštívil tým z mistrovství Evropy v bahenním fotbalu ze Švýcarska. Říkali mi, Martine, ukaž nám Prahu. Když jsem jim nabídl památky a podobné věci, tak moc nechtěli s tím, že kostely jsou všude stejné, hrady a zámky také, ale když do Prahy, tak na pivo. Spojil jsem proto myšlenku mého kolegy, který v podobném duchu měl jedno ze svých grilování.

 

Tip na zahradní grilování

Krkovička, steaky, hamburgery, grilovaná zelenina, přejídání se, zábava. Jak nějak zajímavě tento klasický český standard oživit? Předem přiznávám, že to není můj nápad a není to ani nic světoborného, ale kdo ví, třeba vás budu inspirovat.

 

Když jsem přemýšlel, byť jsem vinař, jako ozvláštnit jednu z mnohých akcí, vzal jsem auto a objel snad všechny hypermarkety a specializované obchody na pivo, kde jsem nakoupil zhruba dvacet velmi zajímavých druhů piv. Ty jsem následně nechal vychladit. Když hosté začali přicházet, nic netušili a pak jsem vyvěsil denní nabídku piva. Začali jsme deseti stupňovým a skončili čtyřiadvacítkou.

 

Nešlo o to se opít, ale mít nějaký zážitek. Přátelé se těšili, jaké další pivo ochutnají, neustále se popíjelo, diskutovalo, zábava byla živá a spokojenost na konci byla nad míru. A o to přeci jde. Nic víc to nestojí, pouze nápad.

 

Návštěva Prahy

Jak jsem již zmiňoval, když mi přijela návštěva ze Švýcarska do Prahy, dali jsme si sraz na Václavském náměstí u koně. Následně jsme se přesunuli na snídani do Lucerny, kde jsem všem přítomným představil jejich denní plán, který se skládal z návštěvy patnácti hospod, kde vaří své autentické pivo, případně čepují nějaký zajímavý speciál. Pilo se malé pivo, kdo měl odvahu, mohl to proložit velkým a ke všemu jsme si dali něco na promaštění. Takto jsme přes Vodičkovu ulici okolo Máje, přes Obecní dům, Nerudovu ulici skočili až ve Strahovském klášteru. Nejhorší obsluha byla U Černého vola a v Malostranské kamaráda okradli ve velkém stylu. To jen několik „pražských“ rizik. Na druhou stranu, nejlepší pivo bylo v Strahovském klášteru a pak U tří růží. 

 

Závěrem

Pokud navštívíte Prahu, spojte pobyt s gastronomií v jakémkoli smyslu. Hlavně si uvědomte, že nejste dostihoví koně. Klid, pohoda. Nemusíte se bát, Praha vám neuteče, bude tu stát i zítra.

 

A co týče všemožných akcí, ta piva bych určitě zkusil. Není to nic náročného, ale wau efekt je zaručený.   

 

MK

2.5.2018

Glenlivet Cipher: trefa do černého!!!

Glenlivet Cipher: very good deal!!!

5 + Číst dále
30.4.2018

Zdraví na každém rohu

Free health

2 + Číst dále
5.4.2018

Nová rubrika DISKUSE

New section: Discussion

1 + Číst dále