Martin Krupička

Sbohem Scotchwhisky.com

5.11.2019
A goodbye Scotchwhisky.com

Nic na tomto světě není jisté. Jenom daně a smrt. V našem případě se nyní loučíme s nádherným projektem Scotchwhisky.com, který mě toho hodně naučil, inspiroval, pomohl. Ale jak jsem již v minulosti psal. Když začínáte blog nebo podobný projekt, ze začátku jste jak tryskající sopka, která může chrlit jeden článek za druhým. Po čase však zjistíte, že psaní je pořád složitější a složitější, protože vaši čtenáři jsou náročnější a náročnější. Největším vaším spojencem je lehkost působit na internetu veřejně, ale postupně zjišťujete, že naopak právě tato lehkost vás pomalu ubíjí.

 

Dnešní sláva blogů a podobných projektů je pomíjivá, protože je často založena na naprostém entuziasmu, který ne vždy dlouho vydrží. Ze záplavy gentleman blogů nevydržel téměř nikdo. Ti, co dnes produkují, se často uchylují k přeposílání odkazů, recyklaci článků, avšak nový přínos je mizivý.

 

Kdo ví, jak dopadne i tento blog, protože dnes víc jak kdy cítím, že je potřeba se posunout dál. Je třeba investovat více peněz, času, vydolovat i zbytky posledních sil. To si nechci stěžovat. Naopak. Jen mi vždy přijde veliká škoda, že podobné projekty končí a to paradoxně na nedostatku finančních prostředků, které nemusí být nijak vysoké.

 

A tak svět whisky přichází o jeden ze svých meidálních sloupů, aby zbyla jen vzpomínka a jedno velké díky Scotchwhisky.com. Kdo ví, třeba povstane Fénix z popela.

 

Závěrem

Doufám, že tento článek není předzvěstí tohoto blogu. Zatím je stále o čem psát, sledovanost roste, včera jsem zaplatil prostor na další rok. Budu se tedy těšit i v dalších časech.

 

MK

jirka

už se snaží lidi sehnat finanční podporu tak snad to nějak udrží :-)

Martin Krupička

Krásné dopoledne, kde něco končí, něco nového začíná. M

Martin

Ehm, já jsem to pochopil jinak. Píšou tam že tisíce stránek obsahu bude pokračovat ale na jiném místě. 4 roky tedy nic moc - když se podívám kdo za tím stojí, vidím Elixir House Ltd. Kdo si někdy něco objednal z whiskyexchange tak mu bude něco povědomé. Jelikož si nemyslím že by pánové snědé pleti neměli na zbývající 3 z 6ti hypotečních plateb (při obratu 67,5 milionu Liber za rok 2018 / +6 mil oproti 2017 - zisk před zdaněním 2018, 12 milionů) tak bude spíše mít pan Sukhinder Singh nebo Rajbir s doménou scotchwhisky.com asi jiné plány než doposud.

jirka

Martin: no co jsem 2x měl možnost vidět Sukhindera naživo tak myslím že je to srdcař a že nechá tento projekt dobře žít dál, byť je to skvěký obchodník a bez nějaké té reklamy se to asi neobejde .-)

Martin Krupička

Hezké dopoledne. Je to otázkou. Nedávno jsem četl statistiku, kolik michelinských restaurací si na sebe skutečně vydělá a kolik je dotováno pouze z důvodu osobní prestiže. Koneckonců Andrej Babiš by mohl vyprávět. M

Michal

Já doufám že tento web pojede nadále, velmi rád to tady pročítám a líbí se mi naprostá většina vašich článků, které mi připadají často velmi originální :)

Martin Krupička

Dobrý dopoledne, jak jsem psal, předplatil jsem prostor na další rok, takže jedeme dál. MK

27.1.2020

Zprávy dle mého výběru 01/2020

Reports of my selection 01/2020

0 + Číst dále
31.12.2019

Loučení se s rokem 2019

Googbye 2019

2 + Číst dále
27.12.2019

Zprávy dle mého výběru 12/2019

Reports of my selection 12/2019

2 + Číst dále