Martin Krupička

Rezidence Zámeček – šílený kýč, který vás nadchne.

7.3.2017
Kavárna v Rezidenci Zámeček vás překvapí servisem luxusních restaurací za běžné ceny tuctových podniků.

Opravdu nerad dělám někomu reklamu ať již pozitivní, případně negativní, ale zrovna v tomto případě udělám výjimku.

Rezidence Zámeček nacházející se ve Františkových lázních v okrajové části mimo veškerých ruch, mě již na svůj první pohled zaujala naprostou a totální kýčovitostí. Při svém prvním pobytu před čtyřmi měsíci jsem nenašel důvod ani sílu tento podnik navštívit. Až napodruhé jsem se z přebytku volného času doslova odhodlal a vydal se na cestu.

Rezidence Zámeček je kavárna, restaurace a malý hotel v jednom. Pokud se rozhodnete jako já, dát si odpolední povinnou kávu, předem upozorňuji na běžné otvírací hodiny od 14 – 17h. A pozor. Je téměř pořád plno. Němečtí turisté prostě milují kýč.

Z venčí vám sto let slavící stavba připadá jako nepovedený počin naivního romantika. Také vnitřní vybavení evokující styl baroka s některými méně povedenými detaily vám může připadat velice úsměvný. Tím ale vcelku končí veškerá kritika a přejdeme na opačný pól neutuchající chvály.

Největší devizou je zde vysoce nadstandardní a individuální přístup k hostovi prostřednictvím pana číšníka. Jeho vystupování, velmi krásná mluva, neverbální komunikace, ale i vcelku vkusně pořízený oblek si nezadá s úrovní opravdu špičkových restaurací v České republice. Osobní uvítání u vchodu, pomoc s odložením kabátu, uvedení ke stolu, pomoc s přisunutím křesla u stolu atd. a to samé při odchodu. Nezažil jsem ve svém životě dokonalejší servis v kavárně. V rezidenci Zámeček se navzdory kýčovitosti, cítíte naprosto uvolnění a hýčkaní.

Nyní k nabídce a rovnou si opět řekněme perfektní. Co se týče kávy, můžete si vybrat od zcela běžných v cenové relaci kolem čtyřiceti korun až po naprosto vynikající speciální odrůdy za velmi pěkných šedesát pět korun. K objednávce vám pan číšník nabídne a velmi vkusně doporučí nějakou zajímavou kombinaci z menu. Pokud se zde jedná o vaší první návštěvu, nabídne vám pán něco málo informací o historii Zámečku.

Káva byla vynikající a jak voněla z dálky, tak i chutnala. Doprovodný servis ke kávě, sklenice vody, drobný zákusek, čokoláda (byť jsem nevyužil) samozřejmostí. Všude vládne čistota, klid a uvolněnost.

Pokud si budete chtít dát cokoli z nabídky: káva, čaj, zákusky, víno, destiláty atd., vše se vyznačuje kvalitou za velmi příznivou cenu.

Rezidence zámeček dále nabízí velmi luxusní pokoje a k tomu odpovídající servis, za cenu zcela běžných.

Pokud někdy navštívíte Františkovi lázně, určitě se na Zámečku zastavte na kávu a dejte mi třeba do komentářů vědět jak jste byli spokojeni.

Já jsem byl naprosto unešený. Není divu, že již potřetí za sebou byla vyhlášena celým jménem Cafe Nostaligie – luxury cafe nejlepší kavárnou Františkových lázní.

 

MK

 

 

7.2.2020

Proč říkáme Na zdraví?

History of Cheers.

1 + Číst dále
5.2.2020

Bitva u Thermopyl. Pravda je luxus, který si často nemůžeme dovolit

Battle of Thermopylae? The truth is only illusion

2 + Číst dále
31.1.2020

Symboly bohatství v proměnách

Strange symbols of wealth

0 + Číst dále