Martin Krupička

Reklama v minulém století

25.7.2019
Ads from the 20th century

Nic neukazuje naši společnost tak jako reklamy a jejich vývoj. Je skutečně zajímavé pozorovat, jak se v průběhu posledních ne sto, ale třeba i padesáti, čtyřiceti letech změnilo vnímání společnosti. Neříkám, že je to vždy k pozitivnímu. Popravdě jdeme tak trochu z extrému do extrému, kdy dnes nevíme, zda muž je muž a žena je žena.

 

Nicméně podívejte se v obrazové příloze na výběr třiceti zajímavých reklam, které můžeme z dnešního úhlu pohledu považovat za zcela nekorektní. Kdyby dnes byly zveřejněny, nevím, nevím, zda by to dokázala v době společenské korektnosti firma i ustát. Mnohé ne.

 

Pokud bych chěl na něco zvláště upozornit, tak na klasickou manipulaci, vědci zjistili. Jak poetické a stále fungující i v dnešní době. 

 

Závěrem

Jako autor tohoto článku ukazuji pouze historii reálných reklam a odmítám jakoukoli spojitost v dnešním úhlu pohledu. Je to jen ukázka naší vlastní historie. Nic víc, nic míň.

 

MK

Martin

Něco je opravdu drsné jako např. Chlorinol. Mám ale pocit, že některé obrázky nejsou pravé tj. jde o moderní montáž co vypadá jako něco starého. Nicméně pěkný výběr, něco pobaví, něco vyděsí. Mě zaujal jak říkáme česky ,,celofán,, ten by byl dnes velmi aktuální protože jde o fólii z celulózy takže eko materiál a žádný nenáviděný plast z ropy - chápu že jste měl na mysli že mimino v igeliťáku je poměrně drsné. I když nevím, dnes vídáme v reklamách na plíny samé dětské prdelky aby za 50 let ,,vědci nezjistili,, že to mělo dohru v podobě nárůstu pedofílie :-)

Martin Krupička

Dobrý den, ta doba je za dveřmi. Dnes jsem zrovna viděl na streamu, jak cizinci kritizují naše české pohádky. Byl jednou jeden král. Maruška si sedne králi na postel a baví se sním. Dívka, která kritizovala pohádku na to řekla, že král je asi pedofil, protože toto není normální. Zkrátka hrůza. MK

Rado

Uz si prosime investicne tipy na dalsi mesiac :)

5.11.2019

Sbohem Scotchwhisky.com

A goodbye Scotchwhisky.com

1 + Číst dále
4.11.2019

Whisky life Prague. Můj pohled.

Whisky life Prague. My opinion.

1 + Číst dále
30.10.2019

Zprávy dle mého výběru 10/2019

Reports of my selection 10/2019

3 + Číst dále