Martin Krupička

Popisky filmů pro zábavu

5.10.2018
Funny description of movies

 

Blíží se nám víkend a já si pro vás připravil trochu odlehčené téma. Předem říkám, že nejsem autorem popisů, jímž je většinově FB stránka Lakonické popisy filmů. A tak jsem si dovolil některé opravdu zajímavé příspěvky vybrat a inspirovat vás k zamyšlení. Poznáte tato kinematografická díla?  

 

Ti pozornější se mohou zamyslet nad tím, jak funguje propaganda. Známé filmy, které jste si uložili v paměti pod nějakým citovým zabarvením a nyní je vám předložen úplně jiný pohled. Co vy na to?

 

Kdo to ví, ten odpoví mi na otázku.....

 

 • Mladý muž ignoruje centrálně plánované hospodářství a dohodne se na spolupráci s reakcionistickou církví. Trestem mu budiž spříznění se s dcerou z dysfunkční a násilné rodiny.
 • Rodina vojáka z povolání vyniká svojí dysfunkčností a neschopností. Dcera je půlku stopáže ozbrojená, matce se pro zábavu zapalují vlasy a mužská část rodiny se pokusí o sebevraždu, avšak tragikomicky selhává.
 • Vůdce guerillové separatistické bojůvky ohrožuje celistvost království vytahováním si sukně nad pas. Je po zásluze sťat.
 • Američtí vojáci dostávají za úkol najít v nepřátelském území svého kolegu, aby se mohl vrátit ke zbytku své rodiny. Cílem je tak dokázat, že každý lidský život má nezměrnou cenu. Cestou k němu zabijí zhruba 120 lidí.
 • Zimní radovánky na podnikové rekreaci naruší skandál se sexuálním obtěžováním a podezření z nevěry. Idyla beztřídní společnosti je obnovena až po smrtelném ohrožení tří lidí sněhovou bouří. 
 • Rodina hledá útočiště před hrůzami normalizace. Uzavírá faustovskou dohodu o akvizici letního sídla s laskavým starcem. Z něj se ale vyklube lstivý penzista, který nemilosrdně trollí rodinu svou neochotou zemřít.
 • Český zlodějíček spolu s lesním dělníkem odcházejí do emirátů jako gastarbeiteři. Oba se vracejí do vlasti s muslimskou nevěstou v hidžábu. Příběh končí úspěšnou integrací.
 • Náruživý violoncellista si zpestřuje podzim života sváděním mladých studentek. Do jeho života vstoupí malý migrant z východu, kterého je nucen vzít si k sobě domů. Chlapcův kukuč efektivitu penzistova svádění ještě navýší.
 • Talentovaný běžec je sice imbecilní, ale to nevadí, protože jeho země se do hlubin imbecility přímo noří. Na rozdíl od ní si ale náš protagonista zachovává svou laskavost, morální čistotu a lidskost. Osud ho za to odmění bolestivou smrtí jeho matky, nejlepšího kamaráda i životní lásky.
 • Bestiální vrah vtrhne do početné rodiny, zabije všechny, až na otce a tělesně postiženého syna, kterého poté unesou neznámí lidé. Otec se vydá syna hledat, když potká mentálně retardovanou, která mu pomáhá. Nakonec vše dobře dopadá, otec syna nachází.
 •  

Závěrem

Není nic jednoduššího, nežli si tyto popisy vytisknout a máte skvělou hru na nějakou přátelskou sešlost. Krásný víkend všem.

 

MK

Miny

Dvojka jsou Pelíšky :-)

Martin Krupička

Dobrý den, gratuluji. MK

Miny

6 - Na samotě u lesa :-)

Martin Krupička

Dobr den, souhlasí. Tento popis se mi líbí asi nejvíce. MK

Miny

9 - Forrest Gump

Martin Krupička

Dobrý den, jeden z lehčích, ale super. MK

vasek

statecne srdce, zachrante vojina ryana, andel na horach, na samote u lesa ...?

Martin Krupička

Dobrý večer, nezbývá nežli souhlasit. MK

vasek

statecne srdce, zachrante vojina ryana, andel na horach, na samote u lesa ...?

Patrik

5 Anděl na horách

Martin Krupička

Dobrý večer, ano, je to tak. MK

Martin Krupička

Krásný večer všem, tak malá nápověda u těch, které zatím nevíte. 1 - notoricky známá pohádka, 2 novodobý český film, často vysílaný na Vánoce, 7 - opět česká pohádka, 8 - nikdo nepoznal český film s největším oceněním, 10 - vynikající Disney pohádka. MK

Martin

1 - S čerty nejsou žerty?, 2 viz. první komentář, 8 - Kolja?

Martin Krupička

Dobrý den, 1 - kousek vedle, herci jsou mnohem mladší. 2 - ano, všímám si, Pelíšky. 8 - Kolja. Super. MK

Martin

10 trklo mě až teď - Hledá se Nemo

Martin Krupička

Dobrý den, 10 - ohromná gratulace. Skvělé. MK

Martin

7. Neboja - ale to jsem snad ani neviděl nic mi to neříká

Martin Krupička

Dobrý den, bohužel. V hlavní roli hraje p. Strach a Zedníček. MK

Martin

7. tak že by drvoštěp Drnc? Lotrando a Zubejda? i tahle je na mě moc nová.

Martin Krupička

Krásný pozdní večer, trefa do černého. MK

Martin

Byla by nápověda k jedničce? - nebo rovnou prozraďte ať to je komplet, uvažuju že bych to využil v listopadu na večírku.

Martin Krupička

Krásný večer, Ať žijí duchové. MK

arachni_name`--

1

arachni_name

1`--

arachni_name)

1

arachni_name

1)

arachni_name

1

25.6.2019

Fake news? Buďte v klidu.

Fake news? Be calm.

0 + Číst dále
29.5.2019

Zprávy dle mého výběru 05/2019

Reports of my selection 05/2019

2 + Číst dále
30.4.2019

Zprávy dle mého výběru 04/2019

Reports of my selection 04/2019

0 + Číst dále