Martin Krupička

Občerstvení v letadle

17.2.2017
Různé společnosti, různá úroveň, různá nabídka.

Ať již letíte daleko nebo blízko, asi každého zajímá, co dostane v letadle a jak u které letecké společnosti probíhá občerstvení. Popravdě nikdy nezapomenu na pohled své dcery, když jsme v létě 2015 letěli s Travel Service do Turecka a místo oblíbených „krabiček“ dostala bagetku jak z nádražní restaurace v devadesátých letech a pet láhev vody. To nám ta dovolená pěkně začíná, pomyslel jsem si.

Nedávno jsem se vrátil z Langkawi, kam jsem letěl s Turkish airlines. Jaká je tedy moje osobní zkušenost?

Turkish airlines mají pověst velmi kvalitní společnosti, což se mi také potvrdilo. Jakmile letadlo dosáhne letové výšky, začnou se o vás letušky okamžitě starat. První co dostanete je typická turecká specialita – Lokum, což je takový tvrdší marshmallow. Následně vám bude nabídnutý vlhký a zároveň horký malý ručník, který za krátko odevzdáte zpět. Další příjemností je rozdávání jídelního lístku, kde si můžete vybrat ze dvou jídel a poměrně slušného nápojového lístku, jak alko tak nealko, včetně fresh džusů. Jakmile si vyberete variantu jedna, případně dva, dostanete tác plný krabiček. Je pravdou, že turecká kuchyně je vcelku specifická a nemusí chutnat každému. Zvláště, když máte s sebou děti. Vím o čem mluvím, takže díky bohu za zákusky a dortíky. Nicméně, když se najíte a napijete, v letadle se zhasne a každý se baví, jak umí. Většina jde spát, někteří využijí obrazovky před sebou, kde si pouští film, nebo hrají hry. Pro ostatní se v zadní části letadla otevře jakýsi improvizovaný bar, kde můžete dostat do sytosti kávu, čaj, džusy, z alkoholu Ballantines, Beefeater, Famous Grouse, nějakou vodku atd.. K jídlu bývají muffiny a obložené bulky. Osobně jsem využíval vcelku v hojné míře čaj s Ballantines, protože klimatizace jela o sto šest a ani deka moc nepomáhala.

Ráno zhruba dvě a půl hodiny před přistáním se podává snídaně. Ta už je pro všechny jednotná, ale také poměrně kvalitní a rozmanitá.

Osobně musím Turkish airlines pochválit. A pokud vás zajímá, jaký je rozdíl mezi economy class a business class nejrůznějších společností, podívejte se na přiložené obrázky.

 

 

MK 

31.7.2020

Podvod zvaný BLM. Otroctví. Část druhá.

A nonsence called BLM. Slavery. Part two.

1 + Číst dále
29.7.2020

Zprávy dle mého výběru 08/2020

Reports of my selection 08/2020

1 + Číst dále
21.7.2020

Podvod zvaný BLM. Otroctví. Část první.

A nonsence called BLM. Slavery. Part one.

3 + Číst dále