Martin Krupička

Netradiční obaly na alkohol

24.5.2020
Non traditional alcohol packaging

Pití alkoholu by, podle mého názoru, měl být z 50% požitek z obsahu a z 50% společenská událost. Zkrátka každá činnost by měla mít nějakou svoji úroveň, kulturu. Bohužel, stejně jako v chování, oblékání, vzdělávání se dnešní svět propadá do pohodlnosti a podprůměrnosti, kdy se hlupáci smějí zavedeným a smysluplným pravidlům. Proto jsem se rozhodl dnes napsat článek o netradičních obalech na alkohol. 3x špatné, 1x opravdu zajímavé, 1x překvapující, byť nepřijatelné. Tedy, jak pro koho.

  

Bronz

Na pomyslném třetím stupínku na bedně se u mě umístila klasická plastová láhev. Na jednu stranu pivovary utrácí neuvěřitelné peníze do reklam, kdy se honosí tradicí, kulturou piva apod., přičemž tu náhle jsou ochotni v honbě za ziskem stáčet pivo do PET lahví. Business is god. Více k tomu není co dodat. Na druhou stranu díky nejrůznějším ekologickým aktivitám tato, pro mě zrůdnost, končí. A nebavíme se jen o pivu. Vinaři a ty jejich vznosné nesmysly, nejsou jiní.

 

 

Stříbro

Druhé místo u mě obsadila přesnídávka. To je tak nějak můj soukromí název pro službu, která se nyní rozvíjí v UK, kdy si můžete nechat zasílat za 8 liber nejrůznější whisky. Já zcela chápu tento obchodní model, který má jistě, ve srovnání se sklem, svoji logiku, ale přeci jenom se nemohu ubránit tomu, že není daleko a můžeme velmi brzy skončit u zlata. Smutné je, že se tyto aktivity vedou v Evropě, což již vůbec nemohu pochopit. Ale opět, business is god.

 

 

Zlato

Na pomyslný vrchol vystoupala asijská populární služba, pivo do igelitky. Přesně tak. Kdo čte můj blog od začátku, ví, že jsem na tuto šílenost již také psal článek. Nyní je to zpět, kdy se igelitová taška stává populárnější, jak kdy dříve. Jak můžete na obrázku vidět, paní vám natočí obsah do tašky, dostanete brčko a jdete. Kam až jde nyní klesnout? Nevím, ale co vím jistě, že mě určitě někdo překvapí. Co třeba rada od Ládi Hrušky, pivo do gumovky po dědovi.

 

 

Dubová láhev

Kdo by měl touhu zažít opačný pól, pak bych jej upozornil na dubovou láhev, která se dá pořídit za trochu vyšší částku, nežli je 1000,-, ale má určitě sex appeal. Speciálně vyrobená, dřevěná láhev doslova vybízí majitele k tomu, aby si do ní nalil nějaký ten alkohol a sám si jej doškolil, kdy podle výrobce lze pozorovat první změny již po 48 hodinách. Možnost užívání láhve je opakované a můžete jí plnit jak vínem, tak destilátem, což by mě vedlo k provádění celé řady experimentů. Tak co, zaujal jsem vás?

 

 

Tetra pack

Ptáte se, proč jsem nezařadil na své stupně vítězství odpornosti Tetra pack? No, ono je to jednoduché. Tento druh obalu je laciný, společensky nepřijatelný, nějak mi vnitřně pro víno odporný, ale pravdou je, tedy alespoň podle odborníků, že Tetra pack je nejlepším obalem pro víno. Lepším nežli sklo a korkový uzávěr. Může se nám to zdát šílené, ale tak to prostě je. Proto z mého žebříčku obludností vypadává a má speciální zařazení.

 

 

Závěrem

Nevím, kam naše společnost průměrnosti a zvyšující se podprůměrnosti ještě chce klesnout, ale faktem zůstává, že z krásných, lehce komplikovaných, úžasných a povznášejících věcí se dnes stává jistá společenská prostituce, kdy svoji lenost, hloupost atd., ospravedlňujeme bořením zkostnatělých systémů. Rafinovanost, komplikovanost, popuzování fantazie, touhy, to by nás mělo přitahovat. Je takový vtip. Víte, jaký je rozdíl mezi diplomatem a ženou? Když diplomat řekne ne, není to diplomat. Když žena řekne ano, není to žena. Tak vám přeji, co nejvíce krásných žen, co neřeknou hned ano.

 

MK

jirka

https://www.minibottlelibrary.com/mbl/alpha/zz-united-spirits/t/united-spirits-bagpiper-whisky-tetra-pak01.jpg

26.6.2020

Zprávy dle mého výběru 06/2020

Reports of my selection 06/2020

3 + Číst dále
20.6.2020

Obsah alkoholu

Alcohol content

1 + Číst dále
15.6.2020

Vodka z výfuku

Vodka from the exhaust

2 + Číst dále