Martin Krupička

Malý rébus pro otravné děti

2.9.2020
A small puzzle for annoying children

Tak nám začala škola. Snad se zase za chvíli nepřeměním na učitele, rodiče a bůh ví, co ještě v jednom. Nicméně, jak asi všichni víme, děti bývají někdy otravné, tak mám vždy v zásobě nějaké hádanky, rébusy. Dnes jsem si právě vyrobil jeden do zásoby a rád bych se o něj s vámi podělil. Tradičně jej pak nechám „odborně“ vyrobit všem dětem kolem mně, aby přiváděli do rozpaků své rodiče, učitele, kamarády.

 

V prvním obrázku máte nákres tohoto rébusu. Nic složitého, stačí tvrdý papír, ideálně karton, ten jsem neměl, takže bohužel za mě čtvrtka.

 

 

 

Ve druhé kroku složíte obrázek bez čísla 6 a 7, nějak takto. I to vlastně klidně mohou udělat děti. Složte do rámečku všechny dílky.

 

 

 

Následně dáte jednoduchý úkol. Mohu vložit do rámečku další políčko č. 6, tak aby nedošlo ke zvětšení původní velikosti? Řešení je zde.

 

  

 

No, a když tam vložíte políčko č. 6, můžete tam vložit ještě políčko č. 7 tak, aby se znovu vše vešlo do rámečku? Výsledek opět zde.

 

 

 

 

Závěrem

Občas při sobě nosím podobné „nesmysly“, které děti milují. A já ve své podstatě také. Omlouvám se za neumělecké provedení, ale večer půjde rébus do akce a děti si vyrobí svůj. Na druhou stranu musím říci, že i pro mě to bylo poučení. To, že se zdánlivě zdá, že je něco nemožné, nemusí být ještě pravda. Kdo hledá cestu, ten jí najde. Je to zkrátka jako v životě. A nakonec se rozloučím slovy M.T.: Defeat? I do not recognise the meaning of the word.

 

MK

23.9.2020

Zprávy dle mého výběru 09/2020

Reports of my selection 09/2020

0 + Číst dále
9.9.2020

Jak si za whisky koupit dům

How to buy a house for whiskey

2 + Číst dále
27.8.2020

Zprávy dle mého výběru 08/2020

Reports of my selection 08/2020

1 + Číst dále