Martin Krupička

Jak se podvádí online

27.10.2020
Media manipulation

 

Dnešní článek bude o tom, jak je velice snadné manipulovat s veřejným míněním pomocí jednoduchých foto a camera triků. Obsah je tak trochu odpovědí na aktuální dění v ČR kolem covidu. Předem říkám, že manipulace médií není jednoduchou disciplínou, protože je mnohem propracovanější, nežli si lidé často myslí. Mám rád žurnalisty, kteří mají oficiálně na výplatní pásce nějakých 25 - 27 000,- čistého, ale jejich životní styl odpovídá více jak dvojnásobku. Chcete li více pochopit, co zítra nebo pozítří vyjde, musíte vědět, kdo koho platí, jak často a za co. Někdy si připadám jako Pavel Novotný, který komentoval události kolem Ivety Bartošové, aniž by se akce účastnil, ale jeho slova byla taková, že de facto „nelhal“.

 

Reportéři mají více jak často svého živitele úplně někde jinde. Běžný občan se to nedozví, spíše to ani nechce vědět. A pokud si myslíte, že se jedná pouze o osoby zabývající se politikou, tak se mýlíte. Pokud nemáte na své výplatní pásce články od kultury, přes bulvár až po „seriózní“ média, nic jste nepochopili.

 

Každopádně jsem pro vás nyní vybral určitou sérii zajímavých fotografií, která vám možná asi tak z 0,001% poodhalí, jak se vytváří legální fake news. Když zabrousím do naprostých trivialit, tak tu máme ambiciózního reportéra, co ho odnáší vítr, politika, který „leze“ na hory, nebo reportéra bufeťáka, co vybírá odpadkové koše.

 

Toto vše jsou ale úplně naprosté triviality, když vidím večerní zprávy v TV, nebo čtu některé články. To si jen říkám, snad odpovídala částka takto ponižující službě.

 

Závěrem

Jakmile se podíváte na informaci, musíte si položit základní otázku. Komu to slouží? Pokud budete znát odpověď, pak stačí jít po toku informací. Pokud máte několik vlivných přátel a umíte poslouchat, občas se zeptat - nezeptat, pochopíte tu krásnou pavučinu.

 

Pokud by někoho zajímala česko-slovenská média, předem odpovídám: Bez komentáře.

 

MK

Martin Krupička

Dobré ráno všem. Je středa, právě jsem vstal a jdu se podívat, ještě před snídaní, co je ve světě nového. Víte, kdo je Daniel Kopál? Já jsem to také nevěděl. Jen mě zaujal jeho nízký věk úmrtí, tak jsem si včera o něm otevřel článek, abych zjistil, že jej od vidění znám. Psal tam Martin Zounar, jaký to byl dobrý člověk, ale měl nadváhu, vysoký tlak, cukrovku atd.. Většinu svého života bojoval s nějakou vážnou nemocí. Covid byla jen poslední třešnička na dortu. Včera jsem vám psal o manipulaci, a jak si někdy připadám jako Pavel Novotný. Tak dnes ráno, jen tak z hecu, otevřu články o úmrtí Daniela Kopála. O vysokém krevním tlaku, cukrovce atd., ani slovo. Články byly dodatečně upraveny a vše je úplně v pohodě. Událost stará 24h. Do mnohem ožehavějších témat se ani nechci pouštět. Závěrem bych chtěl říci, že covid je vážná věc, ale manipulace a cenzura ještě větší. MK

Venak

Dobrý den Martine jaký máte prosím názor na Ardnamurchan 2015 děkuji mockrát za odpověď

20.1.2021

Karamel a destiláty

Caramel and spirits

0 + Číst dále
17.1.2021

Zprávy dle mého výběru 01/2021

Reports of my selection 01/2021

0 + Číst dále
13.1.2021

Zlato, materiál bohů na doma

Gold for home use

1 + Číst dále