Martin Krupička

Homeless art, hranice snad neexistují

12.9.2018
Homeless art without borders

Právě jsem se vrátil z návštěvy několika vinařských slavností v ČR a v zahraničí, čemuž bych rád věnoval dva články. Ten první, méně veselejší, čtete právě nyní.

 

Když jsem napsal svůj poslední článek o homeless artu, myslel jsem si, že dna bylo dosaženo a větší blázni neexistují. Bohužel, v tomto případě starý pes neměl pravdu. Pořád lze padnout ještě níže. Kde je to pomyslné dno již raději ani nevím.

 

Ve Velkých Pavlovicích se konala zajímavá akce Putování za burčákem po Modrých horách, které jsem se velice rád zúčastnil. Když jsem tak ale procházel ty malé, krásné vesničky, mé oko spočinulo na neuvěřitelné předzahrádce viz. obrazová příloha. To jsem zkrátka musel vytáhnout mobilní telefon a udělat si alespoň dvě fotografie. Už jsem viděl opravdu mnohé, ale tohle mi přišlo jako extra silný, koncentrovaný Láďa Hruška.

 

Podívejte se prosím pozorně. Máte krásný dům, hezkou předzahrádku, nebo záhonek, jak chcete, a do něj nasypete spousty kamínku, abyste se o ten malý kousek půdy nemuseli starat. Jenže to by nevypadal „in“, a proto do něho „zasadíte“ několik, POZOR, umělohmotných květin, vytáhnete staré boty, do kterých vložíte květináče, nabarvíte starou, smradlavou pneumatiku, k českému domečku nebo kapličce přidáte slona a celou tu nádheru hlídá nebojácný Ken. Už jen ta Barbie zase někde trajdá.

 

Musím říci, že jsem opravdu nezažil více koncentrovaný kýč, nežli byl tento jihomoravský výjev. Raději sto trpaslíků, nežli umělé květiny v záhonu. Kam jsme to až klesli?

 

Závěrem

A co vy, jak se vám ta naše krásná, malá, moravská vesnička líbí? Ano byl to ojedinělý exces, ale smažte se v pekle následovníci prohnilé hrušky.

 

MK

Aleš

Já bych řekl, že je to fascinující výpověď o majiteli domku, ne? Martine, žijeme ve svobodné zemi - přiznám se, že pouliční výbory řešící kvalitně sestříhaný trávník stejně, jako je to v USA, bych nechtěl. Stejně jako bych nerad měl znovu v ulicích pomocnou stráž VB. Ať si každý dělá co chce, pokud tím nezasahuje do mé svobody... Asi tolik. Je to hnusné a jsem rád, že nejsem jejich soused, abych se na to musel dívat - ale jinak... co byste s tím chtěl dělat Vy?

Martin Krupička

Dobrý večer, popravdě vůbec nic. Jak říkáte, žijeme díky bohu ve svobodné zemi. Na druhou stranu ale také můžeme vyjádřit názor, že je to neuvěřitelný kýč. MK

Miny

Aleši, Martin přece neříká, že by s tím chtěl něco dělat. Jen poukázal na to, jak velký bizááár toto je. Jen v úvodu článku neměl pravdu. Článek není smutný, je až extrémně veselý :-D Za břicho se popadám :-D

Miny

Martine, jak je možné, že jsem připojený jako vy??? Máte někde chybu :-) v tom linku je na konci Admin a díky tomu mě to zobrazuje jako Vás :-)

Martin Krupička

Dobrý večer, byl jsem přihlášený, takže kdo ví, ale nějak se asi stalo. Kontaktuji programátora, ať to nějak vyřeší. Nicméně velice děkuji za komentář. MK

arachni_name`--

1

arachni_name

1`--

arachni_name)

1

arachni_name

1)

arachni_name

1

11.7.2019

Opálení? Hlavně když to sype.

Paradoxes in sunbathing.

1 + Číst dále
29.6.2019

Zprávy dle mého výběru 06/2019

Reports of my selection 06/2019

0 + Číst dále
25.6.2019

Fake news? Buďte v klidu.

Fake news? Be calm.

0 + Číst dále