Martin Krupička

George Floyd, podvod zvaný emoce

10.6.2020
George Floyd, deception called emotions

Celý svět dnes řeší téma George Floyd. Pokusím se něco ve zkratce vysvětlit, jak ďábel (politika) v přímém přenosu obcuje s emocí a lidskou hloupostí. A předem chci upozornit, že absolutně odmítám nařčení z rasismu nebo něčeho podobného.

 

Předem si musíme říci, a to zcela otevřeně, kdo byl George Floyd. George Floyd byl mimo jiné:

  • Zatčen za loupež
  • Ohrožování žen střelnou zbraní
  • Zloděj
  • Násilník
  • Narušitel, kdy neoprávněně vstupoval na cizí pozemek
  • Uživatel drog
  • Pouliční rváč
  • Podvodník. Když byl zatčený, měl u sebe falešné peníze.  
  • Atd.

 

Takže nevím, narovinu říkám, že nevím, jak bych se já tvářil, kdyby mi dcera přivedla takového muže jako ženicha nebo se stal mým novým sousedem. A je mi absolutně jedno barva pleti.  

 

Zdraví George Floyda

Ačkoli to byl statný muž, trpěl vysokým krevním tlakem, vážnou formou arteriosklerózy. Ve zprávě také stojí, že měl v těle často zneužívaný syntetický opioid proti bolesti fentanyl a také metamfetamin. Další nezajímavou informací je přítomnost koronaviru SARS-CoV-2.

 

Policejní zákrok

Na FB stránce SWaTT TacticalTraining.cz můžete zhlédnout zajímavé video, kde instruktoři ukazují, o jakou techniku zatíkání jde a zkoušejí ji mezi sebou. Můžete vidět, jak 115 kg muž zaklekne na 80 kg muže, kdy ten 80 kg je schopen dýchat a i v omezeném režimu komunikovat. Jedná se o základní techniku používanou po celém světě.  

 

První závěr

Takže nehledě na barvu pleti, to je úplně jedno, tu máme notorického kriminálníka, který má podlomené zdraví, v krvi opiáty a je přistižen při páchání trestného činu, kdy je zatýkán standardní metodou. Hotovo.

 

Afroamerická komunita se bouří

Ono je to také pohádka. Ona se sice bouří, ale ne celá. Zdravý rozum občas zůstává, jako např. u Candace Owensové, která tuto neuvěřitelnou hysterii nepodporuje a není jediná. Kdo uměle vyvolává nepokoje jsou „modří“, protože se blíží prezidentské volby a zvolení jejich kandidáta je pouze přáním. A nyní se hledá afroamerická tvář. Hledá se veřejná diskriminace. Jak hluboko lze klesnout.  

 

Už to tady bylo

Podobný scénář jsme mohli vidět i v případu O. J. Simpsona. Sice byl prohlášen za nevinného, ale jakmile opadla tradiční hysterie, zůstává v USA pachuť zneužití soudního systému a v jeho nevinnu věří snad již největší blázen.

 

Antifa

Organizací, která se významnou měrou podílí na nepokojích je jakási Antifa. I přesto, že se jí mnozí snaží obhajovat, jde o z mého úhlu pohledu o teroristickou, krajně levicově zaměřenou organizaci. Kdo má jiný názor, ať jej má, i zprávy BIS a MV hovoří jasně. Takže žádní milí a laskaví lidé.

 

Případ Tony Timpa

Muž nalevo (viz. hlavní foto) se jmenuje Tony Timpa. V roce 2016 byl udušen při policejním zásahu v americkém Dallasu. Při zásahu více než třicetkrát prosil o pomoc, opakoval policistům, že ho zabijí. Policisté na něm klečeli celých 14 minut i přesto, že měl spoutané ruce i nohy. Když Timpa po čtrnácti minutách utrpení upadl do bezvědomí, policisté mezi sebou vtipkovali, protože si mysleli, že usnul. Vyšetřování později ukázalo, že policisté čekali skoro pět minut poté, než se obtěžovali zavolat pomoc. V moment, kdy dvaatřicetiletého muže nakládali do záchranky, byl již po smrti. Timpa nebyl nikdy trestaný a policii zavolal navíc sám. Pitva později klasifikovala jeho smrt jako vraždu. A teď to nejlepší - zasahující policisté se po krátké vynucené pauze vrátili do aktivní služby. Média vydala pár zmínek (o tři roky později), celebrity, korporace a influenceři mlčeli. Nikdo neprotestoval a žádná města nehořela.

 

Kdo chce vidět video, má možnost ZDE.

 

Právo a zákon platí pro všechny stejně

Každá společnost si musí vybrat, zda je zákon vymáhán soudní mocí atd., nebo chtějí, aby byl aplikován lynč. To, co nyní vidíme v přímém přenosu, je lynč a s tím já nemohu souhlasit. Absolutně odmítám závěry bláznů a politických dobrodruhů, kteří bez řádného soudu říkají, že policisté jsou vinni. Absolutně odmítám, aby o nich bylo hovořeno jako o vinících. To je přeci hanebnost. Kdo vynesl soud? Antifa? Absolutně v tomto případu fandím D. Trumpovi a jeho odhodlání použít sílu a armádu. Doufám, že znovu navrátí do ulic pořádek a to třeba si značnou silou.

 

Protestující si nic než tvrdou ruku nezaslouží

Když už jsme si řekli, že hybnou silou je Antifa, pak se musíme ptát, kdo dál tyto nepokoje podporuje. Madona a jí podobní? Ta, která si ještě vůbec nevyjasnila, jaké náboženství se jí zrovna líbí? Ta, jejíž všechno zná každý. Ten hodný a pokojný dav, který nejen rabuje, ale již i zabíjí. Osobně mě docela šokovala zpráva z 6. 6. 2020, kdy byl během nepokojů v Las Vegas zastřelen policista. Zastřelen! Tohle není terorismus? To si děláte legraci. No a tito dobrodruzi svoji nenávist šíří do celého světa. Paříž, Londýn, kdy byla zneuctěna socha národního hrdiny a jednoho z největších Angličanů, co kdy žil, W. Churchilla. To je tedy hanebnost. Kde berou tu drzost ničit pomníky hrdinů druhé světové války, nechápu.

 

Závěrem

Opravdu fandím D. Trumpovi v jeho postoji. Buď velmi tvrdý a vytrvej. Fandím všem vládám, které zasáhnou tvrdou rukou proti všem těmto destrukčním silám demokracie, které si berou jako své ospravedlnění pro páchání rozsáhlé trestné činnosti 9x trestaného George Floyda. Ve zdravé společnosti rozhoduje o vinně a nevinně soud, nikoli primitivní dav. Pokud chci hájit demokracii, musím odmítnout současnou světovou hysterii. Pokud soud řekne, policisté jsou vinni, budu to respektovat, protože to je základ demokracie. Svobodné a nezávislé soudy. Pokud někdo chce vzít zákon do svých rukou, je to hanebnost.

 

Je mi absolutně jedno, zda je někdo bílý, černý, žlutý, duhový. Ale co mi není jedno, je, když vidím, jak se elementární základy státu rozpadají na oltář jednoho nemocného kriminálníka, který při zatýkání lhal a kladl odpor.

 

Kdo nechápe základní princip demokracie, nechť si nastuduje boj T. G. Masaryka proti pravosti rukopisů. Celý český národ jej nenáviděl, lidé mu psali nenávistné vzkazy, noviny proti němu štvali. A dnes? Dnes je to jeden ze základních pilířů v boji za pravdu. Bděme. Máme vlastní zkušenost.

 

MK

Petr44

Absolutně se ztotožňuji s Vašim článkem..

Ctibor

Kdyz nekdo rika A musi zaroven rict i B. Pokud se v takovem clanku nevyjadrite i k tomu, ze druha strana porusila X prav (a to i kdyby kriminalnika), tak je pro me naprosto zbytecny a celkove tak u mne dost klesnete i kdyz muzu s X vecmi souhlasit.

Martin Krupička

Dobrý den, ten článek i v případě Tony Timpa jasně říká, toto nelze tolerovat a také nelze přistupovat ke stejným případům odlišně na základě emocí. Stejně tak se neztotožňuji s tím, nemohu pochopit, že tento příběh nikoho nezajímá, i když je ve své podstatě mnohem tragičtější. Neobhajuji zákrok policie a vůbec si netroufám říci, zda je někdo vinen nebo nevinen. To musí rozhodnout soud. Zda byl zákrok přiměřený nebo ne, to si netroufám říci, protože správná otázka zní: Viděli jsme skutečně všechno? Také je nutné si říci, že se na USA nemůžeme dívat optikou EU. Je to úplně jiná společnost. Zatímco např. ve FR je nevěra prezidenta znakem dobrého zdraví, v USA vás to může položit. To o čem nebyl článek je, kdo má nebo nemá pravdu. To rozhodne soud. Článek byl o tom, že tento případ je uměle vytvořenou kampaní a hysterií, která se nesmyslně šíří i do EU. Když si pustíte video na FB, které v článku zmiňuji, i tam, a vím i z jiných, přímých zdrojů, že se toto u zatýkání někdy stává. Vysoký tlak, drogy, slabé srdce. Také si musíme říci, co je přiměřené, když někdo z blízka zastřelí z řad protestujících policistu. Tady nejsem v EU. Prostě v USA probíhá regulérní pouliční válka, kde na střelbu z řad protestujících umírají policisté. A k tomu D.T. vydává tu více, tu méně tvrdá opatření. Ale to je v pořádku. Ať lidé protestují, ať vyvíjí aktivitu, ale ne rabováním, násilím a zabíjením. Nevím, zda jste v USA byl, já ano, ale dívat se na tuto zemi optikou EU je značnou chybou. Je to úplně jiný svět. MK

Martin Krupička

Dobrý den, v článku píši: Pokud soud řekne, policisté jsou vinni, budu to respektovat, protože to je základ demokracie. Svobodné a nezávislé soudy. Tj. nechci glorifikovat zásah policie. Nejsem odborníkem na anglo-americké právo. Ale ještě jednou. Nedívejme se na USA optiku EU. Zkuste v USA diskutovat s policistou, zda vám dal nebo nedal pokutu např. za rychlost oprávněně. Podívejte se jak funguje řešení jen pouhých dopravních přestupků v USA. Podívejte se na statistiky mrtvých policistů ve službě. Tady nejste v EU. Nejsem ani ve VB, kde policisté nemají často ani zbraně. Princip ale pořád zůstává stejný. V demokracii rozhoduje soud a ten bychom měli respektovat. Víte, já už jsem viděl tolik vinných za svůj život a nakonec to bylo naopak. Dovolte mi to zakončit s humorem a nadsázkou. Kdybychom takto postupovali stejně, pak by 90 procent rozvodů muselo končit soubojem jak divokém západě, tj. kdo dřív tasí. Tohle prostě nejde. A pokud jsou policisté podle práva vinni, zaslouží odpovídající trest. Ale ten rozhodně nebude vynášet pomýlená Madona a další podobní. MK

Vašek

Drtivá většina lidí kolem mne to vidí přesně tak, jak to Martine popisujete. Váš článek do kamene tesat, 100% souhlas. To rabování, zapalování obchodů a aut, násilí a bohužel i vraždy nemají s normálními protesty nic společného, to je totální anarchie a bezvládí. Umíte si představit podobné rabování a bezbřehé ničení majetku v Rusku nebo Číně? Já ne, protože reakce policie a armády by byla, jak to říct, velmi razantní a důsledná.

Markéta

Absolutní souhlas pane Krupičko, lépe a výstižněji bych to nenapsala, palec hore.

Ondra

Nikdy bych si nepomyslel, že 30 let od pádu železné opony budou USA socialističtější než bývalá SSSR. To, co udělal z dnešní USA pokroková levice, je mrazivě děsivé a absurdní. V Minneapolis chtějí policii zrušit - na dotaz, koho mám volat, až na nás dům zaútočí např.nějací lupiči, předsedkyně městské rady Lisa Bender odpověděla, že chtít volat policii je znak nadřazenosti...a vychází to z privilegovaného postavení. To prostě nevymyslíš. Co všechno způsobí smrt jednoho černocha s velmi pestrým trestním restříkem...Svět se zbláznil a USA spolu s ním. Před pár měsíci bláznivá Gréta, teď zase tohle.

Alena

Souhlas. Slyšela a viděla jsem v TV jen důsledky. Ovšem příčinu toho, že se policisté o uvedeneho G. F. zajímali,...ani slovo. Dlouho jsem nevěděla, zda někoho postřílel anebo někomu vymlátil zuby.... proč ho řešili. Počítám, ze kdyby někde vystřílel kostel plný lidí, přáli bychom mu tento závěr. Takhle nám byla naservírována necelistvá událost, která nutila ke kritickému zamyšlení nad celou událostí.

Martin Krupička

Dobrý den, děkuji za komentář, je mi dovolte se k němu vyjádřit. Mě nejvíce mrzí, že těsně po zákroku má někdo odvahu říci, jsou vinni. Kdyby někdo vyšel ven a řekl, chceme soud, pak je to OK. Ale jsou vinni? Kde je právo, kde je ústava? Proč tyto protesty v EU? Nechápu. MK

Martin Krupička

Dobrý den, děkuji za komentář, je mi dovolte se k němu vyjádřit. Mě nejvíce mrzí, že těsně po zákroku má někdo odvahu říci, jsou vinni. Kdyby někdo vyšel ven a řekl, chceme soud, pak je to OK. Ale jsou vinni? Kde je právo, kde je ústava? Proč tyto protesty v EU? Nechápu. MK

#OMG

Dobrý den, Martine, budete se divit, ale i v USA žije dost lidí, kteří ještě stále používají zdravý selský rozum a mají odvahu nazývat věci pravými jmény. Bez okolků se k nynějšímu dění vyjádřila černošská komentátorka Candace Owens: Floyd byl kriminálník. A pokud (my černí) někoho takového povyšujeme na mučedníka a vzor, jsme sami trapní. Dějí se však i další věci, poskytovatelé on-line filmů a seriálů stahují z nabídky snímky kritizované za rasové stereotypy či policejní brutalitu. Činí tak v souvislosti s celosvětovými protesty, které spustila smrt amerického černocha George Floyda. Jsem rád, že jsem zažil 90 léta, to byl svět ještě v pořádku, protože to, co se děje poslední dobou přestávám chápat. Tak už zase máme trezorové filmy a ani to tak dlouho netrvalo. Cenzura jako u nás v 50. letech, kdy se taky zakazovaly filmy, tenkrát zase buržoazní. Opravdu by mě v 89. nenapadlo, že to budeme mít za 30 let znovu, tentokrát ze Západu...Nelze nevzpomenout na legendární výrok někdejšího amerického prezidenta Ronalda Reagana: „Až se v Americe objeví fašisté, budou si říkat liberální demokraté“.

Kamil

Kde jste přišel na tohle?: Organizací, která se významnou měrou podílí na nepokojích je jakási Antifa.

Kamil

Kde jste přišel na tohle?: Organizací, která se významnou měrou podílí na nepokojích je jakási Antifa.

Ctibor

Celé to výstižně popsal Matyáš Zrno ve svém článku v Konzervativních novinách. Běloši se na ulicích nechávají bez většího odporu přesvědčit, že si mají před kamerou kleknout na zem a odprosit za svá bílá privilegia. Nejde o žádnou oficiální akci, ale soukromou iniciativu jednoho mladého kluka v New Yorku. Ale to nic nemění na zarážejícím faktu, že vám na ulici mladý černošský kluk jen tak nařídí si kleknout a odprosit na kameru za viny minulosti a vy to prostě uděláte…V CNN dávají prostor aktivistovi, podle kterého by bílým dětem nemělo být dopřáno nevinné dětství dokud ho nemají černé děti. Lidé v ulicích pořádají jakési „bohoslužby“, kde prosí za odpuštění bílé viny. Jinde myjí černošským demonstrantům nohy. https://www.konzervativninoviny.cz/usa-policiste-ghetta-a-bila-privilegia/ https://www.konzervativninoviny.cz/kdyz-se-kaci-sochy/

OAP

Demokracií myslíte to, že si sice můžeme zvolit zástupce lidu, ale už se nějak zapomíná na to že jsou v dnešním světě tyto volby už jen víceméně o tom, kdo dokáže lépe oblbnout voliče tak, aby věřili zrovna jejich výmyslům? Demokracie, ve které málokterý volič dojde tak daleko, že si vůbec zjistí programy všech stran? Nezlobte se na mne, ale takovouhle demokracii si klidně strčte za klobouk, za tu dobu co jsem na světě jsem získal pocit, že OSVÍCENÁ diktatura by fungovala asi i daleko líp než tenhle paskvil.

26.6.2020

Zprávy dle mého výběru 06/2020

Reports of my selection 06/2020

3 + Číst dále
20.6.2020

Obsah alkoholu

Alcohol content

1 + Číst dále
15.6.2020

Vodka z výfuku

Vodka from the exhaust

2 + Číst dále