Martin Krupička

Bilancování 2018

29.12.2018
Reflection 2018

Pokud bych měl bilancovat tento blog, tak v chladných číslech by to byly 3 roky, 461 článků, tisíce hodin psaní. Uf, takto se to ani nezdá, ale samotného mě to překvapilo.

 

Psaní blogu není vlastně do určité míry nic zábavného. Je to těžká práce, plná tvrdých reakcí a nerovného boje, kdy na jedné straně je autor a na druhé několik tisíc čtenářů. To psaní je o to těžší, když si řeknete, že nebudete jako někteří jiní blogeři mazat komentáře a vytvářet jakousi aureolu dokonalosti, protože tak to zkrátka není. Nejtěžší na psaní blogu je mít důvěru čtenářů a z toho vyplývající úroveň vlastní morálky, aby autor vědomě nešířil lži a pomluvy. Bez důvěry není radosti ani úspěchu.

 

Proč?

Pokud bych měl říci, co mě doposud nejvíce na psaní baví, pak to jsou dvě věci. Na prvním místě zcela bez pochyby vaše reakce a to ať pozitivní, které jsou samozřejmě příjemnější, byť je dodnes moc neumím přijímat, tak i ty kritické, které jsou ale také důležité, protože člověka vedou k zamyšlení. Druhým impulzem jsem paradoxně já samotný. Nemohu vědět a vidět vás, kam jste se posunuli, jak články ovlivnili, neovlivnili váš život, ale mohu to hodnotit u sebe samého. Mohu hodnotit, jak se změnil můj šatník, sbírka vína, destilátů, vybavení mého bydlení, obsah spíže a lednice, mé kuchařské umění, zahrada, přístup k životu. Člověk je takový Fénix. Každý rok umírá, aby se s ohledem na vlastní katarzi proměnil v někoho nového, když bůh dá, lepšího. Ze začátku je ta proměna spíše materiální, později se přidá i ta duševní. Rozhodně není pro mě ostudou, když se na sebe podívám, jaký jsem byl před těmi třemi lety. Naopak. I přestože se sám sobě posmívám, jsem na sebe v konečném důsledku hrdý, že jsem prošel takovou proměnou a jsem také pokorný, protože mám před sebou ještě opravdu dlouhou, dlouhou, dlouhou cestu.

 

Vize

Když začínáte psát blog, články, je to velice jednoduché. Jste přeplněný kotel a témat je zkrátka hodně, takže sypete jeden článek za druhým. Jenže jak přichází čas, objeví se několik problémů. Jednoduchá témata se vyčerpávají, čtenáři bývají sofistikovanější a i vy nějak vyspějete a cítíte, že psát o tom „jak chutná jahodová zmrzlina“ vás nebaví. V tuto chvíli spousta blogerů končí, promění se v přeposílače odkazů, případně reinkarnují své starší články, což je jiná forma vlastní „smrti“. V současnosti např. uvažuji o zavedení nové rubriky rozhovory, hledám další zajímavá témata a snažím se být opět trochu jiný.

 

Pořád máme úroveň

Pokud jsem na něco, nebo někoho skutečně hrdý, jste to vy čtenáři. Podařilo se nám skutečně udržet úžasnou úroveň tohoto blogu. Za úroveň považuji slušnou a korektní diskusi. Za celé tři roky nikdo toto nepsané pravidlo neporušil, což je v dnešní době skutečně úžasné, až snad unikátní. Za to vám od srdce velice děkuji.

 

Závěrem

Pokud bych měl skutečně hodnotit ty tři roky života na blogu, pak musím říci: Nelituji. Chtěl bych velice poděkovat vám všem, které nějakým způsobem mé články zaujaly. Chtěl bych poděkovat vám všem, kteří pomalu a jistě objevujete tento blog a rádi se na něj vracíte. Za mě vám mohu slíbit, že minimálně rok budu pokračovat ještě dál a budu se snažit hledat nová témata, nové myšlenky, možnosti.

A co bych vám chtěl popřát do roku 2019? Přál bych vám a všem vašim blízkým v prvé řadě zdraví a věřte mi, není to pouhá fráze. Přál bych vám hodně práce a poctivou odměnu za ní. Přál bych vám milující rodinu a opravdové přátele. Přál bych vám nový, pozitivní, osobnostní rozvoj a nalezení vnitřního klidu. Přál bych vám pochopení, že každý z nás je továrna na neomezené štěstí, které si můžeme vyrobit jen a jen sami. Přál bych vám, aby ta továrna jela na tři směny a byli jste v prvé řadě šťastní. Vše nejlepší do roku 2019.

 

MK

Jana

Děkuji za přání, i Tobě a Tvým blízkým do nového roku od všeho jen to nejlepší a věř autore, že je na Tobě ještě hodně práce... :-)

Martin Krupička

Krásný večer, dobře mi tak. :-) MK

Martin

Ne, ne žádné dobře mi tak - zlepšování každého jednotlivce(člověka) jest proces nekonečný, respektive končí smrtí ale zůstane nedokončen. Příroda to tak vymyslela - je bláhové si myslet že někdo někoho jak se říká předělá - je lepší být vděčný za drobné dílčí změny protože ideál to je třeba na 2 nebo na 3 životy. --- Hezký nový rok.

Martin Krupička

Dobrý den, děkuji za reakci, souhlasím s vámi, mě se ta cesta životem také velice líbí. Dokonalá v její nedokonalosti. Jen má pracovní kolegyně Jana, kdyby na mě byla hodnější. :-) MK

Janek

Pekny vecer Ja za svou malickost vam chci hodne podekovat, za vas pocin, ktery delate na teto vasi strance. Vzdelavat a obohacovat lidi zdarma a jeste v nekterych pripadech byt dost nevhodne napadan za vase nazory a vase zivotni hodnoty a kreda je absurni. Mejte prosim trpelivost a vydrzte, je to opravdu zajimava stranka kterou velice rad navstevuji . ( Do budoucna,by mohla byt i zpoplatnena aby kryla vase naklady na provoz a cas ktery tomu venujete, vim ze je to hobby a prinasi i vam obohaceni, ale i hobby ma hranice). Vse nejlepsi do noveho roku 2019 a samozrejmne i let dalsich.

Martin Krupička

Dobrý den, velice děkuji za vaši velmi milou reakci. Přiznám se, že jsem nikdy neplánoval nic zpoplatňovat, protože by to šlo tak nějak proti mému přesvědčení. Já jsem dostal od života zaplaceno hodně. Tak jako je úsměv zdarma, bude i tento blog. Když jsem jej začínal psát, byl jsem šťastný, když si na něj našlo cestu šest lidí denně. Dnes mi dáváte, moji čtenáři, daleko více. Čtete tento blog a dokonce se vám i líbí. Peníze nejsou důležité. Já naopak děkuji vám. MK

šermi

Moc děkuji za tento blog. Já na základě tohoto si letos koupil pár lahvinek a začal se whisky věnovat trochu vice. Takže mě jste určitě ovlivnil :-)

Martin Krupička

Dobrý den, velice děkuji za váš komentář a přeji mnoho úspěchů v našem společném hobby. MK

Robert

Též bych chtěl poděkovat za tento blog. I já jsem se zde nechal již párkrát inspirovat v investičních lahvích. A ještě k tomu další zajímavé články a čtení. Vydržte a hodně zdraví a síly v Novém roce.

Martin Krupička

Dobrý den, i vám velice děkuji za komentář a slova podpory, kterých si vážím. Vše nejlepší i vám. MK

7.2.2020

Proč říkáme Na zdraví?

History of Cheers.

1 + Číst dále
5.2.2020

Bitva u Thermopyl. Pravda je luxus, který si často nemůžeme dovolit

Battle of Thermopylae? The truth is only illusion

2 + Číst dále
31.1.2020

Symboly bohatství v proměnách

Strange symbols of wealth

0 + Číst dále