Martin Krupička

Whisky a destiláty. Investice bez limitu 12/2020

30.12.2020
No limit whisky and spirits investing 12/2020

Blíží se konec roku 2020, který byl výjimečný v mnoha ohledech, a tak bych jej chtěl poměrně stylově zakončit i tímto pravidelným článkem, který nabízí opravdové investiční lahůdky, které jsou ještě stále dostupné a v době psaní článku, jsem prověřil dostupnost např. na drankdozijn, ale i dalších serverech.

 

Arran 25y

Whisky této společnosti je velmi zvláštní v tom, že v současnosti nezaznamenává nějaká opravdu velká zhodnocení, ale na druhou stranu se značná část milovníků tohoto nápoje jednotně shoduje na tom, že pití je to excelentní. I proto, a nejen proto, se domnívám, že by právě Arran 25y mohla být černým koněm v investicích v budoucích letech. Ono je to jako v práci. Dlouho můžete hrát druhé housle, ale dříve nebo později si vašich kvalit někdo všimne a následuje raketový kariérní růst. A tak to vidím i zde. Nejít po tabulkách, číslech, ale chuti a kvalitě.

 

Arran 25y je opravdu špičková whisky, která má kouzelnou barvu, však také zrála v ex bourbon a ex sherry sudech. Její věk 25y se mi opravdu velice líbí a je tím nejstarším v „běžných“ Arran whisky, co si můžete pořídit. Za mě velký benefit. Na rozdíl od mnohých jiných whisky zde nevidím ani jeden jediný náznak nějakého šizení, či uhnutí z filosofie kvality. Za mě tedy palec nahoru.

 

 

Talisker 40y nebo 41y Bodega Series

Další z řady velmi často podceňovaných investičních whisky, kterou mám opět velice rád a myslím si, že již řady od 10y jsou velmi, velmi dobré pití. Talisker je pro mě určitou legendou, která se nyní snaží prorazit ve světě investičních whisky sérií Bodega. O co jde. Jedná se o spojení Taliskeru, který zrál v oceňovaných sudech Bodegy Zulety a to konkrétně 40ti leté sherry Amontillado. Whisky pochází z těch nejlepších sudů z roku 1978, kterých opravdu mnoho není. Nemá cenu se nějak dlouze rozepisovat, protože pozorný čtenář a investor již nyní ví, ano, tohle je něco.

 

Pokud si zakoupíte tuto láhev, dostanete ještě jeden drobný, byť velice zajímavý benefit. Budu citovat v originále:

 

DrankDozijn biedt in samenwerking met Talisker iedere klant die een fles van de nieuwe Talisker 40 Years Bodega Series koopt een verzorgde avond voor twee personen in het Talisker Flagship Restaurant in Rotterdam aan. Bij dit diner zult u de invloed van de zee op het eten ervaren en neem Single Malt Whisky nieuwe vormen aan voor een ongekende ervaring!

 

Jednoduše přeloženo, kdo si zakoupí tuto láhev na DrankDozijn má od nich večeři zdarma.

 

 

Rosebank 30y

U Rosebank se jedná o velmi žhavou novinku, kdy destilace této whisky proběhla v roce 1990, kdy byla palírna ještě stále aktivní. Pozor, palírna se nezrušila. Jen se v roce 1993 uzavřela a dnes prochází rekonstrukcí. Již nyní by vám opravdovým investorům měli jiskřit očička, protože to je přesně ta láhev, kterou velmi často hledáme a podobné přichází tak maximálně jedna do roka. Velmi krásný příběh a opravdová limitka. Výsledkem je na ex bourbon a ex sherry sudech vynikající whisky, která obsahuje vliv obou těchto dnes již klasicky užívaných sudů.

 

U Rosebank 30y je to přesně trefa do černého, kdy raději ani nechci vědět, co se stane s cenou této láhve, až zase lihovar začne produkovat 3y, 10y, 18y whisky a nedej bože, pokud ta whisky bude opravdu skvělá.

 

 

Závěrem

Tipy bez limitu jsou pro tento rok ukončeny. Gratuluji všem investorům, kteří dobře nakoupili a právem si užívají zhodnocení svých investic. Jsem velice rád, že jsem vám mnohým mohl i zprostředkovat koupi a dokonce sehnat i nějakou příjemnou slevu. Bylo velkým potěšením. Tak zase za rok.

 

MK

Michal10

Dobry den Martine, diky za typy. Kdyz je tady otevrene tema ohledne 25y + whisky .... co rikate na Balvenie 30, kde jde cena v poslednich letech celkem vyrazne nahoru a whisky ma vyborne hodnoceni. Pripadne z dalsich Caol Ila 30y? Pokud se bavime o 20-30 let investici.

Martin Krupička

Dobrý večer, Balvenie je skvělá. MK

Michal10

Dobry den Martine, diky za typy. Kdyz je tady otevrene tema ohledne 25y + whisky .... co rikate na Balvenie 30, kde jde cena v poslednich letech celkem vyrazne nahoru a whisky ma vyborne hodnoceni. Pripadne z dalsich Caol Ila 30y? Pokud se bavime o 20-30 let investici.

Michal10

Dobry den Martine, diky za typy. Kdyz je tady otevrene tema ohledne 25y + whisky .... co rikate na Balvenie 30, kde jde cena v poslednich letech celkem vyrazne nahoru a whisky ma vyborne hodnoceni. Pripadne z dalsich Caol Ila 30y? Pokud se bavime o 20-30 let investici.

Jarmila

Dobrý den pane Krupička, začala jsem investovat do investičních láhví Žufánek, protože mi to na Facebooku strašně moc lidí doporučilo. Každý rok se ty samé láhve prodávají na Bazos.cz nebo teďka nově na Alkobazar.cz za čím dál vyšší ceny a vypadá to, že strop je v nedohlednu. Chci mít ve svojí sbírce jen to nejlepší, proto jsem začala tím nejlepším, co firma Žufánek vyrobila. Zakoupila jsem za 16 tisíc Dubiet ročník 2018 a L’Ancienne ročník 2014 za 25 tisíc. Chybí mi ještě hodně láhví, hlavně jeho legendární a dnes strašně moc poptávané giny OMFG, ale mám nějaké úspory a můžu uvolnit 100 až 150 tisíc. O kolik procent se můžou tyto láhve každý rok pravidelně zhodnocovat? Může L’Ancienne stát za 10 let třeba 50 tisíc? Všimla jsem si, že tady nemáte od Žufánka nic, jen samé whisky. Je to záměr nebo se o tom schválně nezmiňujete, jakože tajný tip, aby to pak nechtěli další? Moc děkuju za vaši odpověď.

Martin Krupička

Dobrý den, velice se omlouvám, jsem nyní na odchodu, ale pokud bych mohl doporučit, a opravdu to není myšleno zle, možná je to ideální článek do diskuse, aby se k tomu vyjádřili i ostatní, Žufánek prostě není investiční láhev. Ušetřete si své peníze, slibuji, že dnes, nejpozději zítra vám k tomu zde napíši odpověď. Žufánek je super pití. jeho absint mám rád, ale tím to končí. Velice děkuji za pochopení. MK

Martin Krupička

Dobrý den, odpověď v novém článku: Otázky a omyly v investování do destilátů 3. díl. MK

Janek

To Jarmila : Super vtipek pred Silvestrem, snad vsem doslo ze je to jen cerny humor a satira.

vašek

To Janek: vtípek před Silvestrem? Myslíte? Nedivil bych se, kdyby to byla pravda, o žert se určitě nejedná. Mrkněte se, co všechno a hlavně za kolik se vydražilo od Žufánka na Alkohol.cz jenom letos na podzim, spadne Vám čelist. Série OMFG 2014 - 2019 se zde (na Alkohol.cz) dne 24.11.2020 vydražila za 70.000 Kč (v rámci transparentnosti a pravdivosti sdělení uvádím níže i odkaz). Chcete další příklad? Ok, máte ho mít: L’Ancienne 2011 se dne 28.09.2020 vydražil za 38.200 Kč a takto bychom mohli pokračovat ještě hodně dlouho. Prostě Žufánek frčí, je to cool a in a je o to pořád zájem. Nemálo lidí v mém okolí s láhvemi od žufánka kšeftuje a všemožně je nakupují, skupují a přeprodávají se ziskem dál, nikdo to nepije. Vyjde další OMFG nebo Dubied nebo cokoliv dalšího a hned se s tím šmelí. Podívejte se na jeho poslední počin s giny OMY GYYN, Alkobazar.cz je toho plný za šílené ceny. https://www.alkohol.cz/produkty/omfg-gin-zufanek-14752/ https://www.alkohol.cz/produkty/l-ancienne-absinthe-14861/

Ondra

Taky si nemyslím, že by to byl silvestrovskej joke. Minulej pátek sem dával na Alkobazar nějaký Žufánkovic absinty a skotský whisky. Žufánek přes víkend celej pryč, do patnácti minut od vystavení hned zprávy a telefony od zájemců. No a tu skotskou whisky tam mám doteď, takže asi tak, no...

Rado

1. Myslim si, ze to s tym Zufankom je novorocny for :) 2. Rosebank uz je doma :) 3. Vela sil a zdravia vsetkym do noveho roka a Martin, Vam vdaka za stranky (teda hlavne Vas cas a snahu!)

Jantar

Když jsou lidí blbí a tupí, tak ať si toho Žufánka klidně dál kupujou. Za pár let spláčou nad výdělkem, ty jeho věci nemají vůbec žádnou sběratelskou nebo investiční cenu. Zeptejte se kdekoliv v zahraničí, nikdo ho nezná a nikdo o něm neví, to jen tady je to hype jak svyňa. Jedinej, kdo si slušně mastí kapsu jsou překupníčci, ale to je v pořádku, když je poptávka, proč by se nenapakovali? Když dám za deset let na eBay nebo Amazon investiční whisky, najdu vždycky kupce, a to i klidně na druhé půlce světa. U Žufánka leda tak kulový, je to striktně regionální záležitost. Pokud jsou lidi tupí a vymaštěný a zaplatí sedmdesát prutů za pár láhví bezcennýho ginu, kterej navíc ztrácí a po pár letech se to ani nedá vypít, tak ať. Žádná bublina neroste do nekonečna a jednoho dne hodně lidí nepříjemně prozře. To samý ten jeho absint L’ Ancienne, jako dát pětadvacet prutů za šest let starou láhev, to snad ani nemá cenu komentovat. Za sedmdesát prutů mám několik excelentních a opravdu investičních láhví whisky, který vždycky prodám kdekoliv na světě. Ti pitomci si neuvědomujou, že si u Žufánka nekupujou nic jinýho než vzduch omašťěnej větrem. Pití dělá dobrý, ale s investicí to nemá nic společnýho, se spekulací ano.

František

Dobrý večer Martine, mám na Vás dotaz: jaká je podle Vás férová cena u whisky Raasay Inaugural Release? Mám možnost ji koupit za cca 7.500 Kč, ale nejsem si jistý, jestli to není cenově přepálené. Jinak k tomu Žufánkovi: sleduji to už pár let a každý rok si říkám, že už to musí prasknout, že je to do očí bijící a každý rok se to opakuje pořád dokola. Lidská blbost je prostě stejně nekonečná jako Vesmír. Za vším je podle mě jen excelentně zvládnutý marketing a PR, nic víc.

Janek

To Jantar, v celku presne receno.

Loco

Frantisku napiste mi na sebe kontakt, prodam Vam ji levneji povedlo se mi objednat tri lahve, tak jednu pustim. ;)

Loco

Frantisku napiste mi na sebe kontakt, prodam Vam ji levneji povedlo se mi objednat tri lahve, tak jednu pustim. ;)

Michal

Vidím, že Žufánek se řeší i zde :-/ Můj názor je ten, že si za to Martin může sám a má lví podíl na tom, co se kolem jeho láhví děje. Nemám patent na rozum, berte to jako můj osobní názor. Když to hodně přeženu, tak každá láhev od Martina je limitovaná edice, každá je jen v omezeném počtu XY kusů, každá je vyprodaná během pár minut, některé kousky už nikdy nebudou (např. Dubied 2018) a poté se změní názor a vydá se This Is Not Dubied a Dubied 2020. Prý snaha zpřístupnit tyto láhve širšímu publiku k pití...tak určitě :-) Někdy mám pocit, že se káže voda a pije se víno, uvedu příklad: Martinovi se nelíbí, za jaké ceny se na trhu šmelí a přeprodávají jeho láhve, na druhou stranu mu nedělá problém na svých stránkách nabízet jím podepsané láhve OMFG nebo absinthu za stejné nebo i vyšší ceny než na překupnických webech (Bazoš, Alkobazar apod.). Uniká mi něco? Něco veřejně kritizuji a poté dělám přesně to samé? Situace dospěla až tak daleko, že se jeho láhve nepijí, ale panicky skupují a okamžitě po zakoupení (mnohdy je mnozí ještě ani nemají fyzicky doma) se objevují za násobky původní ceny na sekundárním trhu. Martin má výborně zvládnutý marketing a PR, kterým to podle mě celé bohužel přiživuje. Teď v lednu 2021 má vyjít opět limitovaná láhev absintu Life Is Porno, kdy mají být etikety ručně malované, opět jenom XY kusů. Mraky lidí od 1.ledna sedí pár minut před desátou dopolední u komplu a čekají, protože to je ten čas, kdy Martin celá léta nazpátek láhve dává do prodeje na svém webu LepšíNálada. A přesně na to čekají překupníci, protože ho mají přečteného. No a pak se zase dočteme srdceryvných komentářů, jak se láhev vyprodala během necelé minuty a tak podobně. Proč to proboha nevystaví oproti zvyklostem ve zcela jinou dobu? Třeba o sedmi ráno nebo v patnáct třicet odpoledne? Na svých stránkách tvrdí, že má ošetřené, aby mu láhve neskupovali různí překupníci a boti, ale opak je pravdou. Kolega, který se kupčením s jeho láhvemi poměrně úspěšně živí, má poslední OMFG 2020 v počtu několika desítek kusů... Stejně jako každá revoluce požírá svoje děti, i v případě Martina Žufánka si myslím, že ve finále se stane největší obětí svého úspěchu on sám.

Radek

Michale, napsal jste to vyborne. Kdyz se ted koukam na bazary s zufankem, tak je tam toho tolik, ze uz se daji najit produkty skoro za nakupku. Nikdo to nepije a vsichni to drzi a mysli si, jaky je to svaty gral, ale bohuzel to pije minimum lidi a gin neni vhodny na dlouhe uskladneni, takze serii OMFG a ostatni serie ginu budou pouze do vitriny a nikdo uz to pit nebude a muzou se toho dost brzy zacit zbavovat i pod cenou

Martin Krupička

Dobrý den, i já souhlasím s Michalem. Otázkou je, co se stane, až lidé zjistí, že prodělali tak obrovské částky. Co se stane s image Žufánka dál. Pokud již na toto nemyslí, pak je to veliká chyba. MK

Martin2

Když tu čtu komentáře o Žufánkovi tak nějak se mi rozjíždějí koutky do stran. Pokud něčemu věřím bohužel často neznamená že to je pravda. Jak píše Vašek je čas si spíš přiznat že Žufánek JE investiční záležitost a ne furt zatvrzele opakovat že není, fakta to nepotvrzují. Ano je sice lokální ale to je očividně pro mnoho lidí ještě větší lákadlo - nedokážeme to pochopit akorát my kdo kupujeme ty naše whisky furt z UK, DE, FR apod. Co na tom že OMFG nebude k pití dyť ho stejně nikdo nepije stejně jako třeba Folio od Macallanu. Je přeci úplně jedno co vyrábím, tím že vyrobím 300ks ročně to je prostě sběratelská věc (a tedy i investiční ne?). Díky tomu to lidi chtějí a budou chtít a díky tomu cena poroste - pořád, lidi to nepřestanou chtít proto že ten gin po 5ti letech bude vodka, stejně to nikdo nechce pít, chce to proto protože to je jedna z 300 a už nikdy taková nebude. Mimochodem skvělý tah s tím jak je ten gin každý rok jiný tak že tam vymění bylinky (kdyby měla flaška jen totálně jinou etiketu každý rok a obsah by byl furt stejný fungovalo by to hodně podobně). Já osobně mám v plánu se pokusit od něj něco koupit protože mám pocit že to dělá nemlich stejně jako Ardbeg nebo Glenmorangie. Sice tu značku nemusím ale o to dobrému investorovi/spekulantovi přeci nejde, naopak lepší bude ten který se nad tuto nechuť dokáže povznést. Nevidím nic špatného na tom koupit něco za 2000 a do 2 let to prodat za 5000 jak s oblibou pan Krupička pak píše krásných 75 procent ročně - o to mám tu přeci jde všem akorát máme zaostřeno na whisky a pro tu slepotu nevidíme/nejsme ochotni vidět nic jiného. Ruku na srdce a předsudky stranou Black Bowmore DB5 a třeba Rosolka od Žufánka je přeci jedno a to samé, zapomeňte na prezentaci a cenu (obě kritéria se liší v několika řádech) a uvidíte že je to na jedno brdo. Žufánek má jednu nepopiratelnou výhodu a to jak tu někdo zmiňoval rychlé opuštění držené pozice (likviditu?) - jak zde psal Ondra pokud se rozhodnete prodat Žufánka přes víkend máte peníze narozdíl od whisky kde by mohl vyprávět jak to chodí snad jedině Jirka (případným dalším uspěšným prodejcům se omlouvám). Taky si totiž dost možná spousty whisky investorů zde neuvědomuje že pokud si vyhodnocují zhodnocení stejně jako pan Krupička a zatím neprodali žádnou láhev že realita prodeje je poměrně složitá a ne tak růžová jako to že dostanu cifru jakou má nějaký eshop který má pár posledních flašek a napálil cenu (v horším případě co nakupuje na aukcích pak to hází na eshop s napálenou cenou) tyhle prodejce je potřeba poznat a vyřadit z vyhodnocování protože vám jinak dost výrazně zkreslují vaše představy o hodnotě dané lahve. --- p.s. pro Vaška, tu sadu OMFG za 70k jsem viděl online, když pominu to že vůbec nechápu ty vydražené ceny na tom českém webu ale i m.j. třeba poštovné (já bych 600 za dopravu 1 flašky po čr nikdy nedal) tak jsem si všiml že ty giny ke konci roku trošku oslabily. To ale nemění nic na tom že čím víc to lidi chtěj a čím víc se o tom píše tím víc by to mělo investory zajímat. Podělat to může podle mě jenom tak že místo stovek lahví by jich začal vyrábět tisíce. Když bude vyrábět stále stovky kusů je úplně jedno co v těch lahvích bude - furt to pofrčí. --- Tohle je samozřejmě jen můj názor a také neznamená že to je všchno pravda, mám ale pocit že je blbost tvrdit že Žufánek není investiční, to si sundejte ty klapky z očí vy namyšlení snobové :-D

Zbyněk

To Martin2: respektuji Váš názor, máte pochopitelně svaté právo si kupovat za svoje peníze cokoliv, co si Vy sám vyhodnotíte do budoucnosti jako smysluplné. Na poli whisky se pohybuji cca 10 let, mám ji rád jak k pití, tak jako investiční artikl. Nic z toho samozřejmě nic neznamená, jsou tu daleko povolanější odborníci na slovo vzatí. Moje okolí ví, že whisky je mojí vášní a celoživotním koníčkem, takže se čas od času někdo zeptá na Žufánka. Já se na oplátku ptám, proč zrovna Žufánek a v 99% případů dostávám tutéž odpověď: no ono to teď strašně frčí a každej o tom mluví, známej koupil láhev a za pár měsíců vydělal XY nebo XY násobek pořizovací ceny... Všem odpovídám stejně: poptávku po jakékoliv láhvi určuje celosvětový trh. Vezměte si OMFG nebo Dubied a vyražte s nimi na aukční portály do ciziny, nebo jen zkuste tyto kousky nabídnout na Catawiki, Whisky Auctioneer, eBay nebo Amazonu. Věřte mi, že vyjma České republiky a absintové komunity u nás a ve světě nikdo Martina Žufánka nezná. Tečka. Pro jistotu a srozumitelnost to zopakuji znovu: vyjma České republiky a absintové komunity u nás a ve světě nikdo Martina Žufánka nezná. Dovolím si tvrdit, že jakoukoliv skotskou, japonskou nebo irskou whisky jsem schopen bez větších problémů na výše uvedených platformách prodat, tedy zpeněžit. Položte si tutéž otázku u Žufánka... On už to tady někdo psal, Žufánek získal za ta léta auru výjimečnosti, bohužel nikoliv stran kvality a chuti, on to totiž skoro nikdo nepije, nýbrž stran zhodnocení na sekundárním trhu. Jsem z Uherského Hradiště a osobně znám několik lidí, kteří nakoupili za tuším patnáct stovek absint Dubied 2018 a za rok nebo rok a půl později jej prodávali za 12 až 15 tisíc korun a zájemci jim trhali ruce. Zkuste dnes tuto láhev nabídnout na Catawiki, Whisky Auctioneer, eBay nebo Amazonu za vyvolávací cenu 15.000 Kč... Závěrem si Martine2 musíte uvědomit to nejpodstatnější: většina lidí kupuje absinty a OMFG od Žufánka s vidinou, že za pár let či desetiletí se jim to opět zhodnotí o XY procent a oni to s tímto ziskem či zhodnocením prodají dál. Jasně, může být, opět je však zapotřebí se ptát, kde to budu prodávat (ČR, svět, Indie, Čína, severní pól?) a hlavně komu. Spousta lidí si neuvědomuje, že např. onen Dubied 2018 prodávaný zde v Uherském Hradišti za 15.000 Kč má ve svojí nesmyslné ceně zohledněné i budoucí zhodnocení, kterého dosáhne třeba až za 10 let. Jinými slovy, dnes si za těch 15.000 Kč kupujete hodnotu, kterou bude mít dotyčná láhev např. až za 10 let. Osobně mi je jedno, kdo si a za kolik kupuje Žufánka, jen mi to zatím nedokázal nikdo smysluplně vysvětlit. A opět to tu někdo napsal přede mnou, z Žufánka se stala komodita ke šmelení a k přeprodeji, nikoliv k pití, což byl předpokládám původní úmysl. A ano, souhlasím s jedním z předchozích příspěvků, z velké části si za to může Martin sám. Jednoho dne přijde velké prozření a mnozí se budou velmi, velmi divit, jakou skutečnou hodnotu má jejich rádoby investiční kolekce Žufánka. Otázkou není zda, ale kdy.

Jan:

Zbynek: nikoliv stran kvality a chuti? Pan je evidentne odborník na slovo vzatý:)) když to nepijete, tak prosím Vas nekritizujte výrobky, které jsou pověstné svou kvalitou a chutí. Bez kvality a chuti by o tom ani pes nestekl.

Zbyněk

To Jan: napsal jsem, že Žufánek získal za ta léta auru výjimečnosti, bohužel nikoliv stran kvality a chuti, on to totiž skoro nikdo nepije, nýbrž stran zhodnocení na sekundárním trhu. Pochopil jste to nesprávně, myslel jsem to tak, že se to nekupuje pro jeho kvalitu a chuť, která je stran řemeslného zpracování nezpochybnitelná, ale kvůli následnému přeprodeji a zisku. Právě proto jsem použil slovní spojení - bohužel nikoliv stran kvality a chuti - chápete? Připouštím, mohlo to vyznít přesně opačně, za což se omlouvám. Mimochodem, pár láhví od Žufánka už jsem vypil, některé i opakovaně. V žádném případě nezpochybňuji kvalitu Martinovy produkce, ať už se jedná o pálenky, gin nebo absint. Vždy se jedná o nejvyšší možnou kvalitu, bavíme se zde o tom, zda jsou či nejsou jeho láhve (pseudo)investiční.

Vláďa

A víte co? Já se za to nestydím, ani trochu. OMFG a absinty jako Stranger, L’Ancienne, Dubied 2018, This is not Dubied a Dubied 2020, Totálně vytroubený, Nymph nebo Private Reserve, všechny jsem měl, některé i několikrát za sebou a na všech vydělal násobky původní ceny. Nikdy jsem ani jeden z nich neotevřel a neochutnal. Něco se mi podařilo získat přímo na stránkách Lepší nálady, ale většinou spíš ne, takže zbýval Bazoš, dokud teda fungoval, teď ho supluje AlkoBazar. Tam jsem to pochopitelně koupil už s nějakým navýšením, ale stačilo jen počkat pár týdnů, měsíc, dva nebo tři a šlo to opět do světa, tentokrát s výdělkem do mojí kapsy. Dělali a dělají to tak všichni, protože jak mi řekl jeden z prodávajících, na Žufánkovi se vydělává, Žufánek se nepije. L’Ancienne jsem objevil v jedné zapadlé hospůdce v Praze a okamžitě ji koupil, jen za 8 tisíc. Za dalších 11 měsíců šla do světa za rovných 20. A za ty jsem si koupil nádhernou investiční whisky, kterou bych za dvacet nikdy nekoupil, ale mě reálně stála krásných osm tisíc plus rok čekání. Ty nejcennější láhve investiční whisky mám díky absintům a ginům od Žufánka, za což Martinovi a všem koupěchtivým zájemcům moc děkuji. Že je to nemorální? Ale kdeže! Alkohol jako alkohol, komodita jako každá jiná. Jaký je prosím vás rozdíl mezi tím, jestli výhodně koupím a následně prodám Macallan nebo Žufánka? Odpovídám: naprosto žádný. Někdo si sedne na zadek ze Žufánka, jiný se rozplývá nad Macallanem. Neberu ohled na to, že se jedná zrovna o Žufánka, příště to může být Trebitsch (pokus o vtip) nebo limonáda ZON. Až budou lidi šílet po přísně limitované jemně perlivé vodě od Žufánka, v setu s jeho párátky na zuby, budu to nakupovat a dál se ziskem přeprodávat. Klasická poptávka vs nabídka, žádná složitost typu jaderná elektrárna Temelín. Ke dnešnímu dni nemám ve svojí sbírce jednu jedinou láhev Žufánka, protože to prostě fakt NENÍ investiční záležitost, ale několikrát denně koukám na AlkoBazar a jakmile se tam objeví nějaká zajímavá láhev Žufánka za přijatelnou cenu, okamžitě kontaktuji prodávajícího a kupuji. No a pak už stačí jen čekat.

Josef

Dobrý den, omlouvám se že píšu mimo téma. Zajímá mi též Raasay Inaugural Release. Pokud bude mít Laco, ještě volnou láhev měl bych zájem. Kontakt pamss@email.cz

Josef

Dobrý den, omlouvám se že píšu mimo téma. Zajímá mi též Raasay Inaugural Release. Pokud bude mít Laco, ještě volnou láhev měl bych zájem. Kontakt pamss@email.cz

Josef

Dobrý den, omlouvám se že píšu mimo téma. Zajímá mi též Raasay Inaugural Release. Pokud bude mít Laco, ještě volnou láhev měl bych zájem. Kontakt pamss@email.cz

Josef

Dobrý den, omlouvám se že píšu mimo téma. Zajímá mi též Raasay Inaugural Release. Pokud bude mít Laco, ještě volnou láhev měl bych zájem. Kontakt pamss@email.cz

Josef

Dobrý den, omlouvám se že píšu mimo téma. Zajímá mi též Raasay Inaugural Release. Pokud bude mít Laco, ještě volnou láhev měl bych zájem. Kontakt pamss@email.cz

František

To Loco: děkuji za Vaši nabídku, Raasay Inaugural Release jsem nakonec zakoupil na Alkobazaru za 3.900 Kč, jeden z inzerujících jich má několik.

Martin2

Nedá mi to a budu reagovat. Zbyněk: máte ve všem pravdu kromě toho že cenu určuje světový trh. Když chci investovat na českém trhu (Žufánek) zajímá mě přeci situace u nás a ne ve světě (není logika chtít prodat OMFG do UK) - podívejte se na to obráceně proč vaši whisku chcete prodat do UK? a ne do čech? jasně protože v UK je po ní hlad a dostanete za ní víc než v čr - u nás nejspíš ani neprodáte protože prostě není zájem. Vždyť je to jednoduché (to budou ty klapky) jen prostě opačně - samozřejmě když píšu že chci koupit něco od Žufánka tak myslím u něj v eshopu tj. za min. cenu vše ostatní je pro mě nesmysl a když za týden bude ta flaška za desetinásobek a lidi ji budou shánět tak ji možná hodím na alkobazar spíš ale ne - myslím si že lidi v čr to budou chtít pořád a třeba za 10 let bude cena stonásobná. Čr na Žufánka jen tak nezapomene. Chová se to úplně stejně jako světový trh, kdo překoná vlastní odpor k tomu že jde o Žufánka a o čr tak to uvidí. Krásně je to vidět na OMFG - 2014 za 20k, 2018 za 9k 2019 za 5k a 2020 za 3k je to úplně to samé jako jakákoliv aukce v UK čím starší tím dražší. Podotýkám že nejsem fanda, koupil jsem si kdysi ty testovací decky (tvarem ještě placaté) asi deseti položek a nechutnalo mi nic kromě višňovky. Tj. to nechci pít ale proč bych se nepřidal k těm co vydělali - napadá mě jediná věc, všichni kdo to pomlouvaj sami nakupujou tak aby měli větší šanci ostatní odrazují, v tom jsme v čr přeborníci, viděl jsem to i zde v komentářích a totálně to nechápu jak jsme národ nepřející - lidi co už měli doma nějakou láhev třeba týden když se tady v komentářích zmínila nějaká zajímavá flaška tak reagovali na pisatele jako že si to má nechat pro sebe, že maj všichni stejný možnosti apod. zkrátka Cyka Blyat - malý lidi zustanou malý. (čtu tady úplně všechno i jestli nejsou nové komentáře u třeba měsíc starých příspěvků, tam pak vyplouvaj zajímavý souvislosti).

Martin2

Vláďa: Líp bych to nenapsal :-D prostě souhlas, vy jste můj člověk. Sice podle vás NENÍ investiční podle mě zase jo ale to je o úhlu pohledu to už se tu taky řešilo v komentářích, vy tomu třeba říkáte šmelina ale bez Žufánka by jste neměl tu whisky a ta už je investiční nebo zatím ještě také ne? dalo by se třeba říct že váš Dubied byl investiční v tom že byl např. součástí investičního řetězce Dubied - Whisky - Ludvík 13 kdy je po 20ti letech výnos 100k. Je jedno jak tomu budeme říkat podle mě když na nečem vydělám do měsíce trojnásobek tak to je jedna z nejlepších investic co může kdo udělat to nemaj ani ve ,,skladech,, nebo v ,,zastavárně,, Gratulace ke koupi whisky za Dubied, tak se to má dělat a přeju to vám i každému dalšímu komu se to povede (vydělat - jedno na čem). p.s. Kde že se dá koupit ta perlivá voda? :-)

Martin2

Vláďa: možná jsem měl napsat toto: Vláďa napsal: L’Ancienne jsem objevil v jedné ... hospůdce ... koupil ... za 8 tisíc. Za dalších 11 měsíců šla ... za rovných 20. A za ty ... koupil ... whisky ... mě ... stála ... osm ... plus rok čekání. --- Tím u mě váš L’Ancienne BYL investiční - investoval jste riziko, peníze a čas aby jste na konci měl více peněz, což se vám povedlo. A že jste za výdělek koupil whisky je jen další investice, která nechť vám dopadne ve stejném gardu. Jiný by třeba jel za výdělek z úspěšného prodeje na dovolenou, i dovolenou lze považovat za investici, např. do rozšiřování si vlastních obzorů. Co u mě není investice je např. koupě bochníku chleba, buď ho do týdne sním nebo ho nesním a budu ho mít schovaný 20 let tak za 1. mi ho sežere plíseň nebo za 2. bude jak beton a asi taky na vyhození. Leda že by za 20 let začala frčet strouhanka z dvacet let starýho chleba (vintage 2020 :-D) No i když v dnešní šílené době bych i na 20 let starém bochníku chleba mohl vydělat viz. ,,Eating History,, dost možná může být investicí v následujících letech ve smyslu že na tom vydělám peníze takžka cokoliv.

vašek

Pro Josefa: Raasay Inaugural Release máte k dispozici na Whisky.de za 150 euro, včera jsem bez jakýchkoliv problémů koupil dva kousky (jeden na vypití a druhý do sbírky).

Rado

A Žufánek sa tak snaží.. :-) A jak dál s limitovanými edicemi? Jsme hrdí na to, jakou v nás máte důvěru a že jen díky vám vyprodáváme limitované edice v rámci minut. Bohužel poslední dva roky se kolem našich limitek nabalilo spoustu vykuků, kteří si naprogramovali vlastní roboty na automatický nákup. Mají oproti vám ostatním obrovský náskok, dokáží nakoupit za dvě sekundy po spuštění prodeje. Nakoupili hromadu lahví a ty pak prodávají na Bazoši. Ten, když tam dnes vyhledáte klíčové slovo Žufánek, působí jako nějaký alternativní eshop s našimi produkty. Jen za brutálně vysoké peníze. Mrzí nás to. Jen kvůli těm spekulantům se spousta z vás, pravých fanoušků, nedostane k láhvi toužebně očekávané edice. Mělo by nám to být jedno, ti spekulanti nám zaplatí tak jako tak. Máme svoje jisté. Ale my si to nepřejeme a řešíme to. Pravidla jsou nastavená a budou se dodržovat. Při letošní druhé vlně prodeje OMFG jsme se rozhodli, že limitované edice budou moci nakoupit pouze registrovaní zákazníci eshopu. Na poslední chvíli jsme přidali povinný checkbox do košíku, díky kterému nepřipravení roboti selhali. Ale pak se začaly dít věci. Spekulanti začali vytvářet mraky nových registrací. Rekordmanem je osoba, které budeme říkat pan P. Ta dokázala vytvořit celkem 16 registrací. Různá jména, adresy, města, telefony. Ale vše nakupované z jedné IP adresy, placené z jedné karty a nebo účtu. V třetí vlně se nám podařilo těsně před expedicí stopnout 16 lahví OMFG, které stihla ta osoba nakoupit. Všechny účty jsou zablokované stejně tak IP adresa. Ve spolupráci se Shoptetem pracujeme na řešení, jak tomu víc zabránit. Je to docela paradoxní. Jsme jejich jediný zákazník mezi 20 tisíci dalšími eshopy, který omezuje zákazníkům nakoupit zboží... Další limitované edice bude prodávat jinak. Dostanou je přednostně věrní zákazníci. Ano, budeme ručně kontolovat každou jednotlivou objednávku. Když nakoupí zákazník, který u nás objednává pouze jednou ročně a pouze limitované edice, tak bude čekat, až se dostane na všechny ostatní. Dokážeme pomocí emailového nástroje vyselektovat zákazníky podle daných pravidel. Kupříkladu pokud u nás za poslední rok nakoupil 5x, dostane email se skrytým odkazem na limitovaný produkt. Těch pravidel bude celá řada. Zabere nám to spoustu času a energie. V podstatě zbytečně, o odbyt nemáme nouzi. Ale vážíme si našich věrných zákazníků a fanoušků a chceme jim dělat co jim na očích vidíme. Proto pokud si naši další limitku objedná někdo, kdo u nás nemá žádnou historii, nakupuje pouze jednou ročně limitovanou edici a nic jiného, tak bude čekat až si nakoupí stálí zákazníci. Letos vás čekají speciality v podobě naší první (a dost možná poslední) whisky. Máme připravenou jedinečnou vínovici z dubového sudu, která v něm leží nonstop od 12. 6. 2014, čirou vínovici z prvního a posledního oranžového vína z Krásné Hory, Dubied 2020 a na Vánoce jednu megadobrotu. To půjde.

Janek

To Rado: nezlobte se na mě, ale to jsou strašný marketingový kecy .-/ Je to jen byznys, ve kterým jde jen o peníze, nic víc a nic míň.

Rado

Janek: Ja Žufánka nemám ani 1 fľašu, som zo Slovenska a teda nemám nárok :-) A dal som tam smajla, ja sa nehnevám, ja Žufánka neriešim, keď to niekto berie ako formu zárobku, prečo nie, neriešim :-)

23.2.2021

Whisky a destiláty. Investice bez limitu 02/2020

No limit whisky and spirits investing 02/2020

2 + Číst dále
22.2.2021

Jak zavoskovat láhev

How to wax a bottle

1 + Číst dále
15.2.2021

Matusalem 15 Y.O. Gran Reserva recenze

Matusalem 15 Y.O. Gran Reserva review

1 + Číst dále