Martin Krupička

Whisky a destiláty. Investice bez limitu 02/2020

23.2.2021
No limit whisky and spirits investing 02/2020

Dnešní neomezený tip bude lehce omezen na jednu značku a tři nová vydání, která jsou sice dražší, ale určitě stojí za pozornost. Kdo by byl zklamán tímto tipem, že jde o dražší láhve, ještě tento týden, možná ve čtvrtek vyjde další článek o koupi jedné malé série, která se může stát naivním pokusem, ale já do ní jdu.

 

Bowmore 27y, 30y a 31y

Již delší dobu mi dělá Bowmore docela radost. Jde o velice příjemné pití, kdy si nyní do své sbírky můžete pořídit velmi příjemnou sérii whisky v sympatické limitované sérii, která se neomezila na jeden sud krčící se zapomenutý někde v koutě, tj. každý rok by měl mít pokud není má informace špatná 3000 lahví.

 

Celkový přístup k těmto whisky je tradiční, ale i inovativní. Používají se klasické bourbon sudy, ale také méně typické např. Matusalem Sherry. Doba zrání je více jak sympatická, kdy se netlačilo na pilu a zcela nepochybně se obsah nechal pomalu a příjemně doškolit, aby se dosáhlo vysoce kvalitního produktu. Neměl jsem možnost ochutnat a nevím, zda se mi to podaří, protože asi tyto láhve neotevřu, nicméně výrobce uvádí pestrou paletu vůní letních květů, mandlí, vanilky, medu, čerstvě posekané trávy, citrusů, máty atd.. Jak říkám, nemohu mít svůj vlastní názor, bohužel, ale z toho, co jsem měl možnost v poslední době u Bowmore ochutnat, zcela nepochybuji, že se tato série stává velmi zajímavou vlajkou lodí a velice zajímavou investiční příležitostí, zvláště pokud budete vlastnit všechny tři láhve.

 

Když bych mohl říci i tak zběžně svůj názor, jsou mi sympatické de facto všechny atributy. Reklama, marketing, velikost limitované série, vzhled lahví, obsah alkoholu, který je krásně odstupňován. Bowmore má moji velkou poklonu za jednoduchost, krásu, nevtíravost. Osobně se přiznám, že takto nějak bych si představoval krásný produkt, který nepůsobí jak přefintěná pornoherečka ověšená nesmysly. Ano, nějaká ta cetka tam je, což si myslím je úplně zbytečné, nicméně celek je velmi pěkný.

 

Závěrem

Bowmore 27y, 30y a 31y je nový produkt, takže, kdo by si jej chtěl zakoupit za originál cenu, má tah na branku, tak si myslím, že se mu i podaří tento produkt, který v plné sérii, jsem si toho vědom, není úplně pro každého, sehnat. Každopádně vám budu držet palce. Teď jsem dopsal článek, a nyní jdu shánět. Štěstí i mě. 

 

MK

jirka

osobně mi tato Bowmore přijde předražená, ono taky za 30yo 2350 liber je pálka. i kdybych chtěl tolik peněz dát za láhev tak tato to rozuhodně nebude :) také z obchodů zrovna nemizí, podle mne to s cenou hodně přepískly...

Michal

Co uz jednou zminovana: Vintners Trilogy? Neni sice tak limitovana, ale 27y se da sehnat za 350euro a hodnoceni ma nad 90 na whiskybase.

Rado

Marketing maju slusny, tieto flase na mna utocia z kazdej strany... ale musim suhlasit s Jirkom - cena ma odradila... za tie peniaze si predstavujem vynimocnejsiu flasu.. ale mozem sa mylit, len moj amatersky nazor :)

22.2.2021

Jak zavoskovat láhev

How to wax a bottle

1 + Číst dále
15.2.2021

Matusalem 15 Y.O. Gran Reserva recenze

Matusalem 15 Y.O. Gran Reserva review

1 + Číst dále
8.2.2021

Arran Amarone recenze a tip pro začátečníky

Arran Amarone review

7 + Číst dále