Martin Krupička

Vylaďte si Espresso Martiny

7.5.2020
Homemade Espresso Martiny

I když to tak nevypadá, blíží se doba grilování, zahradních večírků a posezení. Občas se podobné akce protáhnou až do pozdních hodin, kdy je potřeba nějakého nápoje, který si prostě sedne jako ….. na hrnec. Jedním z takových je Espresso Martiny, které má přesně takovou historii.

 

 „Something that would wake me up, and then fuck me up.“

Tuto větu pronesla žena ke známému londýnskému barmanovi Dicku Bradsellovi v roce 1983 v londýnské restauraci Brasserie Soho. Žádost můžeme volně přeložit jako: Namíchej mi něco, co mě nakopne a pak opije.

 

A vzhledem k tomu, že hlavním životabudičem v této době byla káva a hlavním opíjecím nápojem vodka, vznikl jakýsi přirozený základ. Dále je vše doplněno likérem Kahlúa, cukrovým sirupem a ledem.

 

Někdo by se asi ptal, kde je to Martiny? No správná otázka. To Martiny je skryto v podobě vychlazené sklenice. Někdy jsou cesty páně různé.

 

Postup

  • 5 cl vodky
  • 1 cl likéru Kahlúa
  • cukrový sirup podle chuti
  • 3 cl silného espressa

 

Není to nic složitého. Vezmete shaker, do kterého vložíte dostatek ledu a následně všechny další složky. Vše protřepete, slijete přes sítko, aby led zůstal mimo, do sklenky Martiny, samozřejmě může být i jiná. Pak již stačí ozdobit. Někdo na pěnu dává kávová zrnka, já to osobně rád nemám, někdo tam strouhá čokoládu, také nic moc. Pro mě stačí takto obyčejně.

 

Cukrový sirup

Kde vzít cukrový sirup pro nezasvěcené? Nejedná se o nic jiného, nežli smíchání teplé vody a cukru, můžete použít bílý i tmavý, v poměru 1 díl vody, 2 díly cukru. V teplé, nikdy vroucí, vodě postupně rozpustíte cukr. Jakmile je vše hotovo, přelijete do nádoby, necháte vychladnout a hotovo. Takový sirup vydrží až půl roku.

 

Pokud by si někdo myslel, že cukrový sirup je nuda, opak je pravdou. Cukrový sirup zná nekonečné množství variant. Ono totiž do té vody můžete přidat ostružiny, maliny, můj oblíbený zázvor, borůvky, mátu, limetku, zkrátka vše, co vás napadne. Takový sirup pak výsledný nápoj může zcela nakopnout a poslat úplně do jiných výšin.

 

Hrajte si

Byť je recept na Espresso Martiny jasně dán, nic není dogma. Můžete přidat ochucenou vodku a hned je nápoj zase jiný. Úplně něco wau dostanete, když vyměníte např. Kahlúu za kávovou tequillu, nebo Amaretto. Jasně, základ je stejný. Led, káva, vodka. Zbytek, jaký poměr dáte, co tam dáte, je už jen a jen na vás.

 

Závěrem

Espresso Martiny není nic složitého. Pokud bych měl já dát nějaký svůj tip na můj originální recept, pak je to nahrazení vodky pomerančovým cognac likérem. Ano, lehce tím popírám svá předešlá slova o vodce, ale ten cognac, to je úplně jiná úroveň. Jak píši závěr, tak mě napadá Laphroaig 10y? Hmm, varianta na víkend. V obrazové příloze najdete tipy jak takové espresso servírovat.

 

MK

Lukas

Asi si kvůli tomu budu muset koupit ten Laphroaig 10 a presovac nějaký #128512; prostě mám jen sirup co mi zbyl z vánoc na svarak (ale je luxusní). Takže z toho ve výsledku bude úplně jiný napoj #128512;#128512;

Martin Krupička

Dobrý den, tak jak to dopadlo? MK

30.6.2020

Barové pábení 06/2020

Bar tips 06/2020

0 + Číst dále
24.6.2020

Benromach Cask Strength 2009 batch 4 DOPORUČUJI ideální investice červen 2020

Whisky and spirits, ideal investment of June 2020

0 + Číst dále
17.6.2020

10 whisky pro začátečníka

10 whiskeys for beginners

3 + Číst dále