Martin Krupička

Vánoční dárky na poslední chvíli

15.12.2019
Last minute Christmas gifts

Základem opravdu dobrých Vánoc je pochopení, že nejdůležitější je splnit to, co si člověk opravdu přeje. Tímto děkuji všem, co to pochopili. Dnes již s úsměvem vzpomínám na časy, kdy jsem ze svého seznamu nedostal ani jeden dárek, protože partnerka uznala, že to vlastně nechci nebo nepotřebuji.  

 

Whisky

Zdá se vám to kýčovité? Mně ne. Prostě pokud se někdo zajímá o whisky, sbírá whisky, pije whisky, možná by bylo dobré se vyprdnout na ego a koupit whisky. Já jsem si po velkém úspěchu opět koupil Writers tears Cask strenght 2019 a Writers tears double oak. Včera jsem opět ochutnával a naprostá spokojenost. Varianta 2019 šla jako minulý tip naprosto na dračku a nyní se dívám, že Alkohol club dostal novou zásilku. Ještě ve středu tam bylo dostupných 18 láhví, nyní již 11. Takže, kdo nestihl, určitě doporučuji do sbírky, případně na výborné pití. Do Vánoc vám láhev určitě stihnou dodat, takže za mě super tip. 

 

 

Kožená aktovka

V poslední době mám docela problém. Všude tahám notebook nebo tablet, mám s sebou minimálně troje klíče, doklady, diář atd.. Jak a kam to dát do obleku nevím, ale zase na druhou stranu mi přijde klasická taška na notebook neatraktivní. Takže v poslední době přemýšlím o vlastním designu kožené tašky. Pokud muž najde podobný kousek pod stromečkem, musí být nadšený. Já tedy ano. 

 

Kuchyňský nůž na zakázku

Muži možná podlehli důsledkům feminismu, a tak dnes poměrně zcela běžně vaří. Jedním z případů jsem i já. V minulých článcích jsem popisoval, jak jsem si objednával nůž na zakázku a dodnes jsem s ním velice spokojen. Nůž už asi nestihnete, ale zase na druhou stranu, kdybych dostal poukázku na vlastní nůž s volbou vlastního designu a s mým jménem, to by bylo něco. 

 

Kávovar

Dobrá káva to je blaho. Tedy alespoň pro mě. Záleží na vás, co vše dáte svému partnerovi pod stromeček. French press, mocca konvice, kávovar nebo mlýnek na kávu. Zkuste vymyslet designový kousek. Bude to fajn. 

 

Karafa

Pokud máte partnera, který miluje whisky, cognac, rum atd. je to ideální dárek, kdy za málo peněz můžete pořídit hodně muziky. Asi nikdo z nás nepije běžně láhev za pět a více tisíc. A pak, já 80% běžných láhví nemám moc rád, takže když se obsah nalije do pěkné karafy, má to úplně jiný sex appeal. 

 

Hodinkový řemínek

V minulosti jsem si nechal vyrobit hodinky na míru a jsou tak nějak nesmrtelné, což však neplatí o řemínku. Letos jsem si napsal o ručně vyráběný kožený řemínek z telecí kůže s monogramem. Tak pojď Ježíšku, pojď. 

 

Kožený diář

Většinou jsem bral diář jako to nejhorší zlo. Vše jsem rád nosil v hlavě, protože, co máte v hlavě, to vám nikdo nesebere. Jenže teď jak stárnu, tak bez diáře ani ránu. A když diář, tak pořádný, kožený a měnit pouze obsah. 

 

Permanentka na Slavii

Žádné divadlo netrvá věčně. Ani dobré, ani špatné. Takže dokud je naše skóre 41:3 a nemáme konkurenci, je možná ta nejlepší doba na pernamentku. Slavie Victor. 

 

Sommelierský kurz

Ve své podstatě je jedno, zda dáte někomu sommelierský kurz nebo degustaci rumů, whisky, koňaků. Nedávno jsem na několika byl a pokaždé super zážitek. Můžete mít degustaci předem stanovenou, nebo případně na míru

 

Šachy, karty, hazard

Ve své podstatě je opět jedno, jakou hru partnerovi dáte, jen aby to bylo trochu osobní. Karty se dají vytvořit na míru, šachy dnes koupíte opravdu nádherné a poker nebo ostatní také nikdy neurazí. 

 

Pero

V poslední době jsem nezažil větší trapas, nežli někdo při důležitém jednání vytáhne reklamní nebo obyčejnou propisku za deset korun a ta ještě nepíše. Ne, že by se svět hroutil, ale není to zrovna ideální. 

 

Kniha o vínu, whisky, koňaku

Místo detektivního románu, na který většina z nás nemá čas a popravdě mě osobně ani nebaví, taková naučná kniha je doslova požehnáním do domu.

 

Pyžamo

A jako můj poslední tip je pyžamo. Smějete se? No já nevím, ale kdykoli jedu někam osobně i služebně mimo, většina lidí má s sebou obyčejné tričko, kraťasy nebo obnošené pyžamo nevalné kvality. Z mého pohledu si říkám, čím ten člověk tu svoji partnerku večer vzruší. Ona má být dokonalá, má mít krajkové spodní prádlo, průsvitnou košilku a v posteli leží chlap v opraném, vytahaném pyžamu. Děkuji, ale něco je špatně. Takže posledních cca pět let nazpět to trochu hodně řeším a popravdě, má to svůj úspěch.

 

Závěrem

Všechny tyto navrhované dárky seženete klidně během tohoto posledního týdne. Nejeden z nich doufám, že najdu pod stromečkem i já. A pokud máte partnerku, která nerozumí vašim pocitům a přáním, tak ....... no ok, naježte si sám. Třeba jí to příště dojde. A pokud ne, tak je možná načase položit si osudovou otázku. 

 

MK

Michal

Dobrý den pane Krupička, Writers tears Cask strenght 2018 jsme loni kupoval na Vaše doporučení jako investiční lahev. Dalo by se to říct i o Writers tears Cask strenght 2019. Myslíte, že má potenciál na investici. Údajně jich bylo vyrobeno méně než ROČNÍKU 2018. Děkuji za Váš názor.

Martin Krupička

Dobrý večer, tak s jistotou mohu říci, že o 5 lahví je méně a jedna bude navždy v mé sbírce. Nyní vážně. Irská whisky jede na plný plyn. Jsem přesvědčený o tom, že za 4-5 let se začne zajímavě zhodnocovat. To už ale nebude v běžné prodejní síti. Poměr cena vs. výkon je pro mě ok. MK

Martin Krupička

Jinak počet lahví je skutečně cca poloviční. MK

Martin

Tak dnes vyšla receze na Writers’ Tears Cask Strength 2019 na webu kterému věřím 8 z 10 takže skvělá láhev jen těch 130 Liber nic prý 85 by bylo lepší - no pro mě tak 55. Nicméně skvělá flaška to je.

Rado

Dobrý deň, myslíte malt-review.com? :-)

19.2.2020

Glenmorangie The Cadboll Estate 15y DOPORUČUJI ideální investice únor/březen 2020

Whisky and spirits, ideal investment of February 2020

1 + Číst dále
11.2.2020

Investice do alkoholu v závislosti na místě a čase

The way and time for spirit investing

3 + Číst dále
25.1.2020

Barové pábení 01/2020

Bar tips 01/2020

0 + Číst dále