Martin Krupička

Tipy na dárky k vánocům 2018

3.12.2018
Gift ideas for Christmas

S tipy na dárky se nyní roztrhl pytel, ale naprosto to chápu. Dovolím si také přispět svoji trochou a třeba někoho inspiruji.

 

Tento rok přistupuji k dárkům zcela novým způsobem, tak jak to mám rád, trochu po anglicku. Již odmítám „ježit“ zážitky, kosmetiku apod.. Letos hledám originální, ale především trvanlivé dárky, tj. mělo by to být něco, co tu bude deset, dvacet i více let. Něco mi šlo lépe, něco hůře, ale zde je můj výběr.

 

Sklenička

V minulosti jsem to již kritizoval. Spousta z vás má po babičce apod., krásné, křišťálové skleničky, které má v krabicích pod postelí a pije z podřadného skla třeba odněkud z Turecka. Tak to za mě tedy rozhodně ne. Nemusíte vždy a vše kupovat. Možná stačí mnohdy tyto často zabalené sety někomu darovat, kdo to ocení a využije. A pokud nic takového nevlastníte, zkuste zajít do nějakého kvalitního obchodu a pořídit co nejvíce originální kousek. Klidně jej můžete nechat i vyrobit. To dnes není přeci problém. Nevím jak vás, ale mě by to rozhodně potěšilo.

 

 

Damaškový nůž

Již dlouho si přeji opravdu kvalitní, ručně vyráběný set originálních japonských damaškových, kuchyňských nožů. Uf, to byl popis. Nemusíte přeci třeba kupovat hned celý set, klidně si to můžete rozložit postupně do více let, ale zcela určitě takový dárek přesně splňuje můj vysněný požadavek na krásný, praktický, gentlemanský, který zdědí ještě mé děti. Co více si přát?

 

 

 

Manžetové knoflíčky

Malé dílničky rostou jako po dešti, ale i konfekčně lze koupit velmi originální pár. Další příklad vynikající pozornosti, která je na věky. Ti, kdož chcete a můžete, lze investovat více, třeba i do zlatých s nějakým tím kamínkem, ale neznám snad nikoho, kdo by pohrdnul knoflíčky v podobně vlastního monogramu.

  

 

Jídelní set

Naprosto unikátní, kreativní, zkrátka fantastický dárek. Nechte svému partnerovi vyrobit originální jídelní set. Cena takového setu začíná zhruba na 6 500,- Kč. To je ale naprosto fantastické. Nejdříve se nechá vyrobit potisk a následně např. talíře. Jsou také společnosti, kde vám podle fotografie ručně namalují talíř v počtu jeden kus. Cena se pohybuje kolem 1000,- Kč. Tady nejsou žádné výmluvy. Jedinou hranicí je vaše kreativita. Předlohou může být váš rodokmen, rodinná fotografie, něco co má obdarovaný rád.

  

 

Vizitkovník

Jelikož vlastním opravdu hodně obleků, blazerů apod. všude jsem měl postrkané vizitky, které nakonec byly po čase pomačkané. Pouzdro na vizitky, vizitkovník, to je naprosto geniální věc, která o vás jako majiteli hodně vypovídá. Pokud můžete, nechte svému partnerovi vyrobit vizitkovník s jeho velkým monogramem. Stříbro nebo bílé zlato a žlutým zlatem vytvořený monogram, tak to je neuvěřitelně šik. A opět je to investice a dárek na věky. Zkrátka po všech stránkách perfektní.

  

 

Mixologist bar set

Máte doma whisky investora nebo jen milovníka všeho toho tekutého tepla? Věřte mi, pokud chcete vidět hvězdičky v jeho očích, pořiďte mu mixologist bar set. To už není dárek, to už je naprosté pochopení mužské dušičky, která touží být hýčkána, byť si pořád hraje na tvrďáka. Pokud chcete vidět dětinskou radost jako u syna, kterému jste koupili autodráhu, zvolte tento dárek. Buďte dokonalou ženou.

  

 

Hrníček do práce

Moje kolegyně je potvora, a jelikož čte můj blog, tak jí jasně říkám, že pokud nás pracovní kariéra povede různým směrem, zcela nepochybně se může rozloučit s jejím, tedy již mým, hrníčkem. V tomto případě se jedná o unikátní tenčený porcelán, přes který je vidět hladinka obsahu. Udělejte svému muži radost a kupte mu za mě ideálně ve starožitnictví krásný hrníček pro kvalitní espresso do práce. Nemusí být zlatý nebo mít na sobě barokní motivy, ale měl by být kvalitní a design s ohledem na to, co má váš partner rád.

  

 

Pero

No možná jsem takový staromilec, ale poslední dobou mě fakt začínají brát ta klasická krásná pera, která o svém majiteli něco povědí. To už prostě nejsou ty kaňky dělající nesmysly, se kterými jsme psali jako základní školou povinní. I s ohledem na Václava Klause bych vám chtěl doporučit krásné a kvalitní pero, jež má a vždy bude míst svůj sexappeal.

  

 

Rukavice

Možná ani nevíte, jak je těžké najít konzervativní, elegantní a kvalitní pánské rukavice v barvě cognac. No nic. Pokud milujete tuto barvu jako já, pořád je celkem v pohodě možné zakoupit i řidičské rukavice v této barvě. Tak můj milý Ježíšku. Kde a co jsem ti již napsal.

  

 

Závěrem

Nepřemýšlejte, co byste mohli koupit svému partnerovi k Ježíškovi. Ptejte se, co skutečně muž chce. Někdy prostě moc kreativity škodí. Když si píší seznam přání děti, je to roztomilé. Když si jej píší dospělí, je to praktické. Já to mám tak. Napíši si deset dárků a překvapení je to, které pod stromečkem uvidím. Miluji psaní si dopisu. Pak se mi nestane jako v minulém vztahu, kdy jsem dostal rádce domácího kutila, meteostanici nebo obrovský česko-anglický slovník. Bůh žehnej ženám, kteří nechtějí muže předělávat a respektují jej, jaký skutečně je.

 

MK

jirka

kamarád dělá krásné damašky zhruba za 1/4 ceny v zahraničí, můžu doporučit, udělá cokoliv na přání protože ho to baví tak je v tom kus umu a srdce, pro mne vyrobil tradiční skotskou dýku Sgian Dubh...

Martin Krupička

Dobrý den, pokud je schopen vyrobit i kuchyňské nože v japonské kvalitě, určitě bych vyzkoušel. Mohu také poprosit o kontakt. Velice děkuji. MK

psiiik

Jirka: zrovna Sgian Dubh ma nadherny tvar, musi byt uzasna :)

Pavel

Jirko,byl by nějaký kontakt na kamaráda? Diky

jirka

Pavel: dejte sem na sebe mejla, napíšu Vám ho .-)

Johny

Jirko, prosím také o kontakt, už dlouho sháním nějakého takového mistra... johny.snake@seznam.cz

Kolegyně potvora

Tak kolegyně potvora se má rozloučit se SVÝM hrníčkem?! Jak chceš... Pokud jsi autore do teď doufal, že ho budeš nějakým nedopatřením vlastnit, tak i na to zapomeň!!! Odedneška budeš svoji kávičku srkat z plecháčku a budeš se modlit, aby nebyla z cikorky nebo od Żida. Můj sladký úsměv Ti jistě napoví...#128512;#128512;#128512;#128512; #128586;#128584;

Martin Krupička

Mám takový dojem, že si budu muset vzít na vyžehlení další hypotéku. Snad bude stačit přiložená obálka pod stromečkem. M

jirka

kontakt na kamaráda je : Nov.Ladislav@seznam.cz spojte se s ním, on Vás asi odkáže na svůj FCB kde má produkci a už se můžete dohodnout na čemkoliv.

Tomas

Pri tych nozoch pozor na diplomaciu :) Prekvapilo by vas kolko ludi je povercivych a dar noza sa takmer vo vsetkych krajinach vnima ako nevhodny. Da sa to elegantne obist ako je napriklad popisane tu: http://www.lideanoze.cz/noze-a-povery/

30.6.2019

Whisky a destiláty. Investice bez limitu 06/2019

No limit whisky and spirits investing 06/2019

1 + Číst dále
26.6.2019

The Glenlivet Enigma DOPORUČUJI ideální investice červen 2019

Whisky and spirits, ideal investment of June 2019

1 + Číst dále
24.6.2019

Barové pábení 06/2019

Bar tips 06/2019

1 + Číst dále