Martin Krupička

The Show Must Go On

21.11.2018
The Show Must Go On

Jak říkal Rocky, nikdo nerozdává tvrdší rány, nežli život. A tak i já jsem si za těch několik let, co jsem na tomto světě, vytvořil tzv. zlatá pravidla. Je to soubor životních rad a zkušeností, díky kterým je můj život klidnější a úspěšnější. Lidé, kteří mě znají, se mě občas zeptají, proč utrousím nějakou tu větu tzv. „mimo“ a ti kteří mě neznají, se občas zeptají na nějakou tu životní radu. Tak bych vám nyní předal jedno ze svých zlatých pravidel. THE SHOW MUST GO ON!

 

Někdo by si pomyslel, že jde pouze o název písničky Freddie Mercuryho, ale není to tak úplně pravda, i když…. Tuto životní radu jsem dostal od svého právníka, když jsem zhruba před patnácti lety pořádal celorepublikový sraz fanoušků Slavie. Mladý, naivní chlapec si myslel, že vše půjde podle plánu a dohody jak ústní, tak psané, se dodržují. Tenkrát se toho pokazilo opravdu mnoho. Jakmile se rozkřiklo, že se v obci XY bude konat tato akce, i starosta chtěl po mě mýtné za použití státní komunikace. Opravdu, nevymýšlím si. Nicméně, můj právník připravil výborné smlouvy a měl i ostré lokty, takže nakonec tak nějak dobrý.

 

Jak jsem psal, nic se neodvíjelo ideálně. Když na mě bylo znát první naštvání, vzal si mě J.V. bokem a dal mi jednu z nejcennějších rad mého života. Martine, vzpamatuj se, The Show Must Go On. A já jsem tenkrát pochopil, co mám dělat. Nahodil jsem dokonalý americký úsměv, dobrou náladu a šel jsem pokračovat dál, i když uvnitř mě byla situace úplně jiná. Po skončení akce za mnou lidé chodili a říkali, klobouk dolů, jak jsi to všechno ustál. A já jsem tenkrát pochopil, že život je hra, která se hraje až do konce. Když jsem viděl následně rozhovor s Michalem Horáčkem, ano tím sázkařem, vše se spojilo. Tenkrát, myslím, že to byl p. Šíp, na něho měl zajímavou otázku. Co bylo nejdůležitější v sázkařském byznysu? Odpověď byla jednoduchá. Být klidný, když vyhráváte a usmívat se, když prohráváte. Musíte s úsměvem vyplatit výhru, i když víte, že večer budete mít peníze maximálně na polévku a jeden rohlík. Přesně tak. The Show Must Go On.

 

A v životě jsem tuto větu, zlaté pravidlo, použil mockrát. Mockrát se mi stalo, že se situace nevyvinula tak jak měla a já jsem jenom pozvedl skleničku a prohlásil The Show Must Go On. Ustát situaci s úsměvem a přehledem, to je jedna z nejdůležitějších věcí v životě. Ten úsměv, ta věta je často to hlavní, co rozděluje vítěze a poražené. Je to rozdíl mezi osobou mužského pohlaví a opravdovým gentlemanem. Nehroutit se a ustát situaci s úsměvem.

 

Závěrem

Právě dopisuji tento článek, když jsem i v reálném životě znovu pronesl tuto větu: The Show Must Go On. Byť situace byla v uvozovkách banální. Tak přátelé nezapomeňte. Je třeba ustát situaci. Pozvedněte skleničku, nahoďte úsměv a proneste: The Show Must Go On. 

Někomu se tento článek, jeho obsah, myšlenka může zdát jako banální, ale každý nechť si sáhneme do vlastního svědomí. Kdo z nás se touto radou skutečně řídí? A o tom je to celé. 

 

MK

Luděk

Moje osobní motto: Život je boj, ale kdyby nebyl, tak by to byla nuda :-)

Luděk

A ještě jedno, inspirované Jokerem z Batmana (zejména v podání Heath Ledgera): Why so serious? :-)

Roman

Je to stručné ale pravdivé a ja ďakujem za radu do života.Na zdravie

30.6.2019

Whisky a destiláty. Investice bez limitu 06/2019

No limit whisky and spirits investing 06/2019

1 + Číst dále
26.6.2019

The Glenlivet Enigma DOPORUČUJI ideální investice červen 2019

Whisky and spirits, ideal investment of June 2019

1 + Číst dále
24.6.2019

Barové pábení 06/2019

Bar tips 06/2019

1 + Číst dále