Martin Krupička

Palírna Radlík recenze

28.1.2021
Radlik distillery review

Na konci předminulého týdne jsem dostal doporučení na palírnu Radlík. Na něco jsem se podíval na internetu, ale popravdě jsem si vůbec nedokázal udělat reálnou představu, co mě čeká. No, spíše jsem si myslel, že se jedná o nějakou místní, malou, lokální palírnu nadšenců, která bude sice zajímavá, ale že bych se z toho posadil na zadek, tak to asi ne. A popravdě, musím přiznat, opak byl pravdou.

 

Palírna Radlík se nachází kousek od Jílového u Prahy a již svojí zelenou fasádou prostě nelze přehlédnout. Měl jsem možnost být velmi přátelsky uvítán a dostalo se mi pocty projít si celým areálem, kdy jsem byl seznámen s celou historií, vizí, prošel jsem si technologie, zázemí, zkrátka vše. Můj průvodce K.K. byl přesně moje krevní skupina. Odborník, nadšenec, žádné hraní divadla. Atmosféra byla od začátku uvolněná, přátelská, prostě jak to mám rád.

 

Na konci našeho setkání jsem obdržel degustační set, který potěší asi každého milovníka pálenek. Ještě musím dodat, že jsem degustoval i během prohlídky, takže mohu porovnávat. Pokud mohu říci svůj názor, tak je fakt, ovocné pálenky mám opravdu rád. Je to ale skutečné umění vybalancovat skutečně dobrý destilát tak, aby získal vše dobré ze sudu, ale zároveň neztratil nic ze svého ovoce, ze kterého vznikl. V tomto směru je např. whisky mnohem jednoduší, protože jako např. u hrušky, višně, maliny, když tu vůni a chuťový ocas ztratíte, game over. Sud přebije ovoce, a pak se snažte, jak chcete.

 

Nyní bych se chtěl vyjádřit k degustačnímu setu. V principu nemám tyto věci rád, protože objem neodpovídá ceně. Chápu, že je to něco za něco. Pak také musím dát zpětnou vazbu pro Radlík, že uzávěry nejsou úplně těsnící, což velmi brzy zjistíte, když otočíte uzávěrem, tak zůstane vlastně nepoškozený a zase jej můžete klidně vrátit. Osobně si myslím, že právě tento nešvar mj. ovlivnil konečný efekt degustace.

 

Jakou skladbu pálenek dostanete, můžete vidět na obrázku. Když jsem pořádal ochutnávku i pro mé přátele, přidal jsem k porovnání francouzské a španělské XO destiláty. A jak tedy naše česká palírna v mém porovnání dopadla?

 

Hlavním rozdílem mezi tím, co jsem měl možnost ochutnat v pálenici a doma, byla podle mého názoru velikost láhve. V pálenici jsem z 0,7l ochutnal úplně jiný alkohol, nežli z malých lahviček. Byl mnohem kulatější, voňavější, zajímavější. Tím nechci říci, že z malých lahviček to byl průšvih, ale rozdíl bych asi přirovnal k Octavii 1,9 TDI a RS. Obě auta dobrý, ale RS je prostě víš. Když bych měl porovnat Radlík a „Francii“ tak musím říci, že je to hodně o vkusu každého z nás. Francouzské pálenky byly mnohem těžší, více ovlivněné sudem a to právě záleží na vkusu, protože to v zásadě má i opačný efekt upozadění vůní a chutí samotného ovoce. Naopak, když ochutnáte stařenou brandy z dubových sudů z Radlíku, je to doslova exploze vůní, které se vám přes ústa ženou do nosu v takové intenzitě, že mi to snad lezlo i ušima. Upřímně, bylo to fantastické. Říci, co je, bylo lepší, je složité. Opravdu je to hodně o tom vkusu. Za mě bych ale více preferoval Radlík. A proč? Protože těžší věci, od toho tu mám whisky a 30-50y cognac nebo právě např. španělské brandy. Naopak musím velice ocenit umění mastra v zachování všech chutí, vůní, nevtíravosti. Bez váhání mohu naprosto s čistým svědomím říci, že jsem už dlouho tak fantastický alkohol nepil.

 

Někdo by se zeptal na čirý alkohol. A zase. Od srdce nevím, jak hodnotit. Kdo čte mé příspěvky pravidelně, ví, že čirý alkohol není úplně můj šálek kávy. A k tomu ještě ten problém s malou lahvičkou. Zase, bylo to dobré, a kdo to má rád, určitě se v tom najde. Bohužel jsem neměl možnost ochutnat vše z velké láhve, pouze višňovici. A ta byla fakt dobrá. Absolutně nic proti ní. Jen jak říkám, alespoň 6 měsíců v sudu a bylo by to podle mého gusta.

 

Závěrem

Palírnu Radlík hodnotím jako opravdu velmi příjemné překvapení jak po stránce technologické, lidské v podobě pana K.K. i nakonec produktové. Můj zážitek je ve zcela pozitivní a nemohu říci něco špatného. Nechci, aby to bral někdo jinak. Byl jsem i v jiných palírnách, kde se o něco snaží, ale tam jsem neměl nikdy tak pozitivní dojem, a tak raději o nich nepíši, protože si myslím, že by to nebylo fér. O něco se snaží, to kvituji, ale zase to není na nějakou chválu a já prostě vidím věci raději pozitivně. Pokud tedy píši o palírně Radlík, pak mohu říci, ano, jejich produkty, palírna, lidé, směr, filozofie, to vše je za mě naprosto v pořádku a je mi to blízké. V Radlíku totiž nic nekopírují a jdou svým směrem, jež je silně zaměřený na chuť, ovocitost v příjemné kombinaci ve staření v sudu. Alkohol z Radlíku je především jiný. A to se mi fakt líbí. Není zkrátka převálcován sudem, kdy hlavním vítězem je poměr ovoce x dřevo.

 

MK

jirka

ač nejsem fanda ovocných pálenek tak zajímavé, díky :)

Pavel

Tak pokud to prirovnavate k octavii, asi nic moc

Martin Krupička

Dobrý večer, tak to mě pobavilo. Člověk si pořád musí dávat do určité míry pozor. Myšlen byl ten rozdíl, nikoli auto jako takové, ale fajn, beru. MK

Martin2

Flašky s trubkama moc dobře znám, co mě však zaujalo že v článku zmiňujete že mají v pálenici flašky 0,7 - to bude asi omyl protože já jsem neviděl jiné než půllitrovky, možná opravit v textu.

Martin Krupička

Dobré ráno, jasně, na netu májí 0,5l, ale já si myslím, že jsme pili z 0,7l a myslím, že mi ukazovali a bavili jsme se o 0,7l jako nové láhvi. V úterý se zeptám. Chyba na mé straně je samozřejmě možná. MK

Kuba

Radlik pojí nadšeni, technologii a kompetence. Tím vyčnívající. A určitě jste pil 0,5l.

Filip

Moc hezky napsaný článek, v této palírně jsem nebyl podobných dojmů ;)

23.2.2021

Whisky a destiláty. Investice bez limitu 02/2020

No limit whisky and spirits investing 02/2020

2 + Číst dále
22.2.2021

Jak zavoskovat láhev

How to wax a bottle

1 + Číst dále
15.2.2021

Matusalem 15 Y.O. Gran Reserva recenze

Matusalem 15 Y.O. Gran Reserva review

1 + Číst dále