Martin Krupička

Nikka M a Y Apple brandy Caks finish DOPORUČUJI ideální investice srpen

30.8.2020
Whisky and spirits, ideal investment of August 2020

 

Tento měsíc jsme všichni zasvěcení čekali na Hakushu 10y. Ne, že by mě tato láhev nějak fascinovala, ale hodila se mi do sbírky a také to byl určitě dobrý obchod. To, co se kolem láhve dělo mě trochu znechutilo, když byla téměř okamžitě vykoupená. Ti šťastnější si jí koupili i v ČR v ceně pod 4000,-, bohužel však během týdne byla spekulativně prodávána i za trojnásobek ceny. Za jeden, max. dva týdny. Hrozné.

 

Mým dnešním tipem jsou dvě japonské láhve, které lze ještě zakoupit mj. ZDE.

 

Vůně: jablka, popel, rašelina, kouř

Chuť: jablka, hrušky, rašelina, bylinky, vlašské ořechy

Dokončení: citrusové plody, lékořice, vanilka, sláma, mandle, lískové ořechy, chléb, jablka

 

Proč mě právě tato láhev zaujala

Přiznám se, že mě moc nezaujala. Vlastně, upřímně nikdy jsem při psaní tipu nebyl k láhvi tak chladný, jako jsem dnes. Žádná emoce. Je to skutečně jen a jen kalkul. Je to dobrá společnosti, dobrá reklama, lidé po láhvi blázní, prostě je to pro mě marketing. Že bych chtěl tuhle whisky ochutnat, to asi ano, ale zda by mě uchvátila, to si nemyslím. Dvě tradiční láhve jsem si nekoupil, mám jeden a jeden kus, kdy ochutnávka je převzatá. Dnešní měsíc to byl a je pouze byznys. To znamená, že mě nechávají chladné řeči o svatbách, výročích apod.. Je to prostě jen a jen byznys.

 

Jak vidím její budoucnost

Tak jak jsem byl k láhvím chladný, musím být chladný dále. Láhve jsou v drtivé většině vyprodány, kdy spekulanti udělali svůj díl práce. Osobně se domnívám, že první tři roky půjde cena láhve nahoru, a pak se zastaví. Kdo jí dnes koupí a za tři roky prodá, vydělá. Výdělek to bude určitě zajímavý, protože svět nyní blázní po podobných láhvích, i když už to není, co to bylo. Přesto i zmiňovaná Hakushu 10y je důkazem toho, že pořád tu ten trh je. Na druhou stranu, pokud máte zdravý rozum a jste ochotni prodat tuto láhev za tři roky, gratuluji, dobrý byznys.

 

Závěrem

Láhví na trhu není mnoho, a tak je třeba si pospíšit. V textu je přidán i odkaz, kde se dala láhev i v době psaní tipu zakoupit. Kdo nestihl, určitě zůstaňte v klidu. Ještě přijde neomezený tip, pak mám rozepsaný tip na dárek atd..

 

MK

 

Rado

Zdravím pán Krupička. Mám otázku:Tento měsíc jsme všichni zasvěcení čekali na Hakushu 10y. Zasvěcený očividne nie som, keďže som nič o uvedení tejto whisky netušil :) ale prosím, keď som si spätne googlil čokoľvek o tejto whisky, tak som v podstate nič nenašiel... takže ak je to možné, môžete prosím zdieľať zdroj informácií, aby som sa dovzdelal..? Ďakujem pekne, Rado

Martin Krupička

Dobrý den, jsem na cestě, tak snad z hlavy the whisky exchange a vinotéka Dios. Na UK webech byla poměrně hodně, ale tam nevím, snad se během 48 h vyprodala. Dnes vidím i ceny skoro za 350 liber. Šílené. MK

jirka

Ti šťastnější si jí koupili i v ČR v ceně pod 4000,- ... tak to platí i o mne a těchto lahvích :)

Rado

Pan Krupicka, dakujem za odpoved. Ja som skor myslel, kde bolo ohlasene vydanie tejto whisky - nejde mi teraz o kupu, tu som zmeskal, ale chcel by som sa dovzdelat, aby som bol nabuduce pripraveny - ako pisete, vsichni zasveceni cekali na Hakushu 10y. Dakujem.

Martin Krupička

Dobrý den, budu k vám naprosto upřímný. Těchto láhví bylo sakra málo, a když máte Hakushu 12y, 25y, Heavily peated atd. tak prostě dokud nemáte 10y doma nezvyšujete konkurenci, protože to tak prostě je. Omlouvám se, to je prostě realita. V budoucnu se budu snažit, aby např. podobné láhve v maximální míře vykoupila plánovaný whisky club. MK

Vašek

Úplně mi to pane Krupičko berete z úst, za tu cenu Hakushu 10yo ani omylem. Do cca 4.000 Kč cena odpovídá, ale dát za ni cca 350 eur a více, tak to děkuji a ať si ji za tuto přemrštěnou cenu koupí kdokoliv jiný.

jirka

co to všichni povídáte o Hakushu 10 yo ? tento měsíc ani tento rok nic takového nevyšlo, co je to za nesmysl?

Rado

OK, dakujem za uprimnost ;-)

Rado

A teda Hakushu 12y je dostupna za 140€.. tak ja tomu asi naozaj nerozumiem :)

Pavel2

Prodám jednu lahev Tamnavulin 18y 2019, viz. ideální investice z listopadu 2019. nechám za náklady: 5 000 Kč. pište pavel.krob@seznam.cz

Kamil

Pavel2: Váš inzerát pod článek o Nikka úplně nepatří, ale překvapil mě nárůst nákladů. Pod článkem z listopadu 2019 o Tamnavulinu jste stejnou nabízel také za náklady, za pouhých 4000 Kč. Jak to? Jistě je to ta samá láhev.

23.2.2021

Whisky a destiláty. Investice bez limitu 02/2020

No limit whisky and spirits investing 02/2020

2 + Číst dále
22.2.2021

Jak zavoskovat láhev

How to wax a bottle

1 + Číst dále
15.2.2021

Matusalem 15 Y.O. Gran Reserva recenze

Matusalem 15 Y.O. Gran Reserva review

1 + Číst dále