Martin Krupička

Nálezy, investice, nabídky, služby 04/19

15.4.2019
Findings, investments, offers, services 04/19

Jak jsem v minulém článku sliboval, máme tu novou rubriku. Dovolil bych si zveřejnit tři nabídky, nálezy čtenářů, které by vás mohli oslovit. Není nic jednoduššího, nežli napsat do komentářů, zda vás láhve zaujaly a případně se na přímo, bez provize majiteli ozvat.

 

Mackinlay 12y

První možností je láhev, kterou mi poslal čtenář J.U. Jedná se o velmi pěknou láhev, kterou má podle jeho slov několik desetiletí. Osobně odhadují stáří láhve někam do přelomu 70. a 80. let. To, co se mi na láhvi líbí, je její zachovalost. I přes pokročilý věk nejeví známky úbytku obsahu. Pokud vás láhev zaujala, není nic jednoduššího nežli se ozvat v komentářích majiteli s nabídkou ceny. Předem říkám, že podobná láhev se pohybuje zde:

https://www.masterofmalt.com/whiskies/mackinlays/mackinlays-12-year-old-whisky-1970s-whisky/

Současný majitel podle naší komunikace nemá tak velké finanční požadavky a rád by láhev prodal. Já si osobně myslím, že je zajímavé tu láhev vlastnit, protože je v ní kousek historie, který nelze koupit v každém obchodě. Znáte podobný, jiný, zajímavý dárek v poměru cena, výkon, zážitek?

 

RX bourbon

Další láhví je v českých vodách až legendární RX bourbon, jehož cenu někteří v článku pro standardní média odhadovaly až na 70tis. korun. Já si osobně nemyslím, že tuto hodnotu nemá, avšak zcela bezpochyby se jedná o zajímavý destilát s nepopiratelnou investiční příležitostí do budoucna.

 

Čtenář H.D. má láhev v držení také delší dobu a podle fotografií i tento bourbon je v dobré kondici. Láhev včetně etikety je neporušená. Je tedy otázkou, zda naleznete společnou řeč v otázce prodeje.

 

 

Grande Réserve, Clos Rainaud, Fine Champagne

Takto má podle mě nějak vypadat zajímavá láhev pro prodej a investici. Nádherný, starý nález cognacu, o jehož koupi uvažuji i já. Taková nabídka nechodí 2x a z mého úhlu pohledu, se jedná o perlu tohoto článku. Láhev asi více nepotřebuje komentáře. No popravdě, není nádherná? Úplně bych jí toužil ochutnat. Šílené pokušení.

 

Závěrem

Láhve, které zveřejňuji v tomto článku, jsou destiláty, které mi posílají čtenáři blogu s tím, zda bych nevěděl o nějakém kupci. Já sám osobně občas něco zajímavého koupím, ale bohužel nemám tolik finančních prostředků, abych měl na vše.

 

Je také nutné si říci, že láhve jsem osobně neviděl a tak nemohu zaručit jejich 100% originalitu, byť doufám, že se jedná o původní produkty. Nejsem také prodejcem ani placeným zprostředkovatelem. Z ničeho nemám ani korunu. Jedná se pouze o zveřejnění možnosti koupě. Nic jiného v tom není.

 

Pokud máte i vy doma něco zajímavého, netradičního, ozvěte se mi do zpráv na FB, email a pokud bude láhev zajímavá, příště můžete oslovit čtenáře i vy.

 

MK

jirka

tak ten koňak kupne hromadně, rozdělme na vzorky a ochutnáme, já do toho jdu .-)

Martin Krupička

Dobrý den, i to je možnost. Je to samozřejmě otázka pořizovací ceny. Zkusím se zeptat i na tuto variantu. MK

JirkaM

V pripade kdyby byla moznost vzorku, rad se k vam pridam panove:)

Martin

A o jakých vzorcích je řeč u toho Bouzianne? Tipuju tak 1ml a i tak by to bylo dost drahé. Pár lahví je na prodej - pohybujou se cca 160 tis. Mám pocit že se spíš majitel chtěl pochlubit co má doma, nemyslím si že by podobné rarity někdo zde reálně koupit ale můžeme se tedy podívat co je mezi lidmi v luzích a hájích českých.

Martin

Asi se něco nepovedlo. Jak má tato rubrika fungovat? Kde jsou nějaké představy majitelů o ceně? Jak se ozvu na přímo, bez provize majiteli ? Zájem by byl - ale bez nějaké zveřejněné cenové představy majitelů je to takto asi o ničem.

Martin Krupička

Dobrý den, děkuji za reakci, příště bychom tam přidali i cenovou představu majitele. Nicméně i nyní lze nabídnout svoji nabídku v komentářích. MK

Martin

Nebo to zkusme takto: Mackinlay 12 - cca sedmdesátá léta, cca 6500 Kč, George Dickel RX Bourbon - 6 let - 2017 se již neprodává, cena cca 1000 Kč, René Bouzianne, Clos Rainaud, Cognac Fine Champagne, Grande Réserve 1848, 70cl, 39% - nedávno v prodeji 2 láhve cca 160 - 180 tisíc.

Martin Krupička

Dobrý den, ten bourbon bych viděl výše. MK

Martin

U toho koňaku bych byl velmi opatrný - nemusí být pravá. Ta horní etiketa není na správném místě (možná v minulosti odpadla). - Obecně je doporučováno maximální obezřetnosti u všeho staršího cca 1900, renomovaná laboratoř v USA co provádí datování alkoholu uhlíkovou metodou zmínila v jednom dokumentu že zatím všechno co testovali co mělo být starší 1900 tak byl podvrh - například láhev whisky údajně rok 1890 obsahovala whisku z roku 1930. Takže u takto letitých lahví opravdu velice opatrně.

Martin Krupička

Dobrý den, souhlasím s vámi, sám jsem to s majitelem poměrně aktivně konzultoval. MK

30.6.2019

Whisky a destiláty. Investice bez limitu 06/2019

No limit whisky and spirits investing 06/2019

1 + Číst dále
26.6.2019

The Glenlivet Enigma DOPORUČUJI ideální investice červen 2019

Whisky and spirits, ideal investment of June 2019

1 + Číst dále
24.6.2019

Barové pábení 06/2019

Bar tips 06/2019

1 + Číst dále