Martin Krupička

Kreativní balení dárků

5.12.2019
Creative Christmas Packaging Designs

Blíží se nám Vánoce, a tak i část mých článků bude tak trochu věnována této události. Pokud jsem se něco ve svém životě naučil, pak je to být kreativní. Nejde o to vymyslet dobrý dárek, to se vám celkem podaří, ale popravdě, moje zkušenost je taková, že je to pouze 50% úspěchu, kterého můžete dosáhnout. A chcete být úspěšní jenom z poloviny? Já si myslím, že ne. Druhou polovinu hraje způsob, jakým dárek jako takový prezentujete. A dnes si ve velice krátkém článku dáme pár zajímavých tipů a světe div se, některé jsem vymyslel i já, a dokonce je letos budu realizovat.

 

Citronová šťáva

Jedním z mých originálních balení bude čistě bílý papír a nic víc. Představte si, že je pod stromečkem zcela neoznačený dárek, který je velký, nikomu nepatří, nic na něm není napsáno. Jenže, jak z našich dětských let víme, není to pravda. Na balící papír nakreslím celý příběh, mapu a řešení, koho že ten dárek je. A účel. Možná to bude trapas, možná si celá rodina užije nahřívání dárku nad svíčkou. Snad neshoříme. Ale jak říkáme, zážitek nemusí být pozitivní, hlavně musí býti silný. Využít lze samozřejmě i žehličku.

 

Mapa

Když máte, jako já, ve svém okolí Petru, pak není nic jednoduššího, nežli zabalit dárek do mapy včetně obrázku skalního chrámu Petra. Trochu přemýšlení bystří mozek.

 

Pevnost Boyard

Stačí na dárek napsat hádanku a pověsit na něj třeba dvacet, třicet ruliček papírku, kde jen jedna bude mít jméno.

 

Obličej

Dárek může mít také formu obličeje, kde budou odklapovací oči, uši, pusa atd. Když odklopíte např. oko, může tam být napsáno, co mi šťoucháš do oka. Když pusu, může tam být zkažený zub atd.. Děti si to pěkně užijí. A kdo chce být hodně kreativní, tak na spodku může být zadnice, kde bude napsané jméno.

 

Osmisměrka, bludiště

Další zajímavou variantou je osmisměrka, nebo bludiště, kde musí dítě jet prstem po např. šňůrce a ke kterému obličeji, jménu dojede, toho je dárek.

 

Dopravní situace, matematický příklad

Na dárku může být také složitá dopravní situace, kdy každý člen rodiny má jedno auto, a kdo má přednost, nebo pojede jako poslední atd. toho je dárek.

 

Látka

Tento rok jsem také koupil ve výprodeji větší množství látky, která mi přišla na zabalení dárku jako zajímavější a ekologičtější varianta.

 

Origami

Dalším zdobícím prvkem bude u mě letos větší množství origami. Je to složitější, ale proč ne.

 

Nedostupné dárky

Nedávno jsem dával na FB láhev zabalenou do plně zavařené krabice, do niž se bez pilky na železo nelze dostat. No, červíček hlodá.

 

Tetování, graffiti, Marvel

Stačí k tomu barevná tiskárna, trocha umu, kreativity a originální balící papír je na světě.

 

Závěrem

Je toho skutečně mnoho, čím se můžete nechat inspirovat. Letošní rok každý můj dárek bude vyprávět nějaký příběh, bude mít hádanku, bude vyzývat k přemýšlení, ale hlavně žádné dva nebudou stejné. Zabalení dárku je zkrátka stejně tak důležité, jako jeho samotný výběr. Tak na to prosím nezapomeňte.

 

MK

23.7.2020

Whisky a pivo

Whisky and beer

0 + Číst dále
13.7.2020

Blood Oath Bourbon Whiskey Pact No. 5 2019 DOPORUČUJI ideální investice červenec

Whisky and spirits, ideal investment of July 2020

0 + Číst dále
6.7.2020

Whisky a destiláty. Investice bez limitu 07/2020

No limit whisky and spirits investing 07/2020

3 + Číst dále