Martin Krupička

Karamelizovaný ananas

18.5.2020
Caramelized pineapple

Dnešním příspěvkem k receptům, které mě baví, a občas tu zveřejňuji, dnes přibude karamelizovaný ananas. Tento desert jsem dělal v sobotu ke snídani jako překvapení. A musím říci, byť nejsem na sladké, chutnal i mě. Proto jsem se rozhodl napsat tento článek.

 

Co budeme potřebovat

  • Zralý ananas
  • Třtinový cukr
  • Máslo
  • Smetanu min. 31%
  • Naložené rozinky v rumu
  • Kokos
  • Cognac / rum likér

  

Postup

Celý recept není nijak složitý. Na rozehřátou pánev nasypete přiměřené množství třtinového cukru. Jakmile se vám začne cukr rozpouštět, přidáte odpovídající množství másla. Já jsem ukrojil asi tak půl cm. Máslo se vám rozehřeje a vy jej promícháte s cukrem. Vzniklý karamel rozprostřete po celé pánvi. Vezmete oloupaný a nakrájený ananas na půlměsíčky a vyskládáte na pánev. Opečete z jedné i z druhé strany tak, aby se vše spolu propojilo, tj. občas zakroužíte pánví.

 

Když je ananas krásně opečený, přilijete cognac likér, nebo jiný alkohol, a zapalte. Jakmile je flambování hotové, na připravený talířek naskládáte již hotový ananas. Do pánve přilijete přiměřené množství smetany, cca 2-3 polévkové lžíce, a vše promícháte (cukr, máslo, likér, šťáva z ananasu). Tím vám vznikne naprosto vynikající hmota podobná salku. Ale 100x lepší.

 

Nyní již vezmete druhý talířek a skládáte. 3-4 plátky ananasu, rozinky, kokos, „salko“. A takto to opakujete 2x. Ještě teplé podáváme a konzumujeme.

 

Závěrem

Ananas posypaný cukrem na grilu je fajn, ale tohle má úplně jinou úroveň. Za 10 minut vykouzlíte něco fantastického a můžete mi věřit, každý po vás bude chtít recept. Tak si oslaďte život.

 

MK

30.6.2020

Barové pábení 06/2020

Bar tips 06/2020

0 + Číst dále
24.6.2020

Benromach Cask Strength 2009 batch 4 DOPORUČUJI ideální investice červen 2020

Whisky and spirits, ideal investment of June 2020

0 + Číst dále
17.6.2020

10 whisky pro začátečníka

10 whiskeys for beginners

3 + Číst dále