Martin Krupička

Jak zavoskovat láhev

22.2.2021
How to wax a bottle

Krásné dobré odpoledne, tak jsem tu nebyl až tak v poslední době aktivní, ale již i k nám na ves dorazila ta vymoženost, které se říká covid 19. Již je ale snad vše v pohodě, a tak není čas se flákat. Během své karantény jsem se snažil vyřizovat maily, některé mi spadly do spamu, tak na ně odpovím později, tento týden snad však určitě. K dnešnímu článku mě inspiroval právě dotaz čtenáře, který si chtěl koupit investiční láhev rumu, ale měl obavu, že uzávěr již od roku 2000 není v takové pohodě, kdy obsah přeci jenom o něco klesl. Co tedy nyní? Za mě máte dvě možnosti a rovnou říkám, že ani jedna není ideální. Buďto využijete nějakých pásek a láhev oblepíte, nebo, což bych doporučoval spíš, využijete vosk.

 

Proč vosk

Asi netřeba říkat, že vosk se využívá po staletí, je to přírodní materiál, který výborně těsní, ale co je pro nás důležité, způsobuje určité, nicméně, pokud se to dobře udělá, ne neřešitelné komplikace. Jednou ze zcela zásadních podmínek pro prodej destilátu je totiž jeho obsah v láhvi, myšleno v tomto tématu vypařování, a nepoškození uzávěru. Může se stát, že hladinka destilátu začne klesat. Předem bych chtěl říci, že každá láhev je plněná jinak. Proto, pokud máte již při koupi nějaké podezření, zkuste nejdříve propagační fotky od výrobce, případně tak jak to mám dělané já, když je láhev komplikovaná, např. u prémiových Blanton´s, tak tam mám nalepený papírový proužek. Jakmile to klesne, jde to do vosku. Ale právě třeba ty Blantony jsou celkem komplikované.

 

Jak postupovat

Nejdříve se musíte vůbec zamyslet nad vzhledem samotného uzávěru. Ideální je samozřejmě zachovat vše, včetně kolku.  Uzávěry bývají většinou jednoduché, ale u prémiových lahví, tak tam je celá řada komplikací, kdy asi největší je vůbec samotná velikost, která někdy bývá i gigantická. Skvělá zpráva je, když je celý uzávěr zalit do plastové folie, to pak můžeme rovnou voskovat. Pokud je však na hrdle nějaký proužek papíru, kolek atd. pak se nám to komplikuje. Mojí radou je zvolit správnou průsvitnou lepící pásku, myšleno hlavně její šířku. Začnete na skle a pod citlivou papírovou částí otočíte tím lepícím nahoru a točíte dál až do plného zakončení. V tuto chvíli byste měli mít láhev připravenou. Další variantou jsou slídy, které známe z velikonoc. Je to takový ten hnus, co dáte na vajíčko, chvilku do horké vody, ono to vajíčko obejme a hotovo. U podobných slíd můžete využít fén, nebo horkovzdušnou pistoli. Pokud si takovou slídu pořídíte, prosím, nejdříve si vše zkuste na obyčejné láhvi a nechtě jí klidně v takové podobě měsíc. Tak strhněte a uvidíte, co udělala slída s kolkem, uzávěrem a tak celkově.

 

Když už ale máme láhev připravenou, super, přichází na řadu vosk. V tomto případě bych volil zlatou střední cestu. Určitě nedoporučuji takové ty tvrdé vosky, které se používají např. u vína. Poznat jej lze velmi jednoduše podle barvy, která bývá obvykle vínově červená. Levné čajové svíčky také nic moc. Takže zkuste nějakou slušnou svíčku. Princip je vlastně jednoduchý. Připravíte si dvě nádoby. Jednu s ledovou vodou, kousky ledu nejsou na škodu a jednu na vosk. Vosk začíná měnit své skupenství při 65 stupních celsia. Takže super jsou třeba takové svíčky již ve skle, jen bych nedopručoval barevný vosk a parfemovanou svíčku. Nyní vložíme sklenici s voskem do rozehřáté trouby na 70-75 stupňů celsia a necháme zcela „roztát“. Pote vyjmeme, dáme na prkýnko, vezmete láhev, otočíte hrdlem dolů, ponoříte do vosku, chvilku ven, necháte odkapat a šup do ledové vody. Nyní v zimě, možná ani není potřeba. Vosk vám vytvrdne a máte de facto hotovo.

 

Jak s voskem dolů

Jak jsem psal výše, není to úplně ideální varianta, ale co je. Jakmile budete chtít dostat vosk pryč, máte několik variant. Já se přiznám, že jsem ještě z láhve nikdy nesundával, ale postupoval bych takto. Připravil bych si několik vlhčených ubrousků, které bych nechal uschnout do druhého dne. Nepotřebujeme je vlhké, ale naopak suché a savé. Pak bych velmi vážně, podle síly vosku volil mezi dvěma variantami. Při silné vrstvě bych namrazil vosk, který jde pak lehce sloupat. Na zbytek bych vzal fén, rozpálil na max a rozehřátý vosk chytal do vysušených ubrousků. I zde by pro mě platilo, spěchat se nevyplácí.

 

Závěrem

Pokud nastane tato varianta, ještě přikládám video zde, zde a zde. Ještě jednou zopakuji, není to ideální volba, ale ze špatných se mi jeví tato přírodní cesta jako nejlepší. Je to ovšem k diskusi, což chápu, že mnozí budou proti. Ale takový je už život. Hlavně prosím, první pokus na nějaké běžné láhvi. To nemůže nikdy škodit.

 

MK

jirka

to jako myslíte vážně že voskujete Vaše investiční láhve whisky? mohl by jste sem dát fotky prosím ?

Martin Krupička

Dobré odpoledne, mám zavoskovaný jeden cognac a whisky z 60. let. To, že bych automaticky voskoval každou láhev, to je nesmysl a z článku to vyplývá. Když začne ubývat obsah, nějak se reagovat musí. Mám to vyzkoušeno na lahvi Jamesonu a láhev, ani uzávěr to nepoškodí. Když se to tedy dobře udělá. Je to vosk, přírodní materiál, který lze poměrně bezpečně odstranit. Je to zase vyvolávání bouře ve sklenici vody. Nic víc. MK

jarin

já tedy volím parafilm...

Martin Krupička

Dobrý večer, ta diskuse tu již v minulosti byla. Nic proti tomu, je to na každém, co si zvolí. MK

jirka

já také parafilm...

Jiří

Nějak jsem nepochopil ty vlhčené ubrousky a jejich sušení...? Nebylo by lepší použít třeba kuchyňské papírové utěrky?

Jiří

Nějak jsem nepochopil ty vlhčené ubrousky a jejich sušení...? Nebylo by lepší použít třeba kuchyňské papírové utěrky?

Martin Krupička

Dobrý den, je to osvědčená metoda pro spoustu užití. Když necháte 24h vlhčený ubrousek venku, zcela vyschne a pak velmi dobře, jako suchý, saje. MK

23.2.2021

Whisky a destiláty. Investice bez limitu 02/2020

No limit whisky and spirits investing 02/2020

2 + Číst dále
15.2.2021

Matusalem 15 Y.O. Gran Reserva recenze

Matusalem 15 Y.O. Gran Reserva review

1 + Číst dále
8.2.2021

Arran Amarone recenze a tip pro začátečníky

Arran Amarone review

7 + Číst dále