Martin Krupička

Jak správně použít příbor

17.8.2020
How to Use Cutlery

 

Nyní týden nevyšel článek, což bylo způsobeno mojí dovolenou, kterou jsem strávil nasáváním energie. Již po dvou dnech jsem měl ale naprosto jasno, o čem bude téma, byť pozorní čtenáři ví, že nebude úplně nové. Ať již na hotelu, v restauraci nebo kdekoli jinde, musel jsem se dívat, jak lidé používají příbor. Neměl jsem nějakou touhu někoho šmírovat, ale do určité míry mě fascinovala prstová a zápěstní jóga, kterou jsou schopni lidé nehledě na věk, pohlaví a národnost vymyslet. Je opravdu úsměvné, že v 21. století lidé nevědí, nechápu, neumí používat něco tak triviálního jako je vidlička a nůž. Možná se vám to zdá úsměvné, ale na druhou stranu, trapné je psát zcela vážně tento článek.  

 

Lžíce

Lžíce se drží palcem nahoru (opřeno o ukazováček s prostředníčkem) a pokud se v polévce objeví větší kusy zeleniny či masa, krájejte je lžící, ne nožem. Lžíce by se neměla vkládat do úst úplně celá a rozhodně se vyhněte srkání. Po dojedení se lžíce ukládá do talíře rukojetí natočenou vpravo.

 

 

Vidlička

Vidličku držte opřenou o střed dlaně, horní část rukojeti je mezi prostředníkem a palcem. Vždy dbejte na to, aby hroty směřovaly dolů. Pokud byste jedli specifický druh jídla, můžete vidličku otočit hroty nahoru, sousto nabrat a dát do úst. Takto nabíráme např. sypké jídlo. V určitých případech lze vidličku vzít do pravé ruky a používat ji jako lžíci.

 

Důležité je nedržet vidličku ani příliš nahoře, ani příliš dole, což je někdy u designových produktů problém. Pohyb vychází z lokte a není nic jednoduššího, nežli si vyzkoušet ten správný úhel a vzdálenost od těla. Najednou zjistíte, že ohnutí má svůj zcela přirozený důvod a vkládání sousta do úst je tak jednoduché.

 

Nůž

Také nůž se drží opřený o střed dlaně, horní část rukojeti je mezi prostředníkem a palcem. Rozhodně ho nedávejte do úst a neolizujte. Také je potřeba pamatovat na to, že na určitá jídla jsou potřeba speciální nože a i vidličky. Například na ryby, na steaky atd.. V konečném důsledku znovu zjistíte, že pohyb nožem a krájení i tužší potravy je tak jednoduché. Nepotřebujete tlačit, brát nůž v pěst apod.. Vyvinutí silného tlaku je přirozené, stabilita výborná.  

 

Jíme

Příbor držíme hřbetem vzhůru, šikmo k talíři, směřujeme ho pouze do talíře, nikam jinam! Pohyb nože vedeme zápěstím. Při přerušení jídla se příbory zkříží, při dojedení se pak dají souběžně. Určitě se nepokládají použité příbory vedle talíře.

 

Závěrem

Hloupý článek, co? Jenže, jděte si někdy do restaurace, podnikové jídelny a podívejte se, jak kdo drží tento až zcela triviální nástroj. Štíhlé, umělé blondýny jsou vůbec ty nejvynalézavější v úchopech, za který by se musel stydět nejeden bubeník.

 

MK

26.9.2020

Glenmorangie Lasanta 12y recenze

Glenmorangie Lasanta 12y review

0 + Číst dále
22.9.2020

Whisky a destiláty. Investice bez limitu 09/2020

No limit whisky and spirits investing 09/2020

4 + Číst dále
16.9.2020

Nejčastější otázky, které dostávám

Frequently asked questions about whiskey

0 + Číst dále