Martin Krupička

Domácí sbírka vína

16.1.2019
Home collection of wine

O mě se všeobecně ví, že miluji víno. Rád jej kupuji, rád jej konzumuji, rád z něj vařím. Tomuto koníčku se věnuji myslím od roku 2006 a musím říci, že je to naprosto úžasné. V tomto článku bych se s vámi chtěl podělit o svoji zkušenost a možná trochu netradiční pohled.

 

Proč milovat víno

Pít víno doporučoval už Ježíš Kristus a já mu věřím. Mimo jiné je ale víno:

  • Zdravé – pozitivně působí jak na fyzickou, tak psychickou složku našeho stavu
  • Téma ke konverzaci – když nevím, čím bych oslnil, téma víno je jistota
  • Prostředek k získání ženy – nejednou jsem měl k seznámení donést láhev vína. Proč, zní správná otázka. Podle toho, jakou muž přinese láhev a zda o něm něco také ví, bude pokračovat seznamování dále, nebo nebude. A nezažil jsem to jednou. Zajímavá selekce partnerů. Tím nechci říci, že špatná. Naopak, skláním se před vámi dámy. Víno a jeho znalost prostě velmi rychle ukáže, zda je před vámi opravdový muž nebo ….. někdo jiný.
  • Dobře vypadá – když se doma můžete pochlubit krásně naplněným chladícím boxem, má to sakra sexappeal.
  • Dárek – pokud vínu rozumíte, nikdy nedostanete Sklepmistra.  

… zpět k tématu.

 

Kupujte víno ve velkém

Jednou z výhod současné doby je přehlcení nabídky kvalitního vína. A jak je to myšleno? Když vidím dobré víno, za dobrou cenu, nemám problém koupit dvanáct, osmnáct, podle ceny i více láhví. To je jedno, že je nevypijete. Za rok se však dostanete do velmi příjemné situace, kdy máte uloženo dvě stě a více láhví, tudíž téměř nebudete kupovat víno za plnou cenu. Věřte mi, že každého čtvrt roku mi přijde mnoho zajímavých nabídek na koupi výborných láhví za akční cenu se slevou 30 – 50 %. A když není zrovna nic na koupi, nevadí. Můj archiv nabízí zhruba patnáct druhů bílého, dvacet druhů červeného a šest druhů šumivého vína. Ať přijde jakákoli návštěva, cokoli vaříte, na cokoli máte chuť, již máte naskladněno a vždy uspokojíte momentální poptávku. A kdyby přišla prohibice, není problém.

 

Pak to má ještě jednu výhodu. Partnerský rozchod. Nebudete první, ani poslední. V této situaci nemáte peněz nazbyt, ale když uhájíte svoji sbírku při dělení, máte na rok vystaráno a vaše životní úroveň neklesne. Věřte mi, mám mnoho přátel, kteří vědí, o čem mluvím. Žijete si v klidu s partnerkou, pohoda, klídek a najednou konec. Rok, dva nemáte mnoho peněz na kupování láhví vína. Jenže, když máte svoji sbírku, můžete si dát nohy na stůl a pohoda. Nejednomu z nás tento malý, leč důležitý krok zachránil mnoho vnitřního klidu.

 

Závěrem

Podělím se s vámi ještě o jednu zkušenost. Málo dívek, žen je v oblasti vína nějakým znalcem. To je ale jedno. Když k vám přijde na návštěvu, můžete mít připravenou láhev, nebo začnete kávou, vodou a pak plynule přecházíte na víno. A když se dostanete přes otázky: Bílé, červené, šumivé, následuje přesný výběr. V současném vztahu jsem přesně tuto otázku položil. Bílé, červené, sekt, prosecco, cava, champagne? Když bylo spíše jako zkouška a trochu rýpnutí zvoleno champagne, následovala otázka bílé, růžové? V tu chvíli jsem byl pánem situace já. Když jsem dal ještě na výběr asi z osmi značek, věděl jsem, že jsem vítěz. A zase, není potřeba do zvládnutí situace investovat nějaké značné finanční prostředky. Nemusíte mít doma Mum, Moet, Perignon apod.. Tento rok byl na champagne skvělý. Spousta zajímavých láhví již od tří set korun. Nechci porovnávat láhev za tři sta a Mum. Chci jen porovnávat efekt, kdy jste schopni nabídnout pět různých láhví. A o tom to je. Je to lepší než Lambrusco.

 

MK

Roman

100% pravda.Ďakujem za článok

Martin Krupička

Dobrý den, i já děkuji za reakci. MK

30.6.2019

Whisky a destiláty. Investice bez limitu 06/2019

No limit whisky and spirits investing 06/2019

1 + Číst dále
26.6.2019

The Glenlivet Enigma DOPORUČUJI ideální investice červen 2019

Whisky and spirits, ideal investment of June 2019

1 + Číst dále
24.6.2019

Barové pábení 06/2019

Bar tips 06/2019

1 + Číst dále