Martin Krupička

Barové pábení 10/2019

10.10.2019
Bar tips 10/2019

Přelom měsíců září/říjen byl poměrně silně ovlivněn mojí náhlou cestou do Itálie, kde jsem měl možnost objevit neuvěřitelné chutě olivových olejů, místních likérů, pálenek, vína, jídel, zkrátka a dobře, vše bylo naprosto úžasné. K výletu se také pojila zajímavá historka, kdy je úžasné mít základní všeobecné vzdělání. Měl jsem se poznat s jednou zajímavou osobou, která pro mě vyslala člověka, který neuměl absolutně jinak, nežli italsky. Angličtina, němčina, ruština, dobrý, ale italština jde mimo mě. Navigace mi nedokázala najít piazzu, a tak domluva byla velmi složitá. Nakonec jsem si vzpomněl na operní píseň, kde znám text Time to say goodbye, která začíná, slovy, když jsem sama. Takže jsem znal jsem: Lo sono. Pak jsem se postavil před katedrálu, ta byla jasná Duomo di Montichiari a pak jsem si vzpomněl slavný výrok starého Říma: Hanibal ante portas. Takže konečná věta Lo sono ante portas Duomo di Montichiari zafungovala. Asi to nebylo gramaticky správně, ale nakonec výsledek byl důležitý. Našli jsme se. Nyní již ale k láhvím. Pro tento měsíc jsem vybral jeden naprosto unikátní rum a jednu brandy.

 

 

Santos Dumont XO Elixir

Trocha teorie: Alberto Santos-Dumont se narodil 20. července 1873 v Brazílii. Byl nejmladším z 11 dětí bohatého majitele kávových plantáží a stal se významným leteckým průkopníkem a konstruktérem. Sestrojil první skutečně řiditelnou vzducholoď na světě.

 

Už jsem toho v minulosti napil poměrně dost, ale tahle láhev Santos Dumont XO elixir pro mě byla od začátku až dokonce jedním velkým, příjemným překvapením, byť si zcela uvědomuji, že to nemusí být váš šálek kávy. Předně bych chtěl říci, že mám rád jednoduché, kvalitní a designově nepřeplácané láhve. Již první dojem, když jsem vzal tento destilát do ruky, byl pozitivní. Jedna z prvních informací, kterou jsem se dozvěděl, byla, že se jedná o limitovanou edici, čemuž jsem úplně nevěřil. Když jsem však začal pátrat více a zašel jsem např. na Master of malt, zjistil jsem, že láhev je vyprodaná a to za cenu o 25% vyšší, nežli si jí můžete zakoupit v ČR. To však neznamená, že by jí šlo složitě sehnat. To ne, ale v dnešní době neomezených limitovaných sérií mě zkrátka překvapilo, že někde je již vyprodaná.

 

Vzal jsem tedy skleničku, nalil a již první setkání mě jasně upozornilo, tenhle rum bude naprosto jiný, spíše ženský, ale i pro mě jako muže, pokud máte velmi specifický večer, fakt zajímavý. Do nosu jsem dostal přímý direkt medu, sladkého ovoce, lékořice, trochu máty, lotus sušenek, který byl zakončen lehkým kokosem. Rázem jsem musel nalít ještě do druhé sklenice mé partnerce, která má oblíbené Legendario, aby porovnala obě láhve. Po ochutnání ještě vše doplnila čokoláda a mřížkovaný linecký koláč, kdy jsme oba museli konstatovat, že tohle je fakt pecka. Tohle pití, je naprostá fantazie pro ženu, která chce v pánské společnosti korzovat s pořádně baculatou skleničkou a upíjet až do rána, kdy bude usínat naplněná vůněmi a chutěmi. Pro muže je to velmi specifická láhev, kdy máte chuť na opravdu netypický, kvalitní, sladký rum. Nemohu říci, kdy vás chytá chuť na sladké, ale pokud se nám blíží vánoční čas, tak prásk, tohle je chlapsky nechlapské pití na vánoční období. Všechny ty punče, svařáky a další šťávičky jsou ničím. Tohle by měli přesně chlapy pít na Vánoce do 18h.

 

Jen závěrem bych chtěl říci, i má partnerka je přeci jenom žena. Pokud si tento rum koupíte, schovejte si ho. Při hlášce: To by byly vanilkové rohlíčky, mě polil pot. Jak by mohla dát něco tak fantastického, co je vyrobeno z panenské šťávy cukrové třtiny, pak zraje ve vybraných sudech po bourbonu a následně ještě v sudech po sherry Pedro Ximenez do rohlíčků?

 

 

 

Gran Duque d´Alba Grand Solera Sherry

Již od malička jsem tuto láhev vídal na regálech a vždy mi přišla tak trochu kýčovitá. Něco jako když si ve vínu koupíte „klášterní tajemství“. Nicméně, když jsem se o ni začal zajímat trochu více, padlo jasné rozhodnutí, pojďme do toho.

 

Pro někoho se může zdát komplikovaný již název. Aby ne. Destilát nese jméno španělského šlechtice Fernanda Álvareze de Toledo y Pimente, 3. vévody z Alby, který se pro své konání v Nizozemí a Portugalsku stal symbolem pro krutost. Tudíž nevím, zda to je v těchto zemích dobrý marketingový tah, ale to mi nepřísluší soudit.

 

Co se týče destilátu jako takového, tak je to přesný opak první doporučované láhve. Je typicky chlapský, komplikovaný, náročný. O této láhvi např. Bestdrink píše: Podle časopisu Wine Enthusiast patří mezi čtyři nejlepší španělské brandy v této kategorii. K tomu se vyjádřím později. Každopádně destilace probíhá z odrůd vín Palomino a Airen při 65 stupních, aby následně destilát odpočíval v soudcích z amerického dubu, kde předtím zrálo sherry Oloroso. Potom vstupují do tradičního systému criaderas y soleras v 10. criaderas a postupně sestupují níže, dokud se nedostanou do soudku solera. Délka stárnutí destilátu se pohybuje mezi 10-12 lety.

 

Když láhev otevřete, jak jsem již psal, zjistíte, že se jedná o úplně jiný šálek kávy. Při vůni poznáte lehké švestky, ořechy, starou kůži, za mě možná i vůni starého nábytkového dřeva, tabák a blíže mnou neidentifikované bylinky. Víno můžete cítit jen velice okrajově. Při ochutnání nalézáme z mého pohledu silné kožené vjemy, doprovázené lehkou vanilkou, švestkami, dřevem a okrajovým karamelem. Jedná se o velice komplikovaný, leč zajímavý nápoj. Dokážu si naprosto živě představit spojení chutí a vůní Gran Duque d´Alba Grand Solera Sherry a dlouhého kouření sherry tabáku v dýmce. K jídlu bych tam vrazil naprostý protiklad tenkých plátků silně uzeného lososa, kterého bych již ničím nedoplňoval. Jak říkal Pepek Zilvar z chudobince v Bylo nás pět: Chleba mě nadýmá. Když píši tato slova, doslova cítím v svých ústech tu pestrou paletu vůní a chutí. Wau, to je pecka. V tomto případě bych se vůbec nebál dát tuto láhev jako konkurenci mnohem dražším whiskám.

 

 

Závěrem

Obě láhve mají něco do sebe. Tu první můžete brát jako dražší, ale mnohem lepší konkurenci k Legendariu, přičemž mé srovnání je jako Škoda Fabie HTP 1.2 a Lexusu RX 450. Jste ochotni si připlatit a za to čekáte skvělý zážitek. Který dorazí. Ta druhá je opačný příběh, kdy srovnáváme kvalitou Octavii s Passatem, avšak cena je více jak poloviční, tudíž bych jí mohl klidně označit jako Best Value. Chcete podobnou nebo stejnou kvalitu za méně jak poloviční peníze? Tady je. 

 

MK

Pavel

Tak nejak premyslim jestli se na to pod tak kvalitnim clankem, v teto komunite a doporucenim na dalsi degustace do baru zeptat. Sice ocekavam, ze budu jako barbar z klubu vyloucen, ale presto mi to neda. Zvlaste kdyz jde o relativne novy serial Barove pabeni ale prave proto myslim, ze k tomu dotaz sedi. Pokud se tim nekoho dotknu, tak se omlouvam. Ja jsem se k whisky/rumu dostal pres hledani pojmu investice a veci jako whisky index prekonal..., takze jsem byl rad za objeveni tohoto blogu, ktery pravidelne ctu a inspiroval se prvnimi investicnimi tipy do whisky pred zhruba rokem. Nejake jsem zkusil vytipovat sam. Kazdopadne jako spravny Cech piji pivo, nekdy vino a prolozim to panakem. Nicmene jsem v komentarich cetl, ze whisky/rum se ma hlavne pit, stejne jako ze investicim pomuzou degustace. Otevrel jsem si lahev drazsi whisky (pro me neco pres 2 tisice) a prestoze jsem drive pil tzv. na prasaka treba s colou, chutove me cista whisky velmi zaujala. Problem je, ze mi chutna jedna sklenka na chut - pouzil bych pro prirovnani pojem na gurmana. Neumim si predstavit vypit celou lahev jako spravny Cech na opici, protoze je na me velmi chutove vyrazna a silna. Jeste vetsi problem by zjevne meli moji pratele kterym bych whisky/rum nabidl a nemaji zkusenost ani s jednou sklenkou. Chtel jsem se tedy zeptat zkusenejsich jestli je pristup jedne - dvou sklenek divny nebo pijete normalne i vetsi mnozstvi? Take by me zajimalo jestli existuje chutove mene vyrazna nebo obsahem mnozstvi alkoholu nizssi whisky/rum, kterou by jsem mohl vzit z baru a nemel/i problem vypit misto degustace na opici a zvlaste moji pratele, kteri to budou pit v podstate poprve a nejsou na to zvykli. Popripade jaky jiny kvalitni alkohol nabídnout, abych kdyz bych sam degustoval rum/whisky neurazil?

Martin Krupička

Dobrý den, předně bych chtěl říci, žádný dotaz není hloupý, a za co jsem velice rád, zdejší komunita je přátelská. Nejsme bulvár, a tak se zde de facto negativní a urážlivé komentáře nevyskytují. Tudíž, ostych stranou a další dotazy, ať jsou jakékoli, klidně házejte do pléna. To bych viděl i jako poděkování všem čtenářům, kterým skládám poklonu za jejich úroveň, zvláště v této době. Co se týče vašeho dotazu, tak za mě si zbytečně děláte těžkou hlavu nějakými předpisy, které neexistují. Dělejte všechno tak, jak vám to přináší radost a uspokojení. Kdybych to měl přirovnat k ženám, neumím si představit, že by byly všechny stejné a stejně se i chovaly. To by byla nuda. A tak je to i s vaším pitím. Kdybych měl ale říci, jak to vidí etiketa, je to zhruba přesně, jak to máte vy. Večer se začíná dobrý jídlem. Takže začínáme šumivým vínem, lehkým bílým, robustním bílým, klasickým červeným, těžkým červeným, končíme portským, kávou a na závěr skelničkou destilátu. Takto chodí opravdu gurmánské večeře. Tudíž jak vidíte, jde o chuť, nikoli kvantitu. Pokud se budeme bavit o posezení u skleničky a kávy, pije se sklenička třeba i dvacet minut. A zase, jde spíše o požitek, nikoli množství. Pití destilátu mějte tedy jako obřad. Něco dobrého na relax, chuť nebo dobrý spánek. Někdy si dáte jednu, někdy tři. To je přeci úplně jedno. A když se budete chtít rozveselit, tak bych ke kole doporučoval VAT 69. Poměr cena, kvalita pro úplné laiky dostačující. Pokud budete dělat již sofistikované míchané nápoje, tak bych šel do kouřové whisky, doporučoval jsem tu třeba Smoky goat. Tak snad za mě takto. MK

Martin

Já jako atypický čech pivo nepiju (nechutná mi) a víno jen sladké nebo portské či sherry. Nicméně mám podobný stav. Dám si většinou 1 decku. Pokud se chci zdunit za mě vypadá nadějně se dopít větším množstvím např. Staré myslivecké 1 leté (v akci půllitrovka za 99 myslím má 38 voltů, lépe se to pije). Nebál bych se ale opít jenom whiskou ale přijde mi to škoda, jiný důvod bych v tom nehledal. Přeci jenom whisku si chci raději vychutnat. Nicméně s přáteli piva je to složitější ale mám již něco v této situaci za sebou. Doporučil bych vám z whisky Cragganmore 12 a z rumu Mount Gay XO. Láhve cca po 800. Tyto ryzím pivařům chutnaly. Co se týče toho rumu tak to je favorit - láhev padla za 2 sezení a nyní se přátelé piva dotazují kdy zas bude ten rum že by si dali - až tak byl skvělý.

Martin

P.S. zapmněl jsem dodat ta Myslivecká přátelům piva také chutnala - což mě samotného překvapilo.

Jirka

Pavel: whisky pijte jak Vám to chutná to je to hlavní. Já osobně spíše degustuji, ne více než 3 malé panáky denně, ale vždy různé věci, mám aktuálně otevřených cca 40 flašek protože mám rád pestrost..

17.1.2020

Whisky a destiláty. Investice bez limitu 01/2020

No limit whisky and spirits investing 01/2020

0 + Číst dále
14.1.2020

Glendronach 15y Revival DOPORUČUJI ideální investice leden 2020

Whisky and spirits, ideal investment of January 2020

0 + Číst dále
30.12.2019

Bruichladdich 14y 2003 micro provenance DOPORUČUJI ideální investice prosinec 2019

Whisky and spirits, ideal investment of December 2019

2 + Číst dále