Martin Krupička

5 destinací, které navštívit

12.6.2019
Five top destinations for a visit

Také jste v poslední době zaznamenali velké množství levných letenek a to i s prestižními leteckými společnostmi? Super. Tak pokud nevíte, kam letět, tak tady máte ode mě několik zajímavých tipů.

 

Langkawi

Naprosto úžasná destinace, kdy jsem byl naprosto ohromen nabídkou Qatar Airways, která nabízí přímý let z Prahy na ostrov a to za necelých 14 000,- korun v hlavní sezóně. Kdo nenavštívil, určitě doporučuji, protože ostrov je nádherný, můžete nakupovat v celé řadě free duty shopů, tj. pivo pořídíte již za 9 korun a kvalitní rum Bacardi do 300,- za litr! Pobyt na Pantai Cenang je báječný a máte výhodu, že můžete navštívit lodí jak sousední Penang, kde je řada zajímavých památek, tak Ko Lipe, kde jsou zase překrásné pláže.

 

 

Phu Quoc

Dalším zajímavým ostrovem je vietnamský Phu Quoc. Na tomto ostrově jsem zatím nebyl, ale co není, určitě bude, již mám koupené letenky. Ostrov mě zaujal svoji kombinací zajímavého ubytování, krásných pláží a jednou z mála příležitostí jej zažít, než bude zcela zkapitalizovaný. Přidal jsem se do FB skupiny návštěvníků Vietnamu, takže tímto děkuji za spousty zajímavých tipů a rad.

 

 

Hainan

Tak tohle je super destinace, kdy čekám doslova na příznivé letenky. Na rozdíl od zbytku Asie, je nejlepší jej navštívit během letních prázdnin, případně v září. Pro pobyt na ostrově nepotřebujete vízum, což je úžasné. Ceny za ubytování jsou více než příznivé a za 14 na pláži v perfektním hotelu dáte klidně jen 35 000,- pro rodinu. Hainan leží na stejné úrovni jako Hawai a je proslulí celou řadou nejkrásnějších pláží světa. Snad jedinou nevýhodou je delší let, tedy pokud máte rodinu, což poměrně řeším, ale snad se povede.

 

 

Okinawa

Jedna z mých vysněných destinací, které bych velice rád navštívil. Řada vojáků z druhé světové války určitě na tento ostrov nebude mít ty nejlepší vzpomínky, ale nechme historii spát. Dnes je ostrov luxusní destinací, kam se dostanete za vcelku slušné peníze. Nevýhodou je delší let a dražší pobyt v místě. Přeci jenom je to Japonsko. Na druhou stranu je to výborná kombinace Japonska a pozemského ráje.

 

 

Sicílíe

V silném kontrastu nabízím evropskou destinaci, kterou můžete navštívit letecky i za 1400,- možná i méně. Jasně, poletíte s nízkonákladovou společností, ale zase to není tak daleko. Sicílie mě překvapila především tím, že cena za půjčení automobilu a motorky je defacto identická. Co se dá ale dělat. Na druhou stranu jsem vždy toužil navštívit Corleone a další ikonická místa. Kdo má rád víno, dobré jídlo atd., určitě si také přijde na své. Výhodou Sicílie je, že není třeba se pachtit v šíleném horku v létě. Spousta krásných zážitků i koupání můžete zažít na konci září i začátku října. Málo lidí, lepší ceny, klid a pohoda.

 

 

Závěrem

Už vás nebaví jako mě jezdit v létě, tedy v teple, za horkem? Dává vám to smysl? Mně ne. Takže se v listopadu těším na Vánoce, pak je Nový rok, v únoru do tepla a v březnu je jaro. Tohle je myslím fantastická kombinace. Zvláště když si uvědomíte, že 14 dní např. na Langkawi vás vyjde max. na 25 000,-, tj. týden na cca 12 500,-. Co za to pořídíte u cestovky?

 

MK

Martin

Souhlas s tím že nebudu vyhledávat v období kdy je v tuzemsku 30° a víc, destinace kde je stejná nebo vyšší teplota. Tímto děkuji za tip na Sicílii. Já bych na letní období z vlastní zkušenosti doporučil Irsko nebo Skotsko kde jsou cca poloviční teploty - ve spojení s nějakou palírnou je to pro fandu whisk(e)y ideální letní dovolená. Jako člověk co má rád teploty od 0-20° bych uvítal více tipů na chladnější destinace.

Martin Krupička

Dobrý den, děkuji za krásný komentář. I když zrovna včera mi psala kamarádka. Tak to vidíš, v Praze přes třicet a v Itálii krásných dvacet čtyři. Kdo ví, kam se za pár let budeme jezdit chladit. :-) MK

20.8.2019

Whisky a křišťálová karafa

Whisky and crystal carafe

2 + Číst dále
15.8.2019

Barové pábení 08/2019

Bar tips 08/2019

2 + Číst dále
14.8.2019

Kavárenským povalečem ve Františkových lázních

Dandy in Františkovy lázně

0 + Číst dále