Martin Krupička

Unikátní únor. Vcelku slušná manipulace

8.1.2018
Unique February 2018 – very good manipulation

Jednou za rok mě to chytne, tedy mimo „aprílu“ a zkusím pozornost lidí kolem sebe. A tak se stalo nyní. Pořád se hovoří o manipulaci, trolech, nenávistných komentářích atd.. Když ke mně skutečně dorazil zveřejněný mail, zkusil jsem pozornost každého z nás.

 

Informace nesla všechny znaky, proč jí bezmyšlenkovitě věřit. Byla krátká, jasná, měla prvky unikátnosti, tajemství a díky přiloženému jpg jí nebyl problém rychle ověřit.

 

Otázka za dva bludišťáky tedy zní: Kdo jí skutečně uvěřil? Nikdo po vás nechce nějaká prohlášení. Buďme upřímní sami k sobě. Ten článek nevznikl proto, abych se někomu vysmál, nebo vám bylo před sebou samými trapně. To v žádném případě. Ten článek vznikl proto, aby vás na něco upozornil.

 

Pokud jste jeho manipulaci odhalili, úžasné. Pokud ne, získali jste zpětnou vazbu, což je také velmi důležité, možná důležitější, nežli je první případ. Pokud člověk pochopí a objeví nějakou slabinu, lze se z ní poučit a v konečném důsledku se stát lepším, silnějším. O tom je učení manipulace. Já jsem se jí studoval především sám na sobě. Nechal jsem na sebe působit informaci a pak jsem přemýšlel, proč se tak dělo. Výsledky a důvody byly pro mě zvláště v začátcích šokující. Ale tak to je. I o tom je studium. Některé rozhovory jsem si v hlavě přehrával i několik týdnů, abych skutečně věděl, jaký byl jejich smysl, co jsem sám říkal, na co se mě kdo ptal a jaký to bude mít důsledek.

 

Závěrem

Pokud se vám článek líbil, pošlete jej dál. Minimálně svému okolí dáte možnost zamyslet se nad sebou samým. A to je hrozně moc.

 

 

MK

Fitflop UK Classic

Ill immediately grab your rss as I can not find your email subscription link or newsletter service. Do you have any? Please let me know so that I could subscribe. Thanks. Fitflop UK Classic http://www.fitflopssaleclearanceuk.com/fitflop-uk-classic-c1.html

Nike Free 4 Womens

Excellent site. A lot of useful information here. I sending it to a few buddies ans additionally sharing in delicious. And of course, thank you on your effort! Nike Free 4 Womens http://www.nikeoutlet-storeonlineshopping.com/nike-free-40-womens-c41_88.html

arachni_name

1`--

arachni_name`--

1

arachni_name

1)

arachni_name)

1

arachni_name

1

13.5.2019

Šmudlové dnešních dní

Badly dressed men

0 + Číst dále
22.2.2019

Návrat k prudérnosti? Zvykejte si.

Return to conservatism

1 + Číst dále
15.2.2019

Smysl života? Práce.

Meaning of life? Work.

1 + Číst dále