Martin Krupička

Unikátní únor. Vcelku slušná manipulace

8.1.2018
Unique February 2018 – very good manipulation

Jednou za rok mě to chytne, tedy mimo „aprílu“ a zkusím pozornost lidí kolem sebe. A tak se stalo nyní. Pořád se hovoří o manipulaci, trolech, nenávistných komentářích atd.. Když ke mně skutečně dorazil zveřejněný mail, zkusil jsem pozornost každého z nás.

 

Informace nesla všechny znaky, proč jí bezmyšlenkovitě věřit. Byla krátká, jasná, měla prvky unikátnosti, tajemství a díky přiloženému jpg jí nebyl problém rychle ověřit.

 

Otázka za dva bludišťáky tedy zní: Kdo jí skutečně uvěřil? Nikdo po vás nechce nějaká prohlášení. Buďme upřímní sami k sobě. Ten článek nevznikl proto, abych se někomu vysmál, nebo vám bylo před sebou samými trapně. To v žádném případě. Ten článek vznikl proto, aby vás na něco upozornil.

 

Pokud jste jeho manipulaci odhalili, úžasné. Pokud ne, získali jste zpětnou vazbu, což je také velmi důležité, možná důležitější, nežli je první případ. Pokud člověk pochopí a objeví nějakou slabinu, lze se z ní poučit a v konečném důsledku se stát lepším, silnějším. O tom je učení manipulace. Já jsem se jí studoval především sám na sobě. Nechal jsem na sebe působit informaci a pak jsem přemýšlel, proč se tak dělo. Výsledky a důvody byly pro mě zvláště v začátcích šokující. Ale tak to je. I o tom je studium. Některé rozhovory jsem si v hlavě přehrával i několik týdnů, abych skutečně věděl, jaký byl jejich smysl, co jsem sám říkal, na co se mě kdo ptal a jaký to bude mít důsledek.

 

Závěrem

Pokud se vám článek líbil, pošlete jej dál. Minimálně svému okolí dáte možnost zamyslet se nad sebou samým. A to je hrozně moc.

 

 

MK

25.4.2018

Overdressed nebo underdressed?

Overdressed or underdressed?

0 + Číst dále
29.3.2018

Whisky a destiláty. Investice bez limitu 03/2018

No limit whisky and spirits investing 03/2018

1 + Číst dále
23.2.2018

Jak poznat originální láhev. Díl druhý

How to know If your whisky is fake. Part 2

0 + Číst dále