Martin Krupička

Jak volit barvu obleku podle času

13.9.2017
Velmi jednoduchá rada, abyste již nikdy nebyli za nevzdělané hlupáky

Vídám to velmi často na nejrůznějších setkáních. Kravaty z devadesátých let, šedé obleky na večerním banketu, tweed v divadle apod.. Nic proti ničemu, ale pokud chcete být na trochu vyšší úrovni, měli byste dodržovat pravidlo osmnácté hodiny.

 

V tuto chvíli se budeme zabývat čtyřmi nejčastějšími barvami obleků.

  • Šedá
  • Klasická modrá
  • Navy suit
  • Černá

 

Nehledejte v tom vědu

Z hlediska času byste si měli vlastně zapamatovat především osmnáctou hodinu. Tady se de facto všechno láme. Je to hodina, kdy ve společnosti končí den a začíná večer. Tomu odpovídá i barevné ladění obleků.

 

Den – světlý oblek, večer – tmavý oblek

Když to trochu přeženu, to znamená, že šedý a klasicky modrý oblek by neměl zažít noc, černý oblek den a navy suit je výjimka, protože se jedná o naprosto universální barvu, kterou byste měli volit na události, jež začínají ve dne a končí v noci.

 

Výjimka z pravidla

Pokud lze pravidlo osmnácté hodiny porušit, tak je to v zimně a v létě. Proč? Přeci jenom, v zimě přichází tma již kolem šestnácté hodiny a v létě je často den až do dvaadvacáté. Takže, rozum do hrsti. Snad to není tak složité.

 

Závěrem

Jste překvapení, jak jednoduché to dnes bylo. No, ale je to tak. Pokud si řeknete, že jsem vám dnes neřekl žádné překvapivé moudro, věřte mi, že v České republice o pravidlu dne a noci nemá vůbec ponětí 85% mužů. Nejhorší kombinace je neznalost a vlastnictví pouze jednoho nekvalitního obleku.

 

MK

6.9.2019

Gin and tonic historie

Gin and tonic history

1 + Číst dále
13.5.2019

Šmudlové dnešních dní

Badly dressed men

0 + Číst dále
22.2.2019

Návrat k prudérnosti? Zvykejte si.

Return to conservatism

1 + Číst dále