Martin Krupička

Casual outfit měsíce listopad 2017

16.11.2017
Nová rubrika, která vás možná inspiruje. Nyní zajímavá kombinace pro podzim.

V této nové rubrice bych se pokusil každý měsíc poukázat na casual outfit, který mě zaujal a něco k němu napsat. Nic není dogma, ale inspirace se určitě hodí, zvláště při budování vlastního osobního stylu.

 

Outfit měsíce listopad 2017

Brýle

Tento doplněk nepatří pouze k letním měsícům, ale možná daleko více k zimním, tedy těm zasněženým, kdy se slunce odráží od sněhu. Pokud máte nějaké své oblíbené brýle, zcela jistě si je nezapomeňte vzít. V rámci casual stylu je můžete využít místo kapesníčku u saka, případně kabátu.

 

Šála

Jedna z velmi důležitých věci, aby krk nevypadal jako oškubaný papoušek. Za mě určitě velmi důležitý doplněk, který je velmi vkusně schopen zaplnit prázdný prostor. V našem případě je šála navy suit s jemným vzorem, která velmi vkusně ladí s camel kabátem a doplňuje se s jeansy.

 

Jeansy a sako

Velmi dobrá kombinace, která udržuje vertikální linii barevného ladění. Středně modré, seprané jeansy, za mě díky bohu bez děr, tmavě modré navy sako (určitě ne černé) a šála v tmavě modré barvě v odstínu mezi jeansy a sakem.

 

Košile

Vzhledem k šále, jeansům, saku a jejich barevnému sladění, je velmi dobře doprovází klasická bílá košile bez doplňků (kravata, motýlek). Zapínání by mělo být klasické bez manžet, které by byly jen na obtíž a rozbíjely by kvalitní casual dojem. Rozhalenka s šálou je kombinace, která mě v současnosti na podzim velice baví i u klasického obleku.

 

Opasek

Zde můžeme vidět chybné ladění s obuví, kdy si myslím, že se barva opasku ztrácí v barvě saka.

 

Obuv

Cognac oxford full brogue jsou bezpochyby vynikající variantou. Kdo miluje detaily, tak si jistě všiml, že by si je model mohl alespoň zavázat. Full brogue je moje osobní citová záležitost a k casual stylu nenajdete lepší a universálnější variantu, nežli je tato.

 

Závěrem

Tento outfit pro měsíc listopad je jednou z nesmrtelných casual klasik. Pokud si toto oblečení pořídíte, plně věřím, že ještě za pět let s touto kombinací uděláte mnoho parády.

 

MK

25.4.2018

Overdressed nebo underdressed?

Overdressed or underdressed?

0 + Číst dále
29.3.2018

Whisky a destiláty. Investice bez limitu 03/2018

No limit whisky and spirits investing 03/2018

1 + Číst dále
23.2.2018

Jak poznat originální láhev. Díl druhý

How to know If your whisky is fake. Part 2

0 + Číst dále