Martin Krupička

5 nesmyslů, za které mnozí naivně utratili peníze

20.9.2017
Nejsem tak bohatý, abych si kupoval moderní výstřelky a pak mi překáželi v šatníku.

Každý módní výstřelek je velmi často zajímavý tím, v 90% případů, že:

  • Je drahý
  • Je rádoby trendy
  • Po půl roce se nad ním začínají lidé pousmívat
  • Nakonec se jej stydíte nosit

 

Mezi nejčastější nesmysly za poslední dva roky bych si dovolil označit:

 

Dvojité límečky u košile

Každý takovou košili musel mít. Když jsem to viděl, musel jsem se smát. Je to tak trapné jako meruňková, pistáciová a podobné barvy. Je v tom opravdu obrovský kus kreativity. Copak bychom vymysleli? Košile má jeden límeček. Tak co kdybychom tam dali dva. To je nápad. Tato móda vydržela cca tři čtvrtě roku a pak majitelé těchto košilí působili více jak trapně. Dnes je nevidíte. Tedy u lidí, co mají vkus. Nic proti módě, ale nikdy jsem nebyl tak bohatý a podle mého názoru ani tak hloupý, abych kupoval košili za mnoho tisíc a za necelý rok se jí styděl nosit. Kupuji si tak drahé a kvalitní oblečení, abych se je nestyděl nosit ani za pět let, co se košilí týče. Tomu říkám opravdové módní mazáctví.

 

Divoké zapínání

Další stupiditou u košilí bylo velmi nesouměrné zapínání. Dva knoflíky blíže, pak dlouho, dlouho nic a zase dva knoflíky blízko u sebe. Tato móda nevydržela ani půl roku. Vzali byste si takovou košili do společnosti dnes? Ne? Díky bohu. Já si jí raději ani nekoupil.

 

Krátké kalhoty

Víte co? Pošlete je rovnou do Karibiku nebo USA. Tam je krátkých kalhot zrovna zapotřebí, protože tam přišla velká voda. Když se zamyslím, že kalhoty by měli, pokud v nich nechodíte každý den do práce, vydržet deset a více let, přijde mi dnes velice komické, jak lidé ještě v tuto dobu nosí podobné kousky, zahalující se do hávu kreativity a vzdoru. Krátké kalhoty měli opět jepičí život.

 

Zvýrazněné dírky u saka

Velká část lidí se zbláznila, když si nechávala obšít poslední knoflíkovou dírku na rukávu, aby ještě více podtrhla fakt, že mají sako šité na míru. Musím zcela nepokrytě přiznat, že i já jsem o tom v jednu chvíli přemýšlel, ale nakonec jsem díky bohu odolal a zvítězil můj konzervativismus. A že to byla trefa do černého. Dnes je zase v módě, jako posledních 150 let, nenápadná elegance. Kdo ví, zná, ten vidí a dokáže ocenit. Ten zbytek nás nezajímá.

 

Obšití klop saka

Další nepovedenou inovací bylo výrazně přiznané obšití klop u saka. Vidíte snad dnes takového majitele? Ne. Výstřelek, který trval jeden rok, zcela přirozeně zanikl.

 

Závěrem

Neříkám a netvrdím, že moje názory jsou správné, ani svaté, ať si každý dělá, co chce. Také neříkám, že je špatně, pokud máte dostatek finančních prostředků, tu a tam nějaké té extravaganci podlehnout. Já se ale přiznám, že jsem velice konzervativní člověk a vážím si svého přesvědčení a peněz. Nebuduji svůj šatník na kvantitu, ale na kvalitu. Každý můj kus oblečení musí mít nějaký smysl a snad i nadčasovou eleganci. Zkrátka a jednoduše si myslím, že nechci nic měnit na svém výběru a směřování: místo extravagance chci špičkovou látku a dokonalého krejčího. Kvalita měla, má a vždy bude mít své místo, a tak i já doufám, že se mezi námi najdou lidé, kteří přemýšlí stejně. Zkrátka nejsem tak bohatý, abych si kupoval laciné věci.

  

MK

6.9.2019

Gin and tonic historie

Gin and tonic history

1 + Číst dále
13.5.2019

Šmudlové dnešních dní

Badly dressed men

0 + Číst dále
22.2.2019

Návrat k prudérnosti? Zvykejte si.

Return to conservatism

1 + Číst dále