Martin Krupička

5 doplňků k dokonalosti

22.9.2017
Ani jedna z nedokonalostí se na nejvyšší úrovni neodpouští. Vítězství nebo prohra. Nic mezi tím.

V tuto chvíli vám předávám jednu z dalších mých zkušeností, kterou jsem získal při svých obchodních a diplomatických jednáních a nemusím zde doufám zmiňovat, že se nejednalo o organizování dětského dne. Tyto informace můžete akceptovat jako fakt a přijmout je otevřeně, což vám ulehčí práci v budoucnu, případně si povrchně myslet své a vytrpět si vlastní zkušenost jako já.

 

Pero, propisovací tužka

Jednání, ať jsou na jakékoli téma, jsou plná informací a křivku zapamatování snad zde nemusím vysvětlovat. Tablet, notebook, to je absolutní nesmysl. Poznámky si musíte dělat hezky ručně. No a tak přijde nepochybně čas, kdy budete muset vytáhnout propisovací tužku nebo pero. Plastové, reklamní nebo značně opotřebované propisky jsou přímou cestou do pekla.

Pokud se účastníte jednání na nejvyšší státní úrovni, vždy v týmu naproti vám sedí osoba, která nic neříká a zdánlivě mnoho nedělá. Naopak. Ten pán nebo paní naproti vás čte. To je jeho práce. Jeho výsledkem je po skončení jednání charakterizovat vaši osobnost. Jak to asi dopadne s reklamní propiskou, si dokážeme představit všichni.  

 

Diář

Abyste si mohli něco zajímavého zapsat, musí být také kam. Pokud má mít knížka krásný obal, aby zaujala svého kupce, měl by mít diář krásný obal, aby zaujal vašeho partnera. Kožené diáře jsou tedy zcela jasnou variantou. Pokud bude s vaším monogramem, bod pro vás.

 

Pouzdro na vizitky

Když jsem viděl, jak mi moji partneři dávají vizitky z malého zlatého, stříbrného nebo kovového vizitkovníčku, myslel jsem si, že je to snobská záležitost. Jenže když máte oblek na míru, pracujete v něm, v automobilu jej odložíte, vaše vizitky schované ve vnitřní straně saka již nemusí být tak krásné, tedy rovné s ostrými hranami. Proto doporučuji nechat si vyrobit vlastní pouzdro na vizitky. Investice, která si určitě vyplatí.

 

Flash disk dual port

Pokud máte pracovat na společném projektu, je velmi často důležité sdílení dat. Tato data se velmi často v žádném případně nijak neposílají, nebo neukládají na nějakém cloudu. Vše hezky z ručky do ručky. A na to je ideální mít při ruce flash disk, který bude malý a zároveň kompatibilní jak pro notebook, tak pro tablet a mobilní telefon.

Nemusím doufám dodávat, že flash disk by měl být vždy bez dat a zformátovaný.

 

Prsten

Velmi často se setkávám s lidmi, kteří si myslí, že mě jejich snad i motorkářské prsteny dojmou. Naopak. Čisté prsty jsou základ. Pokud již musíte mít prsten, tak prosím snubní a pokud jiný, tak velmi kvalitní a pokud možno decentní nebo naopak pečetní. To, že jste příznivcem heavy metalu, nikoho nezajímá.

 

Závěrem

Na chyby není zkrátka čas. Nikdy nevíte, kdo se posadí proti vám, s kým se seznámíte ve volné rozpravě po jednání. Štěstí přeje připraveným. Tak takovými buďte.

 

MK

 

6.9.2019

Gin and tonic historie

Gin and tonic history

1 + Číst dále
13.5.2019

Šmudlové dnešních dní

Badly dressed men

0 + Číst dále
22.2.2019

Návrat k prudérnosti? Zvykejte si.

Return to conservatism

1 + Číst dále