Martin Krupička

12 antisexy pánského oblečení z pohledu ženy

6.11.2017
Několik základních nedostatků, která vám opravdová dáma nikdy neodpustí.

Ponožky a sandály

Tento bod se zmiňuje pořád a všude, nicméně bohužel sem pořád patří. Na obhajobu Čechů musím říci, že tento jev pomalu mizí ze scény a u mladé generace lze tento nešvar vidět více na cizincích. Rozhodně se tedy nejedná čistě o naši lokální záležitost.

Kšiltovky ala „Láďa Hruška“

Pamatuji si na rok 1991, kdy jsem poprvé dostal svoji první kšiltovku. Byla to taková ta reklamní od Škoda Auto. Tenkrát nám je záviděla celá Mladá Boleslav. Jenže dnes se píše rok 2017 a kšiltovka je jaksi za zenitem a pro gentlemana nepřípustná. Je sice pravda, že několik „vyšuká…..“, pardon, vyšupávačů je velmi rádo nosí, avšak stejně jako je kvalitní jejich způsob obživy, stejně společenský je i jejich styl. Za mě jasný palec dolů.

Tříčtvrťáky

Hit devadesátých let, který jsme si dělali ze starých jeansů, jenž pak následně vystřídali tříčtvrťáky plátěné s obrovskými kapsami. Jenže dnes jsou prostě úplně mimo. Zcela otevřeně, jedny takové také mám, ale do společnosti je rozhodně nenosím. Je to takový ten kousek, co jsem si koupil a nyní je mi ho líto vyhodit, protože jej prostě nenosím, tudíž je stále jako nový. I to se stává.

 

Trička s obrovským výstřihem do V

Evergreen všech posilovacích nadšenců a bláznů, kteří nepochopili, že je někdy lepší něco schovat a ponechat fantazii, místo toho, aby vše dávali veřejně na odiv. Kdybych to měl k něčemu přirovnat, tak k ženským prsům. Mohou být vystaveny všem kolemjdoucím k úžasu, spousta mužů si řekne hezké, ale nakonec právě oni budou ženou opovrhovat, protože je to taková šmudla v lepším, rajda v horším případě. Stejné je to u mužů. Rafinovanost neškodí. Jakou hodnotu má něco, co může mít a vidět každý?

 

Extrémní módní doplňky z budoucnosti

Asi už stárnu, ale nechápu proč na sobě nosit a používat doplňky jako byste hráli ve Star wars. Já chápu, že to pro mnohé může být zajímavé, ale opět bych to k něčemu přirovnal. Jak říkal Zdeněk Pohlreich. Existují spousty druhů talířů, ale ještě nikdo nevymyslel nic lepšího než je kulatý, bílý talíř. A tak je to i s doplňky. Nejdůležitější je kvalita provedení, styl a funkčnost. Jakýkoli extrém je navíc.

 

Trička s obrázkem A4, A3

Velmi zajímavým projektem jsou trička bez potisku. Jednoduchá, kvalitní, funkční. Velmi často nechápu, proč muži ještě dnes jsou ochotni kupovat nekvalitní bavlněná trička s extrémně velkými, často prostoduchými obrázky. Nesmysl. A není to ani praktické, zvláště v létě, kdy je potisk neprodyšný a vy se pod ním potíte do slova jako pr….

 

Super krátké kraťasy

Mnozí se vrací do módy 70. – 80.tých let. Vždy se mi vybaví obrázek P. Habery s Karlem Gottem a pak článek, kdy se otci nelíbilo, jak se jeho dcera obléká, kdy ona nepochopila, že se za ní stydí. Otec to vyřešil po svém. Pozval dceru na večeři a přišel ve velmi upnutém tričku a ve velmi krátkých jeansových kraťasech. Dcera se mohla propadnout hanbou, ale konečně pochopila svého otce. Krátké kraťasy, to je totální společenská vražda, zvláště jste- li ještě výrazněji ochlupený.  

 

Chodící billboardy

Když si koupím nějaký kus oblečení, nevidím již jediný důvod, proč bych měl být ještě chodícím billboardem pro danou společnost. Chodící reklama byla za první republiky to poslední, čím jste se chtěli živit. Dnes to děláte rádi a ještě na to platíte. O tomto nešvaru jsem psal několik článků, takže pro mě je to tak trochu osobní záležitost. Velké nápisy na tričkách, mikinách, bundách atd. ukazují jen na menší mediální gramotnost jejich spotřebitele.

 

Levné žabky

Já žabky téměř vůbec nenosím, nějak mi to vadí, ale proč ne. Pravdou je, že pokud si koupíte pantofle kvalitní, kožené, nic proti tomu. Když ale vidím ty gumové, sešlapané hrůzy, zvláště ve městě, to se stylem nemá nic společného. Jediný důvod, proč jsou nám předhazovány, je, že výrobní cena se pohybuje max. do 15 Kč a prodejní za 300,- Kč. To je kouzlo tohoto „stylu“. Žabky patří zkrátka na pláž nebo do sprchy.

 

Tílka

Už jsme tu měli velké výstřihy, ale tílka jsou ještě úplně jiná kategorie „naháčů“ a „tapetářů“. Musí být přeci vidět ty moje práškové svaly, ale hlavně musí být vidět, že jsem skutečně drsňák, tj, jaké mám úžasné tetování. Vidíte, tohle je spartský válečník, mám ho vytetovaného, jsem fakt ten největší tvrďák na světě. Bohužel. Pro někoho v fosforově zářivé teplákovce a botách značky NIKE určitě. Ale pro dámu, budete pro smích.

 

Firemní a reklamní oblečení

Já chápu, že vaše firemní oblečení je krásné, funkční, pohodlné a hlavně zadarmo, ale není to jaksi šik. Pro mě je to opravdu jedna z nejhorších variant. Ještě horší jsou krásné vestičky a trička s logy nejrůznějších pivovarů. Hrůza.

 

Příliš velké oblečení

Nedávno jsem četl článek o tom, jak z nekvalitního obleku udělat super kousek. Článek o přešívání knoflíků atd. mě opravdu pobavil. Láďa Hruška v hávu gentlemana. Hloupost. Raději budu mít oblek z méně kvalitního materiálu, ale musí mít padnout jako ulitý. Co z toho, že mám 180 super kašmír a vešli bychom se do něho dva. Látka je důležitá, ale 75% krásy obleku dělá práce krejčího. Opravovat ji, je neekonomické a tudíž nesmyslné. Nikdy to nebude vypadat dobře.   

 

Závěrem

Všechny tyto popsané nešvary uvedli samotné dívky a ženy jako velmi antisexy. Je možné, že některá žena i muž se mnou nebude souhlasit. A bude mít pravdu. Nikdo nejsme stejní a líbí se nám jiné věci. Na druhou stranu, je na vás, jakou dívku či ženu chcete oslovit. Se stylem „Láďa Hruška“ to nebude asi žádná sláva. A já doufám, že míříte vysoko. Hodně vysoko, protože tak to má být. Muž má být gentleman a žena dáma.

 

MK

 

22.5.2020

Lidé, kteří mě inspirovali. Oblékání a móda. Princ Charles

People who inspired me. Fashion. Prince Charles

1 + Číst dále
13.5.2019

Šmudlové dnešních dní

Badly dressed men

0 + Číst dále
22.2.2019

Návrat k prudérnosti? Zvykejte si.

Return to conservatism

1 + Číst dále