Martin Krupička

Zkuste to nejlepší. Akce Kristián.

2.1.2019
Try the best

Lidé si do nového roku velmi často dávají nereálná a někdy až komická předsevzetí. Když jsem přemýšlel o tom, co bych chtěl změnit v roce 2019, došel jsem k jednoduchému závěru. Budu mít seznam přání, které si budu realizovat. Nebudou to však nesmysly jako zhubnout apod., budou to krátkodobé, reálné cíle.

 

Nic není nemožné

Jak říká klasik, malý je pouze ten, kdo má malý cíl. Také jste si někdy všimli, že člověk je schopen realizovat téměř jakékoli přání, pokud jej opravdu chce? Lidé, kteří chtějí cestovat, si vždy na svoji vysněnou cestu našetří, byť na druhé straně nemají např. TV, protože jí nepotřebují. Někdo miluje auta a je skutečně jen otázkou času, kdy si velmi často své reálné, vysněné vozidlo zakoupí, byť zase na druhou stranu velmi často nejezdí na dovolenou. Zkrátka a jednoduše každý je schopen realizovat téměř cokoli, pokud to skutečně chce. A to je rozdíl od mnou zmiňovaného hubnutí. Každý chceme jíst a pít, co hrdlo ráčí, ale zůstat hubení, až vyzáblí? Tahle rovnice většinou nefunguje.

 

Dětské krůčky

Já vlastně zjistil, že život, mé potřeby, jsou jedna velká skládačka. Nikdy jsem se netajil tím, co mi obrátilo život naruby. Byla to jedna cesta do Itálie s cílem zakoupit si krásnou košili a něco si užít. Na konci to byly ručně šité boty, kašmírový oblek, spousta vína, whisky, plesy, koncerty vážné hudby, cestování, sportovní vůz. To vše ale bylo vykoupeno upozaděním jiných věcí, které pro mě již neměli takovou prioritu. Ideální příklad: návštěva pražské diskotéky vs. André Rieu. Stejná cena, jiný zážitek.

 

Proto jsem si pro rok 2019 stanovil celou řadu krásných, reálných cílů. Chci toho hodně ochutnat, budu cestovat, koupím si nějaké dobré víno, udělám někomu radost a zorganizuji jednu veřejnou akci, ke které se již delší čas chystám. Nechci nic nereálného. Jedno to vše má ale společné. Moc to chci a moc se na vše těším. Tudíž to dokáži.

 

Takto ne

Z realizace našich snů existuje pouze jediná výjimka a to jsou lidé, kteří žijí proto, aby přežili. Jsou takový notoričtí šetřílkové, škudlilové, kteří pořád očekávají to nejhorší s tím, že až přijde „potopa“, oni jako jediní budou připraveni, byť jejich „loď“ má již shnilé trámy. Neříkám, tím, že rozumný přístup ke zdrojům není nutný, ale být zaměřen pouze na přežití je někde, něco špatně.

 

Závěrem

Nic není drahé. Moc vám přeji realizaci malých, ale krásných snů, které jsem třeba sám míval a dodnes na ně s láskou vzpomínám. Den, kdy jsem poprvé ochutnal champagne, poprvé jsem si zapínal manžetový knoflíček, nebo tančil valčík ve Státní opeře. Jsme mladí, mladší nebo středního věku. Co je dnes čtyřicet, padesát let? Nic. Ale když si začnete plnit tři až čtyři drobné sny každý rok, na konci života to bude klidně sto padesát překrásných vzpomínek. Někdo jich bude mít více, někdo méně, ale to přeci nevadí. Mít pocit svého malého štěstí je přeci k nezaplacení. Velmi a od srdce vám přeji vrásky v koutcích očí, protože ty jsou od úsměvů a uvědomění si, že právě tyto vrásky znamenají krásnou duši. Milujme vše, co je život.  A když třeba někdy napíšete do komentáře vaše předsevzetí, plány, které jste realizovali, budete realizovat, bude to fajn. Třeba inspirujeme někoho dalšího.  

 

MK

17.9.2019

Zrnková káva na doma

Coffee beans for Home

1 + Číst dále
18.8.2019

Bytová otázka? Kde je hranice myslitelného?

Micro flats. Is it still normal?

1 + Číst dále
22.7.2019

Zájmy pro muže aneb nuda nemá šanci

Bored forbidden

0 + Číst dále