Martin Krupička

Vše nejlepší ke Štědrému dni

24.12.2020
Merry Christmas

 

Je zhruba deset minut po půlnoci a máme tu velmi významný den pro nás křesťany. Je pravdou, že víra se v nás mnohých nějak bohužel vytrácí, ale přeci jenom pozoruji, že alespoň v tento den, se více nad sebou zamýšlíme a obracíme své myšlenky, svědomí k bohu.

 

Ať věříte nebo ne, ať nazýváme vyšší řád a smysl jak chceme, dovolte mi, abych vám popřál mnoho radosti, úspěchů, zdraví, psychické odolnosti a vůbec sil v takto nelehké době. Rád bych vám dále popřál zamyšlení se nad sebou samým, vlastní pomíjivosti a velikostí zázraku nazývajícího se život, který je krásný v tom, že není dokonalý.

 

Zatímco ostatní vám budou přát jen samá pozitiva, já si dovolím jít trochu proti proudu. Jako to ostatně dělám po celý svůj život. Přeji nám poznat hlad, abychom pochopili, že přeplněná lednička je malý zázrak v každém dni. Přeji vám neúspěch, ale dostatek vůle vše zlomit, abyste si opravdu vychutnali pocit vítězství, který si zasloužíte. Přeji vám samotu, abyste si mohli opravdu vážit své rodiny a přeji vám trochu nepohodlí, abyste věděli, že zdraví je důležitější nežli materiální statky. Přeji vám trochu depresí, abyste se zamysleli nad pomíjivostí lidského života a přeji vám dostatek volného času, abyste jej vyplnili touhou po vzdělání. Přeji vám zamyšlení nad sebou samým, abyste pochopili, že když budete opravdu něco dělat srdcem, zvítězíte. Přeji vám, aby vaše duše i životy došly k naplnění.  

 

Závěrem bych vám chtěl poděkovat za přízeň, krásná přání, maily, osobní psanou poštu i sms. S pokorou a láskou se dnes budu věnovat své rodině a užívat si každý úsměv, který mi bude darován. Tímto děkuji i vám, známým i neznámým, že jste vstoupili do mého života a učinili jej lepším, plnějším a veselejším. Mohu si přát více? Dnes článek zakončím bez závěru posledním slovem slavného, známého, i tímto jménem neznámého, Carla Pedersoliho: Děkuji.  

 

MK

jirka

Štastné a veselé :)

Venak

Krásné vánoce a šťastný nový rok všem

Martin B

Pokojne a pozehnane Vianoce, plne lasky, radosti a zdravia.

Janek

Klidne a pohodove vanoce

vašek

Martine, krásné Vánoce, zdraví, štěstí a pohodu Vám i Vaší rodině a děkuji za Váš web, jen tak dál!!!

Ondra

Krásné a pohodové Vánoce ;-)

Martin Krupička

Dobré dopoledne, velice děkuji za všechna přání a doufám, že si i vy užíváte příjemné chvíle v kruhu blízkých. MK

30.3.2020

Co dělat doma?

What to do at home?

1 + Číst dále
13.3.2020

Phu Quoc, pohled plážového povaleče

Phu Quoc. My view

3 + Číst dále
13.2.2020

Válka priorit

War of priorities

3 + Číst dále