Martin Krupička

Valentýn? No ten nám tu ještě chyběl.

5.3.2019
Saint Valentine? Unnecessary hysteria.

V tomto článku se nechci rozepisovat o historii vzniku svátku sv. Valentýna. Asi jí každý zná, ale já bych chtěl říci, proč jej neslavím a kategoricky jej odmítám slavit. Představte si běžného muže, mohu to být já, který si najde dívku, třeba Ivetu narozenou v září (přiznávám, trochu se mi to do článku hodí). Jak by asi mohl probíhat jeho, můj, běžný rok.

 

01.01. – Nový rok

Právě nám začal rok 2019. Spousta dobrého vína, jídla, oslava se vydařila, všichni se bavili do rána. Já přestal pít v jednu po půlnoci, protože odpoledne řídím.  

 

14.02. – Sv. Valentýn

Nekoupil jsem ani obarvenou čtvrtku s neosobním vzkazem nekonečné lásky, ani jsem nepořídil neekologický a naprosto zbytečný kýč Made in China, který bude jen a jen překážet. Máme tichou domácnost a někdo se na mě naštval. Proč, nevím. Přemýšlím, co je to láska.  

 

08.03. – Mezinárodní den žen

Po třech nedělích mám šanci vše napravit. Tedy možná. Stejně mi toho Valentýna drahá polovička nezapomene. Pepa od vedle přinesl Janě krásný polštář ve tvaru srdce a roztomilou porcelánovou figurku. Mám deprese. Ale i přesto objednávám pěknou kytku a místo v restauraci. Partnerka se cítí být žena. Zatím se nám fluidní pohlaví vyhýbá.

 

22.04. - Velikonoce

Letos to padlo hezky na duben. S přáteli se již jen lehce opíjíme, protože kdybychom použili pomlázku, možná bychom porušili zákon a naše ženy to tak prostě nechtějí. Tradice? Ale najednou se vám to hodí, co pánové? Tak jen tak symbolicky, hlavně podle pravidel ženy. Jsou dvě hodiny odpoledne. Už nepiji. Večer řídím.

 

01.05. – Den zamilovaných

Po zhruba týdnu, beru svoji partnerku do parku pod rozkvetlou višeň. Pozvu jí do krásné restaurace na otevřenou zahrádku na láhev vína, říkám jí krásná slova lásky a malý dárek nebo ještě nějaké překvapení večer také není k zahození.

 

14.05. – Den matek

Je to úžasné, jaké mi partnerka porodila krásné, zdravé a chytré dítě. Za to si zaslouží díky. Sice už máme emancipaci, děláme doma všechno stejně, ale matka je matka. Nic proti tomu. Kytkou a večeří muž nikdy nic nezkazí.

 

15.05. – Mezinárodní den rodiny

Ještě jsem se nevzpamatoval ze včerejšího dne a už tu máme svátek rodiny. Vztahy se musí utužovat, takže malý, společný výlet je více jak vhodný.

 

XX.06. – kalendářní svátek

Partnerka má svátek. V kalendáři to mám červeně vyznačeno, takže rychle, rychle vymyslet něco wau. Přeci mě nezahanbí někdo v její práci. Musím ukázat, že nejsem škudlil.

 

16.06. Den otců

Zapomněla. Ještě že jsme se s kamarády domluvili a půjdeme to zapít sami. No nic nevadí. Než jsem odešel, musel jsem poslouchat, že je to nesmysl, co nikdo neslaví. Právě jsem pochopil, že být otec a starat se o rodinu je samozřejmost, tak proč to slavit. Po emotivní přednášce tomu začínám věřit.

 

17.06. Den po dni otců

Bolí mě hlava. Dostávám kázání, jak jsem se mohl takto opít. Zastřelte mě.

 

05.07. – Mezinárodní den objetí zdarma

Začal vrchol léta a objetí nic nestojí. I když malá pozornost určitě není na škodu. Ještě že mám mobilní telefon a v něm diář. Hlavně na nic nezapomenout.

 

06.07. – Světový den polibku

Jejda a je to tu zase. Sotva skončil jeden den, kdy jsem svoji partnerku pořád objímal, tak abych jí dnes celý den líbal. Hmmm, je to tak sladké.

 

08.08. – Mezinárodní den ženského orgasmu

Dnes ukáži, že jsem skutečně chlap, který dovede ještě svoji partnerku uspokojit. Dnes večer se ve mně probudí Tyranosaurus Rex. Objednal jsem pěkný hotel, večeři, výřivku, saunu.

 

XX.09. – Narozeniny

A jéje, narozeniny. Dvacáté jako každý rok. Tajná oslava je naplánovaná, vše připravené, dárek koupený. V očích vidím napětí, co jsem asi vymyslel. Hlavně to nyní nepodělat. V mé hlavě roste nervozita, začínám zhluboka dýchat. Snad jsem trefil velikost a snad jí nikdo nedaruje něco lepšího nežli já.

 

15.10. – Světový den žen žijících na venkově

Život venkovských žen je mnohem těžší, nežli to pohodlí městských fiflen. Celý den dávám své partnerce volno. Dnes vše dělám já.

 

19.11. – Den mužů

Očekávání střídá zklamání. Opět nic. Víte kolik je toho před Vánoci potřeba udělat? A jak jsou na tom opět moji přátelé? Stejně. Jdeme se opít.

 

20.11. – Den po dni otců

Přednáška, že jsem se zase takto opil. Letos už podruhé. Jak jsem si to vlastně mohl dovolit, když ona chudák zařizuje přípravy na Vánoce. Teď tu ležím celý den a nic se mnou není. Měla jsem si vzít někoho jiného. Jsem k ničemu. Ach jo.

 

25.11. – Světový den bez nákupů

Tak to jsem fakt pos…..

 

24.12. - Vánoce

Konečně. Po vyčerpávajícím maratonu nervů se již blížím ke zdárnému konci. Snad bude spojená s dárky. Fakt jsem si nechal záležet.

Není spokojená. Volá mamince. Romantika večerní noci se nekoná. Je utahaná a naštvaná. Tak co bych chtěl.

 

31.12. – Silvestr

Scházíme se s kamarády. Muži zvlášť, holky zvlášť.

 

Závěrem

Tak jasně, trochu jsem nyní přehrával, ale u mnohých a i ve svém minulém vztahu jsem vůbec nebyl daleko od reality, což je poměrně smutné. Rok má 365 dní a ženy v něm mají celou řadu svátků. Proč si dělat vrásky ze dne obarvených čtvrtek, nevím. Pro mě je prostě svátek zamilovaných první květen. Také neslavíme dvoje Vánoce.

Článek můžete také chápat jako návod k pozornosti. Mezinárodní den objímání, Světový den polibku. To vás k ničemu nenutí, žádná komerce, citové vydírání, ale výsledek může být mnohem významnější. Pokud by to bylo pro ženu málo, je ke zvážení, zda jste si správně zvolili.

Já si myslím, že je tisíc způsobů, jak říci ženě: Miluji tě. Třeba jí uvařit dobrou večeři, nebo ještě lepší snídani. Kdo chce vidí, kdo ne, tomu není pomoci a jeden komerční den v roce nic nemění.

 

MK

7.1.2020

Předsevzetí do roku 2020

New Year´s goals 2020

2 + Číst dále
9.11.2019

Sv. Martin, den hýření a veselí

Saint Martin, day of revelry and merriment

0 + Číst dále
17.9.2019

Zrnková káva na doma

Coffee beans for Home

1 + Číst dále