Martin Krupička

Učme se od žen

15.7.2019
Woman our ideal

Nedávno jsem při jedné anglické konverzaci obhajoval svůj názor, proč ženy žijí déle a mají spokojenější život. Moc mužů mě ze začátku nechápalo, aby mi pak alespoň nějaká část dala za pravdu. Nejsem tedy nějakým ženským agentem, ale popravdě si myslím, že se máme ještě co učit.

 

 

6 let je moc

Průměrný věk mužů je 76 let, zatímco ženy se dožívají 82 let. Kde je tajemství tohoto rozdílu? V různých studiích se můžete dočíst, že to my muži prohráváme již v děloze atd.. Já si myslím, že to jsou trochu nesmysly. No dobrý, něco na tom může být, ale já osobně spatřuji největší rozdíl v tom, že si muži neumí dělat nekonečnou sérii drobných radostí. Naopak ženy jsou doslova mistryně drobných požitků a zakázaných neřestí.

 

Ne ne, nebavím se o nějakých nevěrách atd.. Již dlouhou dobu pozoruji a naslouchám ženám. Dnes ráno jsem zahřešila a dala jsem si dort, pak odpolední káva, čokoláda, masáž, sklenička vína, nějaký dámský výlet, kousek pěkného oblečení. Každý z nás asi viděl trochou nesourodý pár, kdy on má kraťasy a tričko a ona jde v šatech za elegantní dámu. A o tom to je. My muži si musíme neustále dokazovat, že jsme ti silní, mocní, abychom zjistili, že jsme neuvěřitelně naivní a hloupý.

 

Inspirujte se ženami

Vidím to kolem sebe neustále. Muž nadává, jak musí vydělávat a krmí své ego alfa samce, zatímco žena si všeho užívá a pak především, odmítá se těchto drobných radostí vzdát. Velmi mnoho přátel a něco trochu málo mých bývalých partnerek se nepřestává divit, jak si dokáži užívat „ženské“ radosti. Vana při svíčkách a champagne za zvuků klasické hudby nebo francouzského šansonu, sklenička při západu slunce, odpolední káva, víkendová snídaně na hodinku a půl, masáže atd.. Každému říkám, že ten kdo krájí život na tenké plátky, zůstane hladový.

 

Již několikrát jsem psal o starém Řecku a jeho filosofii, o japonských samurajích atd.. Tady se to vlastně všechno dává dohromady. Zkusme dělat běžné věci s radostí, ale především, zkusme se zamyslet nad tím, co nám dělá radost a to pak realizujme. Dám vám klasický případ. Muž si koupí rybářskou povolenku na celý rok, ale jde chytat ryby 1x až 2x za rok a pak si stěžuje. To žena si udělá čas s kamarádkami 2x do měsíce. Je to logické? Není.

 

Máme právo se mít rádi

Ano, jsem požitkář. Miluji vše krásné, dobré, fascinuje mě umění, hudba, zkrátka všude kolem nás je tolik úžasné pozitivní energie, jen jí poznat a užít si jí. A to je vlastně smyslem tohoto článku. Velmi rád pokládám mužům a ženám otázku: Jaké jsou vaše všední radosti. Zatímco muž si vyjde jednou za měsíc s přáteli na pivo, žena jich vyjmenuje a zvládne pět za den a každá je jiná. A já se ptám proč? Muži mi velmi často neumějí odpovědět.

 

Závěrem

Už jste skutečně v tomto uspěchaném světě přemýšleli sami o sobě, svých radostech a potřebách? Já ano. Když jsem potkal svoji současnou partnerku, moc mě nechápala, když jsem jí pověděl, že zásadní chyba mé ex byla, že mi nesebrala můj archiv vína. Vzala mi leccos a myslela si, že mi ublíží, ale víno mi nechala. Nechala mi radost. Ne nejsem alkoholik, ale nechala mi ten požitek, kdy jsem se mohl těšit na večer, že si dám na zahradě skleničku úžasného vína, budu se jen tak dívat na nebe a užívat si malý kousek luxusu a spokojenosti v tomto tak těžkém období.

 

Dnes je vše zapomenuto. Každý den si užívám. Každý den jsem si stanovil užít si minimálně pět malých radostí a toho se držím. Cítím se báječně a prospívá to i mému okolí. Nyní jde tedy o to, jak to máte vy? Nemyslíte, že se máme od žen ještě mnoho co učit? A jaké jsou vaše denní rituály, které si užíváte?

 

MK

Martin

Určitě zajímavý příspěvek, souhlas že většina takzvaných mužů (říkejme jim spíš kluci) neumí žít a furt si jen honí ego, snaží se být nejlepší mít nejvíc peněz atd. takovéhle špičkování po dobu 50ti let nikomu roky nepřidá to je fakt. Nicméně osobně se spíše přikláním k evoluční teorii a to jako chlapi máme prostě prohraný od narození. Proč? Protože chlapi mají rychlejší metabolizmus to je fakt a o tom to je. Proč je ženě při 20°C chladno a chlapovi je akorát? Přesuňme se 3 milióny let nazpět - žena sedí v jeskyni a udržuje oheň, pohodička v teple a v klidu relaxuje (může si tedy dovolit pomalejší metabolizmus) - a muž je někde venku a loví kus žvance v hnusném počasí, aby tam nezařval MUSÍ narozdíl od ženy svůj metabolizmus zrychlit, v kombinaci se srstí mu zajistí teplo a rychlejší reakce pro lov. Bohužel toto si vybere daň v podobě rychlejšího opotřebování organizmu. Málokdo si uvědomuje že 3 milióny let za řádově stovky nebo tisíce prostě jen tak nezměníme.

Martin Krupička

Dobrý den, určitě je to zajímavý materialistický pohled, ale proč ne. MK

30.3.2020

Co dělat doma?

What to do at home?

1 + Číst dále
13.3.2020

Phu Quoc, pohled plážového povaleče

Phu Quoc. My view

3 + Číst dále
13.2.2020

Válka priorit

War of priorities

3 + Číst dále