Martin Krupička

Tři auta pro letní sezónu

10.4.2018
Three cars for the summer.

Blíží se sezóna, české ekonomice se daří, kdo chce, může pracovat, bezpečnost v ČR i nadále zůstává velmi dobrá. To jsou důvody a k nim dalších tisíc, proč možná přemýšlet nad tím, zda nenastal čas, udělat si alespoň jednou za život radost a koupit si sportovní vůz. I mě tato myšlenka dohnala. A o jakých vozech jsem uvažoval? (Předem upozorňuji, že bych nechtěl dělat nějaké recenze na vozy, ale jen upozornit na automobily, o kterých jsem sám uvažoval.)

 

Peugeot RCZ

Kdo se na RCZ podívá, nemůže se zbavit dojmu, že se až překvapivě podobá Audi TT. No je to tak. Nicméně pořád se jedná o velmi pěkný vůz, který měl pro mě několik výhod. Předem musím říci, že je pro mě důležité, že má 4 sedačky. To může znít trochu nadneseně, ale na druhou stranu, pokud dozadu posadíte děti, jsou mnohem hodnější, nežli v kterémkoli jiném voze. Nemohu se hýbat a vyjma brblání máte docela klid. Interiér je nadčasově, velmi pěkně zpracovaný a vzhledem k tomu, že se oproti konkurentům jedná o poměrně mladý vůz, můžete si jej pořídit s velkým množstvím nejrůznějších vychytávek, což v poměru cena vs. výkon je více nežli zajímavé. Kufr také něco pohltí, takže nepraktičnost není zase tak velká.

 

Jízda RCZkem je velice pohodlná a opravdu se mi líbila. Pokud uvažujete o koupi sportovního vozu, nevadí vám francouzská značka a trochu vyšší cena, která je však více jak dostatečně vykoupena mládím a výbavou vozu, může to být pro vás jasná volba.

Audi TT

Když jsem uvažoval o TTéčku, asi nejvíce mě dostal poměr ceny a výkonu. Můžete si koupit zajímavý vůz již od 100 000,- korun, který bude sice starší, ale na druhou stranu to na něm vůbec nebude vidět. Design je opravdu nadčasový, zpracování úžasné, zvuk motoru omračující. Na výběr máte z několika motorů, ale asi nejrozumnější je varianta 1,8 132 KW, pohon na přední kola. Stejný motor jsme mohli najít v Octavii a Golfu, avšak v TTečku to má úplně jiný rozměr. Na silnicích je vůz trochu tvrdší, což může být s kvalitnou silnic v ČR trochu problém.

 

Dalším nevýhodou tohoto vozu je stav, ve kterém jej kupujete. V čem? No pokud koupíte nehavarované TTečko, je to tak trochu malý zázrak. Na druhou stranu vše ostatní hraje pro vás a pokud by měl Borat o trochu více peněz, svůj ku…….. by v něm určitě našel. Osobně si myslím, že Audi TT v sobě skrývá velmi zajímavý mix ceny, designu, výkonu a malého prodělku.

 

Mazda MX 5

Kdo sleduje recenze a Top Gear, musí zhruba tušit, kdo je na tomto poli králem. Ano je to Mazda. Také zcela nadčasový design, spolehlivost, výbava a dobrá cena, to vše hraje zcela nepochybně do karet tomuto vozu. Na druhou stanu má menší kufr a pro někoho neřešitelný problém pouze dvou míst. To může pro někoho znamenat nepřijatelnost této volby.

 

Pokud ale budeme upřímní, velkou výhodou je, že s koupí MX 5 máte možnost jak plátěné, tak pevné střechy, což každý z nás v létě i v zimě ocení.

 

MX 5ka je také automobil pro kecálky nebo alibisty, nazvěte to, jak chcete. Vzhledem ke slušné nabídce na trhu si každý zkrátka najde svůj vůz. Kdo chce investovat více a má rád moderní vychytávky, najde si svůj automobil a kdo má méně peněz, nebo má rád starý dobrý design, také si najde své. Obojí bude krásné a určitě vás potěší.   

 

Závěrem

Sportovní vůz je prostě srdcovka pro blázny a odvážné. Člověk se musí zkrátka zamyslet, kolikrát jezdí vůz plně obsazený a zda všemožná omezení za to vůbec stojí. Kolega mi říkal. Martine, když si koupíš praktický vůz, budeš celý život naštvaný, že jsi si alespoň jednou v životě neudělal radost a nekoupil si sporťáka. Pokud si ale koupíš toho sporťáka, budeš celý život naštvaný, jak nepraktické auto to je. Takže naštvaný budeš tak, jako tak. No a tady je ta volba na vás. Já jí udělal. Jakou? No, že už nyní jsem fakt naštvaný.

 

MK

Vladimír

Martine, závidím Vám toto dilema :)

Martin Krupička

Dobrý den, já myslím, že není co. Je to spíše jen o odvaze si přiznat, a já to vidím kolem sebe každý den, kolik aut cestou do práce veze pouze jednoho člověka. Osobně si myslím, že tak 60%. Pak je tedy otázka, zda si koupit Fabii a nebo jedno z těchto aut. Ano je nepraktické. Ale kolikrát za rok tu praktičnost potřebujete? Já to spočítám na prstech jedné ruky. Nyní to bude znít možná ošklivě, ale pokud máte dobré přátele, těch pár dní společně vyřešíte. Děkuji za ně, mám je. MK

Fitflop Flower Sandals

Hey there! I know this is somewhat off topic but I was wondering if you knew where I could locate a captcha plugin for my comment form? Im using the same blog platform as yours and Im having problems finding one? Thanks a lot! Fitflop Flower Sandals http://www.fitflopssaleclearanceuk.com/fitflop-flower-sandals-c5.html

Nike Lebron 10 Mens

My brother suggested I might like this blog. He was totally right. This post truly made my day. You cannt imagine simply how much time I had spent for this info! Thanks! Nike Lebron 10 Mens http://www.nikeoutlet-storeonlineshopping.com/nike-lebron-10-mens-c17_61.html

5.4.2019

Sebemotivace. Nikdo jiný to za vás neudělá.

How to motivate yourself.

0 + Číst dále
5.3.2019

Valentýn? No ten nám tu ještě chyběl.

Saint Valentine? Unnecessary hysteria.

3 + Číst dále
11.1.2019

Mužem po třicítce? Upřímně, je to skvělé.

The best age for men.

3 + Číst dále